انتقال زگیل تناسلی در دختران مجرد ( باکره ) چگونه است؟

در حالی که اکثرا فکر می کنید انتقال زگیل تناسلی عمدتا از طریق مقاربت مقعد یا واژینال پخش می شود، مطالعات جدید نشان مى دهند برای انتقال زگیل تناسلی در مردان و زنان نیازی نیست که حتما رابطه جنسی داشته باشید.

زگیل تناسلی در دختر مجرد

ما در شرح انتقال زگیل تناسلی گفتیم که اینها بیماری های منتقل شونده از طریق تماس جنسی هستند. این رو خیلی باید دقت کنیم. یعنی تماس جنسی هم به این طریق است یعنی مخاط به مخاط. ما یه پوست داریم یه مخاط خب مثلا دهان ما مخاطه ، واژن خانم ها مخاطه، زبان ما مخازه ولی این چیزی که بیرون است پوست است. اگر مخاط به مخاط برخورد بکند این بیماری زگیل تناسلی منتقل میشود.

خب در اینجا سوالی که پیش می آید این است که آیا دختران باکره میتوانند زگیل تناسلی بگیرند؟ جوابشم هم میتواند مثبت باشد هم میتواند منفی باشد.

جواب منفی است! زمانی که دختر خانمی که اصلا تماس جنسی نداشته چه صورت تماسی چه به صورت سطحی چه به صورت دهانی. اصلا ارتباط جنسی آلوده نداشته؛ احتمال اینکه این دختر خانم باکره مبتلا به زگیل تناسلی شود، در حد صفر است یعنی امکان پذیر نیست که یه دختری که رابطه ی جنسی ولو اینکه به به صورت سطحی هم باشه نداشته باشد ولی مبتلا به زگیل تناسلی شود؛ مگر اینکه این دختر خانم از طریق اپیلاسیون آلوده از طریق تیغ آلوده اینها ممکن است باعث انتقال زگیل تناسلی به دختر باکره شود.

ولی دختر خانم هایی که باکره هستند و زگیل تناسلی دارند اینها شک نکنند که حتما یک تماس جنسی داشته اند؛ حالا ممکن است این تماس جنسی منجر به دخول نشده باشد ولی خب تماس بوده است این تماس ممکن است باعث انتقال زگیل تناسلی شود ولو اینکه سطحی بوده باشد و یا اینکه ممکن است ارتباط جنسی دهانی داشته باشد.

اون فردی که ناحیه ی تناسلی آلوده است و یا دهانش آلوده است چه مرد به زن چه زن به مرد این تماس مخاط به مخاط یا همان تماس زبان به نقاط آلوده میتواند باعث انتقال زگیل تناسلی شود و نتیجه ی کلام اینکه دختر خانم هایی که پرده دارند به شرطی میتوانند زگیل تناسلی بگیرند به شرطی که تماس آلوده داشته باشند.

حالا این تماس آلوده میتواند به صورت اورال یا دهانی یا به صورت سطحی باشد ولی اگر تماس نداشته باشند فقط به یک شرط میتوانند زگیال تناسلی بگیرند که تیغ آلوده ی فرد مبتلا را در آن ناحیه استفاده کردند و یا اپیلاسیون مناسبی انجام ندادند.

ویروس HPV یا پاپیلومای انسانی در همه جا است و نیاز نیست که یک پزشک آن را به شما بگوید. حدود 79 میلیون آمریکایی در حال حاضر مبتلا به HPV هستند و 14 میلیون نفر دیگر در هر سال آلوده می شوند.  این ارقام اهمیت استفاده از کاندوم را در طول رابطه جنسی نشان می دهد.

مطلب مرتبط: جوش واژن

با این حال، در حالی که اکثرا فکر می کنید HPV عمدتا از طریق مقاربت مقعد یا واژینال پخش می شود، مطالعات جدید چیز دیگری را نشان می دهد، شما می توانید به HPV مبتلا شوید حتی اگر هرگز رابطه جنسی نداشته باشید.

درمان خانگی زگیل تناسلی در دختر باکره

مردم درمان های خانگی بی شماری را برای زگیل تناسلی امتحان می کنند که البته بیشتر آنها، تاثیر درمانی ندارند. برخی افراد، سیر و یا خمیر درست شده از بکینگ پودر و روغن کرچک را روی زگیل ها می مالند. برخی دیگر، قرص های ویتامین C را به صورت پودر دراورده و روی زگیل قرار می دهند. گاهی نیز پنبه آغشته به آب آناناس را روی زگیل می گذارند.

استفاده طولانی مدت از نوار چسب نیز طرفداران خود را دارد، اگرچه شواهد استفاده از آن را تأیید نمی کند. اما ببینیم از نظر دکتر کرمی، استفاده از سرکه سیب و یا پماد آلدرا موثر است؟

تاثیر بکارت بر انتقال زگیل تناسلی

این مطالعه به بررسی داده های 51 مورد دیگر درگیری با HPV پرداخته و نشان داد که ویروس در 51 درصد زنان باکره وجود داشت.

آیا ممکن است زگیل تناسلی از راه دهان انتقال پیدا کند؟

بله همانطور که گفته شد بعضی از  زنان باکره ممکن است آن را از راه دهان _تناسلی گرفته باشند، بقیه افراد احتمالا آن را از تماس دست به ناحیه تناسلی گرفته اند. حتی اگر شما با شخص دیگری رابطه ی نامتعارف انجام دهید، علم می گوید شما می توانید ویروس را به راحتی انتقال دهید و دریافت کنید.

انتقال زگیل تناسلی در مکان های عمومی

اما جالب تر از آن این است که محققان معتقدند که زنان HPV را از تخت های معاینه پزشکی کثیف و دیگر مکان های نسبتا عمومی مانند باشگاه نیز می گیرند. دفعه ى بعد که روی نیمکت عمومی در اتاق رختکن با لباس زیر می نشینید در این مورد فکر کنید.

باور کنید یا نه، بیش از 100 نوع از HPV در سطوح خارجی می خزند، و واقعیت این است که درصد عظیمی از جهان این ویروس را دارد و این بدان معناست که می تواند از راه های دیگری هم در کنار تماس جنسی گسترش پیدا کند.

انواع زگیل تناسلی

با توجه به این دانش جدید شما می توانید HPV را فقط در تماس با سطوحی که تماس تناسلی آلوده داشته اند، بگیرید پس فقط در مکان های عمومی که با حفاظت کم یا بدون حفاظت از دستگاه تناسلی نشسته اید، مراقب باشید.

اگر تخت معاینه پزشک تمیز به نظر نمیرسد، از پرستار بخواهید روکش روی تخت را تعویض کند یا خودتان آن را انجام دهید.

آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق استخر واقعیت دارد؟

انتقال زگیل تناسلی در استخر

شنا کردن در آب استخر تاثیری در انتقال زگیل تناسلی ندارد ولی اگر می خواهید از اتاق بخار یا سونا در باشگاه استفاده کنید، این احتمال را در نظر بگیرید که اخیرا تمیز نشده و تا زمانیکه آنجا هستید، روی یک حوله بنشینید.

نکته مهم این است که فقط درصد کمی از این گونه های HPV می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود و اغلب به زگیل های تناسلی منجر می شود که، قطعا ناخوشایند است ولی به اندازه سرطان بد نیست. به این ترتیب، باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا HPV را از بین ببرید تا از عوارض جدی آن بعدا در زندگی جلوگیری کنید.

آیا زگیل تناسلی به جنین منتقل می شود؟

انتقال زگیل تناسلی و بارداری

خیر، بر اساس مطالعات  انتقال ویروس زگیل تناسلی به هیچ وجه از طریق جفت به بچه منتقل نمی شود و لذا شما با خیال راحت می توانید اقدام به بچه دار شدن نمایید.

مطلب مرتبط: درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

نقش واکسن گارداسیل 9واکسن HPV

 پسران و دخترانی که 11 یا 12 ساله هستند، باید واکسن های HPV را دریافت کنند. درست است که از تمام انواع عفونت HPV جلوگیری نمی کند ولی می تواند شما را در مقابل بسیاری از انواع جدی تر محافظت کند.

 زنان بالای 21 سال باید به طور منظم غربال گری سرطان گردن رحم را انجام دهند تا این که بدانند به ویروس مبتلا شده اند یا نه. تشخیص زود هنگام سلول های سرطانی تنها راه جلوگیری از گسترش کامل سرطان است.

مطلب مرتبط: واکسن گارداسیل

بله، این اطلاعات جدید تا حدودی دلهره آور است، اما فقط به این معنی است که شما باید کمی بیشتر آگاه باشید و ویزیت سالانه پزشك را در تقویم خود نگه دارید.
 
3.4/5 - (5 امتیاز)
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر الهه دوشنبه ۴ بهمن ۰( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام .وقت بخیر . من ی مدته متوجه شدم تو قسمت بالایی واژن چنتا خال مثل خال گوشتی دراوردم و الان میخوام‌بدونم زگیل تناسلی هست یان . چون من بیشتر داخل استخر فعالیت میکنم خواستم ببینم اصلا زگیله یا خاله
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۴ بهمن ۰( 2 روز پیش)
   ععکسش را به شماره 09351142080 09389201212 واتساپ کنید
 • تصویر کاربر fafa یکشنبه ۳ بهمن ۰( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 0 مشاهده پرسش
  ببخشید شاید سوالمو بد مطرح کردم
  سلام اقای دکتر من چندسال زخم دهانه رحم داشتم تست hpv مثبت بود و سه نوع از های ریسکارو گرفتم 56،58،68 نمونه دادم ولی زگیلی ندارم میخواستم بدونم من ناقل هستم ؟ واینکه اگر دخول انجام نشه ممکنه طرفم بگیره؟؟من هیچ زگیلی ندارم که عکس بفرستم فقط میخواستم بدونم ناقل هستم ؟ و اگر در سکس دخول انجام نشه بازم همسرم میتونه بگیره ازم؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳ بهمن ۰( 3 روز پیش)
   بعد از كرايو سكس مشكلي ندارد والوده گي به حد اقل ميريد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳ بهمن ۰( 3 روز پیش)
   نگران نباشید شما سالی یک بار تست پاپ اسمیر دهید وعکس زگیل‌ها را بفرستید ببینم
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر fafa شنبه ۲ بهمن ۰( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من چندسال زخم دهانه رحم داشتم تست hpv مثبت بود و سه نوع از های ریسکارو گرفتم 56،58،68 نمونه دادم ولی زگیلی ندارم میخواستم بدونم من ناقل هستم ؟ واینکه اگر دخول انجام نشه ممکنه طرفم بگیره؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ بهمن ۰( 4 روز پیش)
   نگران نباشید شما سالی یک بار تست پاپ اسمیر دهید وعکس زگیل‌ها را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر الی جمعه ۱ بهمن ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 0 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر مدت ۲ هفته ای میشه که خارش و سوزش در ناحیه تناسلی داشتم باکره هستم و هیچ رابطه ای رو تا به الان نداشتم به پیشنهاد چندنفر توخونه تو تشت آب و بتادین نشستم خارش و سوزش برطرف شد ولی در اطراف ناحیه تناسلیم ۴الی ۵ تا سطح برآمدگی شبیه به جوش هست که قبلا نبود امکانش هست زگیل باشه چیکار کنم از بین بره لطفا راهنمایی کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ بهمن ۰( 5 روز پیش)
   ععکسش را به شماره 09351142080 09389201212 واتساپ کنید
 • تصویر کاربر Zahra جمعه ۱ بهمن ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من یه دختر خانم باکره هستم حدود چند سال است که اپیلاسیون میکنم چند مدتی است احساس میکنم یه زگیل تناسلی دچار شدم بعضی وقت ها جوش های قرمز میزنم اما بعد عادت ماهانه برطرف میشه ترشحات سفید پنبه ایی مانند دارم و خیلی نگرانم که آیا زگیل تناسلی باعث سرطان میشد یا باعث از بین رفتن بکارتم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ بهمن ۰( 5 روز پیش)
   ععکسش را به شماره 09351142080 09389201212 واتساپ کنید
 • تصویر کاربر پری جمعه ۱ بهمن ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام دکت من ۱۰ سال با یک فردی در رابطه ام اما نه به صورت کامل چند روز پیش متوجه چندتا دونه ریز توی واژنم شدم رفتم دکتر گفتن چیزی نیس بعد ۱۰ روز اینا توی یک‌ مسیر ادامه دار شدن و زیاد شدن این دونه ها مثه مرواریدن اما خیلی ریز مثه پرزای زبون توی بدن پارتنرم هم هیچی ندیدم میخواستم ببینم اینا زیگیله؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ بهمن ۰( 5 روز پیش)
   ععکسش را به شماره 09351142080 09389201212 واتساپ کنید
 • تصویر کاربر sara پنجشنبه ۳۰ دی ۰( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  سلام من زگیل تناسلی دارم یک ماهه رفتم دکتر بهم پماد الدرا تجویز کردن ایا فایده ای داره؟و اینک شریک جنسیم هیچ علائمی نداره ینی امکانش هست داخل بدنش باشه و فقط انتقال بده؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۰ دی ۰( 6 روز پیش)
   بهترین درمان خانگی مالیدن سرکه سیب هر ۸ساعت است
 • تصویر کاربر sara پنجشنبه ۳۰ دی ۰( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  سلام من زگیل تناسلی دارم یک ماهه رفتم دکتر بهم پماد الدرا تجویز کردن ایا فایده ای داره؟و اینک شریک جنسیم هیچ علائمی نداره ینی امکانش هست داخل بدنش باشه و فقط انتقال بده؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۰ دی ۰( 6 روز پیش)
   بهترین درمان خانگی مالیدن سرکه سیب هر ۸ساعت است
 • تصویر کاربر Saed سه شنبه ۲۱ دی ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من خیلی استرس دارم اگر به زگیل دهانی و تناسلی مبتلا باشیم احتمال انتقال به خانواده چقدر است
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ دی ۰( 2 هفته پیش)
   بسیار کم
 • تصویر کاربر الین سه شنبه ۲۱ دی ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام من دوشیزه هستم. با معاینه پزشک تشخیص زگیل تناسلی در بیرون واژن دادن و اطمینان دادن که خطرناک نیست و نیاز به ازمایش نداره و فقط داروی پدوفیلین استفاده کنم. خوب شد ولی بعد از ۱۰روز انکار باز داره عود میکنه. کلا اثری ازش نبود ولی الان باز جاش داره تیره میشه. ممکنه دوباره در معرض ابتلا باشم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ دی ۰( 2 هفته پیش)
   ععکسش را به شماره 09351142080 09389201212 واتساپ کنید
درحال دریافت اطلاعات
× نوبت فوری
پرسش از دکتر