انتقال زگیل تناسلی در دختران مجرد ( باکره ) چگونه است؟

در حالی که اکثرا فکر می کنید انتقال زگیل تناسلی عمدتا از طریق مقاربت مقعد یا واژینال پخش می شود، مطالعات جدید نشان مى دهند برای انتقال زگیل تناسلی در مردان و زنان نیازی نیست که حتما رابطه جنسی داشته باشید.

زگیل تناسلی در دختر مجرد

ما در شرح انتقال زگیل تناسلی گفتیم که اینها بیماری های منتقل شونده از طریق تماس جنسی هستند. این رو خیلی باید دقت کنیم. یعنی تماس جنسی هم به این طریق است یعنی مخاط به مخاط. ما یه پوست داریم یه مخاط خب مثلا دهان ما مخاطه ، واژن خانم ها مخاطه، زبان ما مخازه ولی این چیزی که بیرون است پوست است. اگر مخاط به مخاط برخورد بکند این بیماری زگیل تناسلی منتقل میشود.

خب در اینجا سوالی که پیش می آید این است که آیا دختران باکره میتوانند زگیل تناسلی بگیرند؟ جوابشم هم میتواند مثبت باشد هم میتواند منفی باشد.

جواب منفی است! زمانی که دختر خانمی که اصلا تماس جنسی نداشته چه صورت تماسی چه به صورت سطحی چه به صورت دهانی. اصلا ارتباط جنسی آلوده نداشته؛ احتمال اینکه این دختر خانم باکره مبتلا به زگیل تناسلی شود، در حد صفر است یعنی امکان پذیر نیست که یه دختری که رابطه ی جنسی ولو اینکه به به صورت سطحی هم باشه نداشته باشد ولی مبتلا به زگیل تناسلی شود؛ مگر اینکه این دختر خانم از طریق اپیلاسیون آلوده از طریق تیغ آلوده اینها ممکن است باعث انتقال زگیل تناسلی به دختر باکره شود.

ولی دختر خانم هایی که باکره هستند و زگیل تناسلی دارند اینها شک نکنند که حتما یک تماس جنسی داشته اند؛ حالا ممکن است این تماس جنسی منجر به دخول نشده باشد ولی خب تماس بوده است این تماس ممکن است باعث انتقال زگیل تناسلی شود ولو اینکه سطحی بوده باشد و یا اینکه ممکن است ارتباط جنسی دهانی داشته باشد.

اون فردی که ناحیه ی تناسلی آلوده است و یا دهانش آلوده است چه مرد به زن چه زن به مرد این تماس مخاط به مخاط یا همان تماس زبان به نقاط آلوده میتواند باعث انتقال زگیل تناسلی شود و نتیجه ی کلام اینکه دختر خانم هایی که پرده دارند به شرطی میتوانند زگیل تناسلی بگیرند به شرطی که تماس آلوده داشته باشند.

حالا این تماس آلوده میتواند به صورت اورال یا دهانی یا به صورت سطحی باشد ولی اگر تماس نداشته باشند فقط به یک شرط میتوانند زگیال تناسلی بگیرند که تیغ آلوده ی فرد مبتلا را در آن ناحیه استفاده کردند و یا اپیلاسیون مناسبی انجام ندادند.

ویروس HPV یا پاپیلومای انسانی در همه جا است و نیاز نیست که یک پزشک آن را به شما بگوید. حدود 79 میلیون آمریکایی در حال حاضر مبتلا به HPV هستند و 14 میلیون نفر دیگر در هر سال آلوده می شوند.  این ارقام اهمیت استفاده از کاندوم را در طول رابطه جنسی نشان می دهد.

مطلب مرتبط: جوش واژن

با این حال، در حالی که اکثرا فکر می کنید HPV عمدتا از طریق مقاربت مقعد یا واژینال پخش می شود، مطالعات جدید چیز دیگری را نشان می دهد، شما می توانید به HPV مبتلا شوید حتی اگر هرگز رابطه جنسی نداشته باشید.

درمان خانگی زگیل تناسلی در دختر باکره

مردم درمان های خانگی بی شماری را برای زگیل تناسلی امتحان می کنند که البته بیشتر آنها، تاثیر درمانی ندارند. برخی افراد، سیر و یا خمیر درست شده از بکینگ پودر و روغن کرچک را روی زگیل ها می مالند. برخی دیگر، قرص های ویتامین C را به صورت پودر دراورده و روی زگیل قرار می دهند. گاهی نیز پنبه آغشته به آب آناناس را روی زگیل می گذارند.

استفاده طولانی مدت از نوار چسب نیز طرفداران خود را دارد، اگرچه شواهد استفاده از آن را تأیید نمی کند. اما ببینیم از نظر دکتر کرمی، استفاده از سرکه سیب و یا پماد آلدرا موثر است؟

تاثیر بکارت بر انتقال زگیل تناسلی

این مطالعه به بررسی داده های 51 مورد دیگر درگیری با HPV پرداخته و نشان داد که ویروس در 51 درصد زنان باکره وجود داشت.

آیا ممکن است زگیل تناسلی از راه دهان انتقال پیدا کند؟

بله همانطور که گفته شد بعضی از  زنان باکره ممکن است آن را از راه دهان _تناسلی گرفته باشند، بقیه افراد احتمالا آن را از تماس دست به ناحیه تناسلی گرفته اند. حتی اگر شما با شخص دیگری رابطه ی نامتعارف انجام دهید، علم می گوید شما می توانید ویروس را به راحتی انتقال دهید و دریافت کنید.

انتقال زگیل تناسلی در مکان های عمومی

اما جالب تر از آن این است که محققان معتقدند که زنان HPV را از تخت های معاینه پزشکی کثیف و دیگر مکان های نسبتا عمومی مانند باشگاه نیز می گیرند. دفعه ى بعد که روی نیمکت عمومی در اتاق رختکن با لباس زیر می نشینید در این مورد فکر کنید.

باور کنید یا نه، بیش از 100 نوع از HPV در سطوح خارجی می خزند، و واقعیت این است که درصد عظیمی از جهان این ویروس را دارد و این بدان معناست که می تواند از راه های دیگری هم در کنار تماس جنسی گسترش پیدا کند.

انواع زگیل تناسلی

با توجه به این دانش جدید شما می توانید HPV را فقط در تماس با سطوحی که تماس تناسلی آلوده داشته اند، بگیرید پس فقط در مکان های عمومی که با حفاظت کم یا بدون حفاظت از دستگاه تناسلی نشسته اید، مراقب باشید.

اگر تخت معاینه پزشک تمیز به نظر نمیرسد، از پرستار بخواهید روکش روی تخت را تعویض کند یا خودتان آن را انجام دهید.

آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق استخر واقعیت دارد؟

انتقال زگیل تناسلی در استخر

شنا کردن در آب استخر تاثیری در انتقال زگیل تناسلی ندارد ولی اگر می خواهید از اتاق بخار یا سونا در باشگاه استفاده کنید، این احتمال را در نظر بگیرید که اخیرا تمیز نشده و تا زمانیکه آنجا هستید، روی یک حوله بنشینید.

نکته مهم این است که فقط درصد کمی از این گونه های HPV می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود و اغلب به زگیل های تناسلی منجر می شود که، قطعا ناخوشایند است ولی به اندازه سرطان بد نیست. به این ترتیب، باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا HPV را از بین ببرید تا از عوارض جدی آن بعدا در زندگی جلوگیری کنید.

آیا زگیل تناسلی به جنین منتقل می شود؟

انتقال زگیل تناسلی و بارداری

خیر، بر اساس مطالعات  انتقال ویروس زگیل تناسلی به هیچ وجه از طریق جفت به بچه منتقل نمی شود و لذا شما با خیال راحت می توانید اقدام به بچه دار شدن نمایید.

مطلب مرتبط: درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

نقش واکسن گارداسیل 9واکسن HPV

 پسران و دخترانی که 11 یا 12 ساله هستند، باید واکسن های HPV را دریافت کنند. درست است که از تمام انواع عفونت HPV جلوگیری نمی کند ولی می تواند شما را در مقابل بسیاری از انواع جدی تر محافظت کند.

 زنان بالای 21 سال باید به طور منظم غربال گری سرطان گردن رحم را انجام دهند تا این که بدانند به ویروس مبتلا شده اند یا نه. تشخیص زود هنگام سلول های سرطانی تنها راه جلوگیری از گسترش کامل سرطان است.

مطلب مرتبط: واکسن گارداسیل

بله، این اطلاعات جدید تا حدودی دلهره آور است، اما فقط به این معنی است که شما باید کمی بیشتر آگاه باشید و ویزیت سالانه پزشك را در تقویم خود نگه دارید.
 
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر K شنبه ۳ مهر ۰( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  من دختر باکره ای هستم ک تا بحال هیچ تماس و رابطه جنسی نداشتم، چند وقتیه بین دهانه رحم و مقعدم احساس برآمدگی کوچکی دارم. آیا می تواند زگیل تناسلی باشد؟ البته خواهرم چند ماهیه زگیل تناسلی داره تحت درمانه، ممکنه از اون گرفته باشم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳ مهر ۰( 2 روز پیش)
   خیر زگیل نیست نگران نباشید
 • تصویر کاربر مهسا شنبه ۳ مهر ۰( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید من مجرد هستم وتا الان هیچ نوع رابطه نداشتم ولی الان نزدیک به دوماه یک نقطه گوشتی در معقد احساس میکنم و تازگی ها هم سوزش دارد ایا زگیل هست لطفا راهنماییم کنید عکسم ندارم و چطور بااینکه هیچ رابطه ی نداشتم ای طوریشدم ممنون میشم جوابم رو بدید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳ مهر ۰( 3 روز پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر پریا یکشنبه ۲۸ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر؛من پایین واژنم زگیل زدم با لیرز درمان کردم و واکسن هم زدم ...تست پاپ اسمیر هم انجام دادم اچ پی وی منفی شد...دکتر گفت ک دهانه رحمم چیزی نیس وازنوع کم خطر هست...من اگر بخوام ازدواج کنم ب مشکل میخورم ؟؟وبه همسرم انتقال میدم حتی اگر زگیل روی پوستم نباشه و داخلمم نباشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ شهریور ۰( 1 هفته پیش)
   سلام ، وقتی ویروس وارد بدن میشه ، تو بعضی افراد بدن میتونه ویروس رو از بین ببره ، در بعضی ها هم در بدن برای همیشه میمونه. در مورد آقایون مشکلی نیست ، فقط ممکنه ضایعات پوستی ایجاد شه ، ولی در خانم ها علاوه بر ضایعات پوستی خطر سرطان دهانه رحم در آینده وجود داره و از این جهت خانم ها باید سالانه پاپ اسمیر بدن
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ شهریور ۰( 1 هفته پیش)
   احتمال انتقال بعد ازدواج هست و بهترین راه پیشگیری واکسیناسیون هست
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر میثاق یکشنبه ۲۸ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر اقای دکتر من یه مدت کوتاهی نامزد بودم که متوجه شدم نامزدم زگیل تناسلی داشته و فریز کردن و ما ارتباط جنسی نداشتیم اما همدیگرو بوسیدم انتقال این ویروس از طریق دهان به دهان چقدر است ایا منم مبتلا میشم با اینکه فریز کردن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ شهریور ۰( 1 هفته پیش)
   با این راه ها منتقل نمیشه
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۴ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام دکتر. ببخشید نامزد من در ناحیه مقعد خارش داره با نقاط بیرون زده که میگه یکم زیاد شده.. آیا زگیل هست؟؟ من چطور بفهمم از طریق رابطه بوده؟؟آیا بدون رابطه امکان ابتلا هست؟؟؟ لطفا کمکم کنین فکرم خیلی درگیره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ شهریور ۰( 1 هفته پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر سمانه چهارشنبه ۲۴ شهریور ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید .من دارم از استرس میمیرم ممنون میشم راهنماییم کنید. من ۱۹ سالمه و رابطه نداشتم و دو بار کلا لیزر کل بدن از جمله بیکینی رفتم و هیچ دردی و خارشی هم ندارم الان ولی همین امروز ب طور یهویی متوجه دو تا برآمدگی خیلی کوچیک و تقریبا صورتی روی لبه خارجی ناحیه تناسلیم دیدم اول فک کردم جوشه ولی الان فک میکنم ممکنه hpv باشه توروخدا راهنماییم کنید ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ شهریور ۰( 1 هفته پیش)
   خیر زگیل نیست نگران نباشید
 • تصویر کاربر رها یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام دختر 18 ساله هستم که رابطه جنسی دهانی داشتم و بعد از گذشت دو روز احساس سوزش و خارش و زبر شدن واژن خود دارم و در مبهل خود تعدادی جوش های ریز نرم بیضی شکل وگوشتی مانند وجود دارد ، ایا زگیل تناسلی هست ؟ و برای درمان چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 هفته پیش)
   خیر زگیل این علایم رو نداره
 • تصویر کاربر زهرا یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام من چند وقتیه یه چیزی در ناحیه بین مقعد و واژنم حس میکردم تا اینکه دیروز متوجه شدم یه توده ای عین خال گوشتی و من در دوران عقد هستم و دخول کامل نداریم و همسرم کاملا سالمه این ویروس از کجا به من انتقال پیدا کرده و انتقال همچین چیزی برای من خیلی عجیب بود بخاطر همین به خودم گفتم زگیل تناسلی نمیتونه باشه کندمش و من همیشه خشکی پوست دارم و در این ناحیه پارگی اتفاق میوفته
  فقط اینکه من لیزر مو میرم برای تمامی ناحیه بدنم احتمال انتقال از لیزر هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 هفته پیش)
   این زگیل نیست
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 هفته پیش)
   عفونت موضعی هست،نگران نباشبذ
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر شیوا یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  متاسفانه من با پاپ اسمیر و کلونوپسی متوجه شدم که hpv 39 دارم. دلیلش رو نمی دونم چون من ارتباط جنسی خارج از خانواده هیچ گاه نداشتم.البته همسرم از ابتدایی که با هم ازدواج کردیم روی بدنش زگیل داشت حتی روی زبونش و در کشاله ران نزدیک بیضه ها. آیا آن زگیل ها تناسلی بودند؟ آیا آنها ناشی از مقاربت بودند؟‌آیا زگیل های معمولی هم می توانند hpv 39 مثبت بدهند؟ من واکسن گاردسیل و قرص ip6 و قرص AHCC را گرفتم آیا نیازی نیست همسرم هم دارو و یا درمان خاصی را دنبال کند؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 هفته پیش)
   سلام ، وقتی ویروس وارد بدن میشه ، تو بعضی افراد بدن میتونه ویروس رو از بین ببره ، در بعضی ها هم در بدن برای همیشه میمونه. در مورد آقایون مشکلی نیست ، فقط ممکنه ضایعات پوستی ایجاد شه ، ولی در خانم ها علاوه بر ضایعات پوستی خطر سرطان دهانه رحم در آینده وجود داره و از این جهت خانم ها باید سالانه پاپ اسمیر بدن
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ شهریور ۰( 2 هفته پیش)
   بعد از كرايو سكس مشكلي ندارد والوده گي به حد اقل ميريد
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مائده چهارشنبه ۱۷ شهریور ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  درود بر شما ، نقطه های قرمز همراه با سوزش و خارش در ناحیه تناسلی دارم زایده ای هم دیدم نمیدونم طبیعیه یا نه .عکس ناحیه رو تو دو زاویه میفرستم آیا زگیل تناسلیه؟به شدت استرس دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۷ شهریور ۰( 2 هفته پیش)
   زگیل نیست،عفونت موضعی هست
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۷ شهریور ۰( 2 هفته پیش)
   پماد جنتامایسین موضعی هر ۸ ساعت استفاده کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
× نوبت فوری
پرسش از دکتر