انتقال زگیل تناسلی در دختران مجرد ( باکره ) چگونه است؟

در حالی که اکثرا فکر می کنید انتقال زگیل تناسلی عمدتا از طریق مقاربت مقعد یا واژینال پخش می شود، مطالعات جدید نشان مى دهند برای انتقال زگیل تناسلی در مردان و زنان نیازی نیست که حتما رابطه جنسی داشته باشید.

زگیل تناسلی در دختر مجرد

ما در شرح انتقال زگیل تناسلی گفتیم که اینها بیماری های منتقل شونده از طریق تماس جنسی هستند. این رو خیلی باید دقت کنیم. یعنی تماس جنسی هم به این طریق است یعنی مخاط به مخاط. ما یه پوست داریم یه مخاط خب مثلا دهان ما مخاطه ، واژن خانم ها مخاطه، زبان ما مخازه ولی این چیزی که بیرون است پوست است. اگر مخاط به مخاط برخورد بکند این بیماری زگیل تناسلی منتقل میشود.

خب در اینجا سوالی که پیش می آید این است که آیا دختران باکره میتوانند زگیل تناسلی بگیرند؟ جوابشم هم میتواند مثبت باشد هم میتواند منفی باشد.

جواب منفی است! زمانی که دختر خانمی که اصلا تماس جنسی نداشته چه صورت تماسی چه به صورت سطحی چه به صورت دهانی. اصلا ارتباط جنسی آلوده نداشته؛ احتمال اینکه این دختر خانم باکره مبتلا به زگیل تناسلی شود، در حد صفر است یعنی امکان پذیر نیست که یه دختری که رابطه ی جنسی ولو اینکه به به صورت سطحی هم باشه نداشته باشد ولی مبتلا به زگیل تناسلی شود؛ مگر اینکه این دختر خانم از طریق اپیلاسیون آلوده از طریق تیغ آلوده اینها ممکن است باعث انتقال زگیل تناسلی به دختر باکره شود.

ولی دختر خانم هایی که باکره هستند و زگیل تناسلی دارند اینها شک نکنند که حتما یک تماس جنسی داشته اند؛ حالا ممکن است این تماس جنسی منجر به دخول نشده باشد ولی خب تماس بوده است این تماس ممکن است باعث انتقال زگیل تناسلی شود ولو اینکه سطحی بوده باشد و یا اینکه ممکن است ارتباط جنسی دهانی داشته باشد.

اون فردی که ناحیه ی تناسلی آلوده است و یا دهانش آلوده است چه مرد به زن چه زن به مرد این تماس مخاط به مخاط یا همان تماس زبان به نقاط آلوده میتواند باعث انتقال زگیل تناسلی شود و نتیجه ی کلام اینکه دختر خانم هایی که پرده دارند به شرطی میتوانند زگیل تناسلی بگیرند به شرطی که تماس آلوده داشته باشند.

حالا این تماس آلوده میتواند به صورت اورال یا دهانی یا به صورت سطحی باشد ولی اگر تماس نداشته باشند فقط به یک شرط میتوانند زگیال تناسلی بگیرند که تیغ آلوده ی فرد مبتلا را در آن ناحیه استفاده کردند و یا اپیلاسیون مناسبی انجام ندادند.

ویروس HPV یا پاپیلومای انسانی در همه جا است و نیاز نیست که یک پزشک آن را به شما بگوید. حدود 79 میلیون آمریکایی در حال حاضر مبتلا به HPV هستند و 14 میلیون نفر دیگر در هر سال آلوده می شوند.  این ارقام اهمیت استفاده از کاندوم را در طول رابطه جنسی نشان می دهد.

مطلب مرتبط: جوش واژن

با این حال، در حالی که اکثرا فکر می کنید HPV عمدتا از طریق مقاربت مقعد یا واژینال پخش می شود، مطالعات جدید چیز دیگری را نشان می دهد، شما می توانید به HPV مبتلا شوید حتی اگر هرگز رابطه جنسی نداشته باشید.

درمان خانگی زگیل تناسلی در دختر باکره

مردم درمان های خانگی بی شماری را برای زگیل تناسلی امتحان می کنند که البته بیشتر آنها، تاثیر درمانی ندارند. برخی افراد، سیر و یا خمیر درست شده از بکینگ پودر و روغن کرچک را روی زگیل ها می مالند. برخی دیگر، قرص های ویتامین C را به صورت پودر دراورده و روی زگیل قرار می دهند. گاهی نیز پنبه آغشته به آب آناناس را روی زگیل می گذارند.

استفاده طولانی مدت از نوار چسب نیز طرفداران خود را دارد، اگرچه شواهد استفاده از آن را تأیید نمی کند. اما ببینیم از نظر دکتر کرمی، استفاده از سرکه سیب و یا پماد آلدرا موثر است؟

تاثیر بکارت بر انتقال زگیل تناسلی

این مطالعه به بررسی داده های 51 مورد دیگر درگیری با HPV پرداخته و نشان داد که ویروس در 51 درصد زنان باکره وجود داشت.

آیا ممکن است زگیل تناسلی از راه دهان انتقال پیدا کند؟

بله همانطور که گفته شد بعضی از  زنان باکره ممکن است آن را از راه دهان _تناسلی گرفته باشند، بقیه افراد احتمالا آن را از تماس دست به ناحیه تناسلی گرفته اند. حتی اگر شما با شخص دیگری رابطه ی نامتعارف انجام دهید، علم می گوید شما می توانید ویروس را به راحتی انتقال دهید و دریافت کنید.

انتقال زگیل تناسلی در مکان های عمومی

اما جالب تر از آن این است که محققان معتقدند که زنان HPV را از تخت های معاینه پزشکی کثیف و دیگر مکان های نسبتا عمومی مانند باشگاه نیز می گیرند. دفعه ى بعد که روی نیمکت عمومی در اتاق رختکن با لباس زیر می نشینید در این مورد فکر کنید.

باور کنید یا نه، بیش از 100 نوع از HPV در سطوح خارجی می خزند، و واقعیت این است که درصد عظیمی از جهان این ویروس را دارد و این بدان معناست که می تواند از راه های دیگری هم در کنار تماس جنسی گسترش پیدا کند.

انواع زگیل تناسلی

با توجه به این دانش جدید شما می توانید HPV را فقط در تماس با سطوحی که تماس تناسلی آلوده داشته اند، بگیرید پس فقط در مکان های عمومی که با حفاظت کم یا بدون حفاظت از دستگاه تناسلی نشسته اید، مراقب باشید.

اگر تخت معاینه پزشک تمیز به نظر نمیرسد، از پرستار بخواهید روکش روی تخت را تعویض کند یا خودتان آن را انجام دهید.

آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق استخر واقعیت دارد؟

انتقال زگیل تناسلی در استخر

شنا کردن در آب استخر تاثیری در انتقال زگیل تناسلی ندارد ولی اگر می خواهید از اتاق بخار یا سونا در باشگاه استفاده کنید، این احتمال را در نظر بگیرید که اخیرا تمیز نشده و تا زمانیکه آنجا هستید، روی یک حوله بنشینید.

نکته مهم این است که فقط درصد کمی از این گونه های HPV می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود و اغلب به زگیل های تناسلی منجر می شود که، قطعا ناخوشایند است ولی به اندازه سرطان بد نیست. به این ترتیب، باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا HPV را از بین ببرید تا از عوارض جدی آن بعدا در زندگی جلوگیری کنید.

آیا زگیل تناسلی به جنین منتقل می شود؟

انتقال زگیل تناسلی و بارداری

خیر، بر اساس مطالعات  انتقال ویروس زگیل تناسلی به هیچ وجه از طریق جفت به بچه منتقل نمی شود و لذا شما با خیال راحت می توانید اقدام به بچه دار شدن نمایید.

مطلب مرتبط: درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

نقش واکسن گارداسیل 9واکسن HPV

 پسران و دخترانی که 11 یا 12 ساله هستند، باید واکسن های HPV را دریافت کنند. درست است که از تمام انواع عفونت HPV جلوگیری نمی کند ولی می تواند شما را در مقابل بسیاری از انواع جدی تر محافظت کند.

 زنان بالای 21 سال باید به طور منظم غربال گری سرطان گردن رحم را انجام دهند تا این که بدانند به ویروس مبتلا شده اند یا نه. تشخیص زود هنگام سلول های سرطانی تنها راه جلوگیری از گسترش کامل سرطان است.

مطلب مرتبط: واکسن گارداسیل

بله، این اطلاعات جدید تا حدودی دلهره آور است، اما فقط به این معنی است که شما باید کمی بیشتر آگاه باشید و ویزیت سالانه پزشك را در تقویم خود نگه دارید.
 
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سارا سه شنبه ۱۸ خرداد ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام خدمت جناب دکتر کرمی بنده مجرد هستم احساس سوزش و خارش در ناحیه تناسلی داشتم و مشاهده کردم که روی ناحیه ی تناسلی چن نقطه شبیه خال یا زگیل دارم اما بدلیل اینکه خجالت میکشم نتونستم برم پزشک حضوری ممنون میشم راهنمایی بفرمایین ایا این نقاط زگیل هستن یا نه ؟ و چه درمانی پیشنهاد میکنید ؟
  با احترام
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ خرداد ۰( 1 هفته پیش)
   در عکس شما زگیل وجود ندارد
 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام من تازه متوجه یه نقطه در تناسل شدم خیلی کوچیکه میخواستم راهنمایی کنید میشه توخانه درمان بشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)
   این زگیل است بیایید کرایو کنم درست میشود تیغ زدن ولیزر باعث پخش آن میشود با شماره 02122642744 09351142080 تماس تا وقت ‌کرایو داده شود
 • تصویر کاربر سپید یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  با سلام
  جناب آقای دکتر من 2 ماه هست که 3 تا برجستگی سفید در دهانه واژنم دارم. ممنون میشم راهنماییم کنین در مورد دلیل پیدایش و روش درمان. از طرفی دکتر زنان در زمینه درمان زگیل مراجعه کردم ولی گفتن زگیل نیست.
  ممنون از راهنماییتون
  1. تصویر کاربر سپید شنبه ۱۱ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)
   ارسال عکس
  2. تصویر کاربر سپید شنبه ۱۱ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)
   عکس
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)
   زگیل نیست ، پماد کلوتریمازول هر ۸ ساعت + ۲ تا قرص فلوکونازول
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سمیرا چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من چندماهی هست ک احساس سوزش و خارش داشتم امروز متوجه جوش مانندی در واژنم شدم
  رابطه جنسی از هیچ نوعش نداشتم
  آیا زگیل تناسلی دارم؟ و اگه بله، واکسن تاثیری داره؟
  1. تصویر کاربر سمیرا سه شنبه ۷ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)
   لطفا پاسخ بدید من خیلی نگرانم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)
   ظاهرش به زگیل شباهت ندارد ، توسط متخصص زنان معاینه انجام شود
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سوری شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من حدود ۴ سال پیش تو رابطه تماسی که با دوست پسرم داشتم یه زائده هایی تو ناحیه تناسلیم در اومد و بعد چند ماه خودش برطرف شد چند ماه پیش تو فضای مجازی عکسایی از زگیل دیدم که حس کردم مال من هم همون شکلی هستش الان هیچ زائدی ندارم به نظر شما اونا زگیل بوده
  آگه بوده من الان باید چیکار کنم و یه رابطه هم تازه شروع کردم
  و اینکه تو سکس با کاندوم هم منتقل میشه یا نه😔😔😔
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)
   اگر ضایعات برطرف شده باشن زگیل نبوده. برای اطمینان تست پاپ اسمیر سالانه انجام شود
 • تصویر کاربر معصومه شنبه ۲۸ فروردین ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من نزدیک به یک ماه ۳تذ زائده روی دستگاه تناسلی ام بوجود امده( روی پوستم داخل نیست)
  میخواستم بدونم زگیل تناسلی؟
  من رابطه جنسی داشتم ولی پارتنرم واکسن زده و اینکه من برای موهای زائد لیزر الکس میرم و تقریبا بعد از دومین یا سومین جلسه این شکلی شدم ممکنه به اون مربوط باشه چون پوست خیلی خشکی دارم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۸ فروردین ۰( 2 ماه پیش)
   به نظر زگیل است برای معاینه و در صورت صلاح دید کرایو کنم
 • تصویر کاربر DR پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من ۲۲سالمه در دوره ی پریودیم متوجه چیزای ریزی روی ناحیه تناسلیم شدم بنظرو شما زگیل هست یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)
   زگیل نیست جوش چرکیه کپسول سفالکسین هر ۶ ساعت
 • تصویر کاربر مینا دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر، با توجه به اینکه همسرم از طریق من آلوده به زیگیل تناسلی شده و هیچگونه رابطه دیگه نداشته و هر دو تحت درمان هستیم میتونیم باهم سکس کنیم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 4 ماه پیش)
   بله مشکلی نیست ، سالانه پاپ اسمیر انجام دهید
 • تصویر کاربر نقطه جمعه ۳ بهمن ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 112 مشاهده پرسش
  سلام دکتر این زگیل مقعدیه؟
  من اصلا رابطه جنسی نداشتم کلا
  ازوقتی یادم میاد بوده
  اگه زگیله بجز دکتر رفتن درمان دیگه ای نداره اخه من امکان دکتر رفتن ندارم ممنون میشم جواب بدید
  من قراره ازدواج کنم میترسم بخاطر این موضوع برام دردیر درست شه
  1. تصویر کاربر نقطه شنبه ۲۷ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   دکتراینم عکسش
  2. تصویر کاربر نقطه شنبه ۲۷ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   اینم عکسش
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ بهمن ۹۹( 4 ماه پیش)
   مشکوک به زگیل است بهتر است معاینه شود و اگر تایید شد کرایو انجام شود
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ بهمن ۹۹( 4 ماه پیش)
   در منزل هم میتوان پدوفیلین مالید به ان ، فقط باید دورش پماد زینک بمالید که پوست سالم اسیب نبینه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ماهی چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  باسلام من عمل بکارت داشتم برای معاینه رفته بودم که دکترم گفت زگیل زدم درحالی که من رابطه از جلو نداشتم با نامزدم فقط رابطه معقدی بوده نامزدمم به ظاهر مشکل زگیل نداره و اینکه من هیچ‌درد و... حس نمیکنم فقط یه مدت بود ترشحات واژنم به نظر خودم زیاد شده بود میشه راهنمایی کنید که ایا این زگیله یا بخاطر ترمیم بکارت اینجوری شده
  1. تصویر کاربر ماهی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   اقای دکترلطفاجواب بدین
  2. تصویر کاربر ماهی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   توروقران حواب بدید من دارم از استرس میمیرممم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   در عکسی که فرستادین زگیل نمیبینم. برای اطمینان بیشتر باید معاینه توسط پزشک انجام گردد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
× درخواست نوبت فوری
پرسش از دکتر