انتقال زگیل تناسلی در دختران مجرد ( باکره ) چگونه است؟

در حالی که اکثرا فکر می کنید انتقال زگیل تناسلی، عمدتا از طریق مقاربت مقعد یا واژینال است، مطالعات جدید نشان مى دهند برای انتقال زگیل تناسلی در مردان و زنان نیازی نیست که حتما رابطه جنسی داشته باشید.

زگیل تناسلی در دختر مجرد

ما در شرح انتقال زگیل تناسلی گفتیم که اینها، بیماری های منتقل شونده از طریق تماس جنسی هستند. به این مسئله خیلی باید دقت کنیم. یعنی تماس جنسی هم به این طریق است یعنی مخاط به مخاط. ما یه پوست داریم یه مخاط خب مثلا دهان ما مخاطه ، واژن خانم ها مخاطه، زبان ما مخازه ولی این چیزی که بیرون است پوست است. اگر مخاط به مخاط برخورد بکند این بیماری زگیل تناسلی منتقل میشود.

خب در اینجا سوالی که پیش می آید این است که آیا دختران باکره میتوانند زگیل تناسلی بگیرند؟ جوابشم هم میتواند مثبت باشد هم میتواند منفی باشد.

جواب منفی است! زمانی که دختر خانمی که اصلا تماس جنسی نداشته، چه به صورت تماسی چه به صورت سطحی چه به صورت دهانی. اصلا ارتباط جنسی آلوده نداشته؛ احتمال اینکه این دختر خانم باکره مبتلا به زگیل تناسلی شود، در حد صفر است یعنی امکان پذیر نیست که یه دختری که رابطه ی جنسی ولو اینکه به به صورت سطحی هم باشه نداشته باشد ولی مبتلا به زگیل تناسلی شود؛ مگر اینکه این دختر خانم از طریق اپیلاسیون آلوده از طریق تیغ آلوده اینها ممکن است باعث انتقال زگیل تناسلی به دختر باکره شود.

ولی دختر خانم هایی که باکره هستند و زگیل تناسلی دارند اینها شک نکنند که حتما یک تماس جنسی داشته اند؛ حالا ممکن است این تماس جنسی منجر به دخول نشده باشد ولی خب تماس بوده است این تماس ممکن است باعث انتقال زگیل تناسلی شود ولو اینکه سطحی بوده باشد و یا اینکه ممکن است ارتباط جنسی دهانی داشته باشد. آن فردی که ناحیه ی تناسلی او آلوده است و یا دهانش آلوده است چه مرد به زن چه زن به مرد این تماس مخاط به مخاط یا همان تماس زبان به نقاط آلوده میتواند باعث انتقال زگیل تناسلی شود و نتیجه ی کلام اینکه دختر خانم هایی که پرده دارند به شرطی میتوانند زگیل تناسلی بگیرند به شرطی که تماس آلوده داشته باشند.

حالا این تماس آلوده میتواند به صورت اورال یا دهانی یا به صورت سطحی باشد ولی اگر تماس نداشته باشند فقط به یک شرط میتوانند زگیال تناسلی بگیرند که تیغ آلوده ی فرد مبتلا را در آن ناحیه استفاده کردند و یا اپیلاسیون مناسبی انجام ندادند. ویروس HPV یا پاپیلومای انسانی در همه جا است و نیاز نیست که یک پزشک آن را به شما بگوید. حدود 79 میلیون آمریکایی در حال حاضر مبتلا به HPV هستند و 14 میلیون نفر دیگر در هر سال آلوده می شوند.  این ارقام اهمیت استفاده از کاندوم را در طول رابطه جنسی نشان می دهد.

مطلب مرتبط: جوش واژن

با این حال، در حالی که اکثرا فکر می کنید HPV عمدتا از طریق مقاربت مقعد یا واژینال پخش می شود، مطالعات جدید چیز دیگری را نشان می دهد، شما می توانید به HPV مبتلا شوید حتی اگر هرگز رابطه جنسی نداشته باشید.

درمان خانگی زگیل تناسلی در دختر باکره

مردم درمان های خانگی بی شماری را برای زگیل تناسلی امتحان می کنند که البته بیشتر آنها، تاثیر درمانی ندارند. برخی افراد، سیر و یا خمیر درست شده از بکینگ پودر و روغن کرچک را روی زگیل ها می مالند. برخی دیگر، قرص های ویتامین C را به صورت پودر دراورده و روی زگیل قرار می دهند. گاهی نیز پنبه آغشته به آب آناناس را روی زگیل می گذارند.

استفاده طولانی مدت از نوار چسب نیز طرفداران خود را دارد، اگرچه شواهد استفاده از آن را تأیید نمی کند. اما ببینیم از نظر دکتر کرمی، استفاده از سرکه سیب و یا پماد آلدرا موثر است؟

تاثیر بکارت بر انتقال زگیل تناسلی

این مطالعه به بررسی داده های 51 مورد دیگر درگیری با HPV پرداخته و نشان داد که ویروس در 51 درصد زنان باکره وجود داشت.

آیا ممکن است زگیل تناسلی از راه دهان انتقال پیدا کند؟

بله همانطور که گفته شد بعضی از  زنان باکره ممکن است آن را از راه دهان _تناسلی گرفته باشند، بقیه افراد احتمالا آن را از تماس دست به ناحیه تناسلی گرفته اند. حتی اگر شما با شخص دیگری رابطه ی نامتعارف انجام دهید، علم می گوید شما می توانید ویروس را به راحتی انتقال دهید و دریافت کنید.

انتقال زگیل تناسلی در مکان های عمومی

اما جالب تر از آن این است که محققان معتقدند که زنان HPV را از تخت های معاینه پزشکی کثیف و دیگر مکان های نسبتا عمومی مانند باشگاه نیز می گیرند. دفعه ى بعد که روی نیمکت عمومی در اتاق رختکن با لباس زیر می نشینید در این مورد فکر کنید. باور کنید یا نه، بیش از 100 نوع از HPV در سطوح خارجی می خزند، و واقعیت این است که درصد عظیمی از جهان این ویروس را دارد و این بدان معناست که می تواند از راه های دیگری هم در کنار تماس جنسی گسترش پیدا کند.

انواع زگیل تناسلی

با توجه به این دانش جدید شما می توانید HPV را فقط در تماس با سطوحی که تماس تناسلی آلوده داشته اند، بگیرید پس فقط در مکان های عمومی که با حفاظت کم یا بدون حفاظت از دستگاه تناسلی نشسته اید، مراقب باشید. اگر تخت معاینه پزشک تمیز به نظر نمیرسد، از پرستار بخواهید روکش روی تخت را تعویض کند یا خودتان آن را انجام دهید.

آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق استخر واقعیت دارد؟

انتقال زگیل تناسلی در استخر

شنا کردن در آب استخر تاثیری در انتقال زگیل تناسلی ندارد ولی اگر می خواهید از اتاق بخار یا سونا در باشگاه استفاده کنید، این احتمال را در نظر بگیرید که اخیرا تمیز نشده و تا زمانیکه آنجا هستید، روی یک حوله بنشینید.

نکته مهم این است که فقط درصد کمی از این گونه های HPV می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود و اغلب به زگیل های تناسلی منجر می شود که، قطعا ناخوشایند است ولی به اندازه سرطان بد نیست. به این ترتیب، باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا HPV را از بین ببرید تا از عوارض جدی آن بعدا در زندگی جلوگیری کنید.

آیا زگیل تناسلی به جنین منتقل می شود؟

انتقال زگیل تناسلی و بارداری

خیر، بر اساس مطالعات  انتقال ویروس زگیل تناسلی به هیچ وجه از طریق جفت به بچه منتقل نمی شود و لذا شما با خیال راحت می توانید اقدام به بچه دار شدن نمایید.

مطلب مرتبط: درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

نقش واکسن گارداسیل 9واکسن HPV

 پسران و دخترانی که 11 یا 12 ساله هستند، باید واکسن های HPV را دریافت کنند. درست است که از تمام انواع عفونت HPV جلوگیری نمی کند ولی می تواند شما را در مقابل بسیاری از انواع جدی تر محافظت کند. زنان بالای 21 سال باید به طور منظم غربال گری سرطان گردن رحم را انجام دهند تا این که بدانند به ویروس مبتلا شده اند یا نه. تشخیص زود هنگام سلول های سرطانی تنها راه جلوگیری از گسترش کامل سرطان است.

مطلب مرتبط: واکسن گارداسیل

بله، این اطلاعات جدید تا حدودی دلهره آور است، اما فقط به این معنی است که شما باید کمی بیشتر آگاه باشید و ویزیت سالانه پزشك را در تقویم خود نگه دارید.
 
3.9/5 - (9 امتیاز)
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مینا جمعه ۵ خرداد ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام میخواستم بدونم رابطه محافظت نشده داشتم و بعدا متوجه شدم که ممکنه طرف مقابلم مبتلا به اچ پی وی باشه بااینکه هیچ ضایعه ای ندیدم.میخواستم بدونم بعد از رابطه چه مدت منتظر بشم و برم تست اچ ای وی بدم.همون موقع نشون میده اگه داشته باشه یا دوره کمون داره،
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ خرداد ۲( 1 هفته پیش)
   ازمایش پاپ اسمیر یک ماه بعد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ خرداد ۲( 1 هفته پیش)
   مابقی ازمایشات ارزشی ندارد
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر زهرا یکشنبه ۱۵ آبان ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر.من ۱۱ساله ازدواج کردم.۸سال پیش متوجه شدم چیزی شبیه زیگیل تناسلی دارم.ولی همون یکیه و توی این ۸سال تغییری نکرده.الان دچار زخم رحم شدم .همسرم هم نقاط خیلی خیلی ریزی داره که اونا هم تغییر نکردن ولی دقت نکردم از کی اون نقاط رو داره.خودش میگه همیشه بودن و طبیعیه.حالا دو سه ماهه سقف دهن من یک چیزی شبیه زیگیل درآورده.
  اگه واقعا زیگیل باشه یعنی شوهرم رابطه جنسی باشخص دیگه ای داشته؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۵ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   حتما هردو نیاز به بررسی از نظر ضایعات دارید . بسیاری از ضایعات اصلا زگیل تناسلی نیستند و اشتباه در نظر گرفته میشوند
 • تصویر کاربر پیونا چهارشنبه ۱۸ آبان ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام.من هیچ رابطه ای نداشته نه سطحی نه دهانی.توکلینیکی کارمیکنم به جز کارزیبایی برای خانم واقایون درمان زگیل تناسلی دارند.یکبار اتفاقی موقع جمع کردن میزسرنگ رفت تو دستم خون اومد بعد یک ماه جای سوزن رو دستمه.۲روزه متوجه یه زائده کوچیک بین واژن و مقعدم شدم دارم سکته میکنم.اصلااارابطه نداشتم بخاطرمحیط کارم تعدادی مبتلا میان اونجا وسرویس ها و اینکه سرنگ رفت تو دستم ممکنه زگیل باشه؟یک دوز گارداسیل زدم ماه قبل زده بودم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   با سلام و احترام بهتر است از نزدیک معاینه شود تا از ضایعات اطمینان حاصل شود
 • تصویر کاربر سارینا پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 93 مشاهده پرسش
  سلام آقای‌ دکتر اگه کسی زگیل تناسلی داشته باشه انجام لیزر موی زائد ایرادی داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱( 11 ماه پیش)
   بهترین درمان زگیل تناسلی بر اساس منابع معتبر جهانی پزشکی کرایو درمانی است لیزر زدن وسوزاندن ‌تیغ زدن باعث پخش آنها میشود وبا کرایو درمانی زگیل ۸۰ در صد برای همیشه از بدن می‌رود جهت کرایو با شماره های ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰ ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ هر روز از ساعت 10 صبح الی ۱۲ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر سارا دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. من دختر باکره ۱۸ساله هستم و نزدیک ۵سال هست که یه زگیل بالای ناحیه‌ی‌ شرمگاهی یعنی اون قسمت که موهای زائد رشد می‌کنه دارم. هیچ دردی هم ندارم. آیا برای اینکه موهای زائدم رو لیزر کنم به مشکل بر می‌خورم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 11 ماه پیش)
   مشکوک به زگیل است مراجعه کنید از نزدیک ببینم در صورت صلاح دید ، کرایو کنم
 • تصویر کاربر Reza دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 96 مشاهده پرسش
  سلام،خسته نباشیداقا دکتر
  من چندتا زائده گوشتی مانند روی واطراف الت تناسلیم هست نزدیک به ۷و۸ ماه ک‌ اینا هستن
  ایا زگیل تناسلی هستند؟؟؟
  متاهل هم هستم ولی همسر چنین چیزهای رو نداره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 11 ماه پیش)
   اینها صد در صد زگیلند وبهترین درمان زگیل تناسلی بر اساس منابع معتبر جهانی پزشکی کرایو درمانی است لیزر زدن وسوزاندن ‌تیغ زدن باعث پخش آنها میشود وبا کرایو درمانی زگیل ۸۰ در صد برای همیشه از بدن می‌رود جهت کرایو با شماره های ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰ ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ هر روز از ساعت 10 صبح الی ۱۲ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر دیانا شنبه ۷ خرداد ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 92 مشاهده پرسش
  سلام دوهفته قبل با نامزدم رابطه داشتیم دخول نه
  ولی بعد از دوهفته یهو دچار خارش داخل دهانه شدم
  فعلا چیز خاصی داخلش دیده نمیشه
  فقط سه روز هست به صورت کامل میخاره
  نمیدونم دچار زگیل شدم یا نه
  از کجا تشخیص بدم؟
  منطقه ی ما دکتر نداره متاسفانه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۷ خرداد ۱( 1 سال پیش)
   ععکسش را به شماره 09351142080 09389201212 واتساپ کنید
 • تصویر کاربر عسل دوشنبه ۲ خرداد ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر من درقسمت واژنم دچار برآمدگی های گوشتی شدم و نمیدونم زیگل هست یا نه مجردم ممنون میشم کمکم کنید خیلی نگران شدم به خانواده هم نمیتونم مطرح کنم و برم دکتر 🥺
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲ خرداد ۱( 1 سال پیش)
   من در معاینه عکس زگیل نمیبینم
 • تصویر کاربر حسنا دوشنبه ۲ خرداد ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من دانشجو پزشکی هستم در بخش زنان خانمی مشکوک به زگیل تناسلی مراجعه کرده بود و منو دوستم دستکش نداشتیم و رزیدنت بعد از پاپ اسمیر با همان دستکش ظرف نمونه رو تحویل گرفت و بعد از ما خواست تحویل بیمار بدهیم ما بعد از تحویل در عرض یک دقیقه دستمان را شستیم و ضدعفونی هم کردیم آیا احتمال انتقال وجود دارد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲ خرداد ۱( 1 سال پیش)
   خیر نگران نباشید
 • تصویر کاربر دنیز جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 97 مشاهده پرسش
  دوستم زگیل زده میتونه با پوشیدن لباس خانگی من یا کلا به من منتقلش کنه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   نگران نباشید شما سالی یک بار تست پاپ اسمیر دهید وعکس زگیل‌ها را بفرستید ببینم
درحال دریافت اطلاعات
× نوبت فوری
پرسش از دکتر