6 مکمل طبیعی برای درمان اچ پی وی

آیا شما اخیراً آزمایش HPV مثبت، یا تست پاپ غیر معمول داشته اید؟ در این صورت، احتمالاً شما در حال تحقیق در مورد اطلاعات فراوانی در این باره هستید. این که درمانی برای HPV وجود ندارد، می تواند ترسناک به نظر برسد، اما اگر احساس نگرانی دارید، این دو مورد مهم را در نظر داشته باشید:

اولاً، در بیشتر موارد HPV ، خطر هیچ گونه علائمی سلامتی شما را تهدید نمی کند. در بیشتر از 90% موارد، ویروس HPV طی دو سال، خود به خود از بین می رود، که این دسته شامل انواع خطرناک تر HPV هم می شود. در واقع، سیستم ایمنی بدن، ویروس را در حدی سرکوب می کند که دیگر قابل تشخیص نیست.

دوماً، روش های طبیعی برای کمک به سیستم ایمنی، برای مقابله با ویروس وجود دارد. با این که این روش ها ساده نیستند، اما مکمل های غذایی می توانند به بدن شما، برای ایمن بودن در برابر ویروس کمک کنند.

قبل از بررسی مکمل های غذایی و درمان طبیعی اچ پی وی با مکمل، نتیجه ی تست های HPV و پاپ را بررسی می کنیم.

در بیشتر موارد این سلول ها سرطانی نیستند. معمولاً بر اثر عفونت HPV (پاپیلومای انسانی) ایجاد شده اند. در حقیقت، تست غیر معمول پاپ، نشان می دهد که پزشک شما باید شرایط کرویکس شما را بیشتر تحت نظر قرار دهد. این امر ممکن است به تست ها و ویزیت های منظم ختم شود. بسته به جوابی که شما دریافت می کنید، پزشک ممکن است روش هایی مثل کولپوسکوپی یا روش برش الکتروجراحی (LEEP)، برای بررسی بیشتر سلول های نامعمول کرویکس را، در دستور کار قرار دهد.

تست HPV و پاپ، یکی نیستند، هر چند می شود هر دو را با هم انجام داد. تست HPV شما نشان می دهد که آیا این سلول های نامعمول بر اثر عفونت HPV اتفاق افتاده اند یا خیر. همچنین، می تواند نشان دهد که HPV شما از نوع جدی تر بوده، که ممکن است به سرطان کرویکس منجر شود.

آیا HPV کشنده است؟ HPV چقدر خطرناک است؟

تأثیرات احتمالی درمان HPV

روش هایی برای پیگیری تست نامعمول پاپ، می تواند توسط پزشک تجویز شود، مخصوصاً اگر تغییرات هشدار دهنده ای در سلول های شما پدیدار شود. اما این روش ها خطرهایی را به همراه دارد، و از آنجایی که بیشتر عفونت های HPV به خودی خود از بین می روند، بهتر است قبل از انجام این روش ها، بهترین راه ها در نظر بگیرید.

برای مثال، در LEEP ، یک سیم حلقوی حرارت داده شده، برای بریدن سلول ها مورد استفاده قرار می گیرد. این امر می تواند به جدا کردن سلول، برای آزمایش های بیشتر کمک کرده، و همچنین به سلول های سالم اجازه می دهد تا جای آنها را پر کنند، اما ممکن است باعث ایجاد زخم در کرویکس و یا دشوار کردن بارداری شود. برای انتخاب روش درمان، باید این موارد را در نظر گرفت.مشکل دیگری که در درمان HPV وجود دارد، استرس بالا است. مواجهه با تست HPV مثبت، برای بسیاری از افراد، کاری دشوار است. 

از این رو، کم کردن استرس و افزایش توانمندی سیستم ایمنی به طور طبیعی، هر دو از روش های بسیار مؤثر در درمان HPV است.

روش های طبیعی درمان HPV

اگر شما از آثار جانبی درمان های پزشکی HPV نگران هستید، می توانید متوسل به روش های طبیعی برای کمک به سیستم ایمنی خود شوید. اول، سعی کنید استرس زندگی روزانه را پایین بیاورید. برای مثال، یوگا یا مدیتیشن را امتحان کرده، خواب روزانه ی کافی داشته، یا به مشاور مراجعه کنید. هر یک از این روش ها می تواند به کم کردن استرس، در نتیجه بهبود سیستم ایمنی کمک کنند.

روش دیگر برای ارتقا توانایی بدن در مقابله با ویروس، درمان طبیعی اچ پی وی با مکمل غذایی است. این روش می تواند به سیستم ایمنی بدن شما، برای مقابله با ویروس، کمک کند:

بهترین مکمل های غذایی برای درمان طبیعی HPV

1- فولات:

فولات یا همان ویتامین ب9 در سلامت سرویکس بسیار مؤثر است. افرادی که به اندازه ی کافی فولات در رژیم غذایی خود دارند، کمتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به بسیاری از سرطان ها، مثل سرویکس، سینه، شکم، روده بزرگ و لوزالمعده، قرار می گیرند. شما می توانید فولات مورد نیاز خود را از طریق مکمل فولیک اسید یا به طور طبیعی در غذاهایی مثل اسفناج، آووکادو، پرتقال، سویا یا عدس، دریافت کنید.

2- ویتامین C:

ویتامین C کمک بزرگی به سیستم ایمنی بدن شما می کند. بدن به طور طبیعی ویتامین C تولید نمی کند. برای همین، خوردن منابع آن مثل، پرتقال، گریپ فروت و بروکلی، بسیار مهم است. البته شما می توانید با خوردن مکمل ویتامین C این نیاز را برطرف کنید.

ویتامین c

3- ویتامین A: از مصرف روزانه ی ویتامین A مطمئن شوید. این ویتامین، به سیستم ایمنی، تولید مثل و بینایی شما کمک می کند و در غذاهایی مثل ماهی سالمون، بروکلی، هویج و لبنیات یافت می شود.

4- عصاره ی قارچ: عصاره ی بعضی از قارچ ها در کمک به سیستم ایمنی و از بین بردن ویروس ها مؤثر بوده، و هزاران سال است که در داروهای شرقی استفاده می شوند. مخصوصاً ترکیب هگزوز فعال (AHCC) که به طور گسترده در درمان HPV مورد بررسی قرار گرفته، و نتایج آن بسیار امیدوار کننده است. سایر قارچ های مؤثر در سیستم ایمنی عبارتند از: شیتاکه، ریشی قرمز، چاگا، بند بند و دم ترک.

5- عصاره ی چای سبز: بعضی از تحقیقات نشان می دهند که پلی فنول موجود در چای سبز، در مقابله با برخی از سرطان ها مؤثر است. علاوه بر این، پماد عصاره ی چای سبز، برای درمان زگیل تناسلی، یک روش درمان مرسوم است. قبل از استفاده آن، با پزشک خود مشورت کنید، زیرا این مکمل با برخی از داروها تداخل دارد.

. DIM: دین دولیل متان می تواند به سیستم ایمنی کمک کرده و جلوی پیشرفت ضایعه های کرویکس را بگیرد. با وجود اینکه این ماده به طور طبیعی در بروکلی یافت می شود، پیشنهاد می شود از کپسول های DIM هم استفاده شود.

علاوه بر این در نظر داشته باشید، درمان های طبیعی HPV، در موارد حاد، جایگزین درمان های پزشکی نیستند. این موارد عبارتند از: وجود سلول های سرطانی و پیش سرطانی در کرویکس. اگر شما عفونت HPV پرخطر داشته باشید، ممکن است به بایوپسی یا درمان های دیگر، نیاز پیدا کنید.

برای بیشتر مردم، نتیجه ی تست پاپ نامعمول، و نتیجه ی HPV، مثبت است. اما استفاده از درمان های طبیعی و مکمل های غذایی، به بدن شما، در مواجهه با این ویروس کمک می کند. برای اطمینان خاطر، از یک یا چند مکمل ذکر شده استفاده کنید.


دکتر کرمی متخصص زگیل تناسلی در تهران

حتما بخوانید
2.5/5 - (10 امتیاز)
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بهنام دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  سلام
  من بعلت زگیلهای روی آلتم رفتم پیش ارولوژیست و ایشان گفتن ک زگیل تناسلی داری و ۲تا ویتامین و چرک خشککن و اسید بمن داد
  یکسال بعد همسرم تست پاپ اسمیر داد ک جوابش منفی بود چطور میشه ک منتقل نشده بااینکه من هنوز زگیلهارو دارم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 3 ماه پیش)
   ععکسش را به شماره 09351142080 09389201212 واتساپ کنید
 • تصویر کاربر فرح یکشنبه ۸ خرداد ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام من حدود هشت ماه هستش متوجه شدم زگیل تناسلی دارم هم قسمت تناسل هم مقعد
  که فریز کردم و آزمایش دادم که جز پر خطر بودم الان دوباره سه عدد زگیل زدم که باز فریز کردم قرص امگا ۳ اکتی ومن و ویتامین ای مصرف میکنم میخواستم بپرسم قابل درمان هستش؟ قابل انتقال هستش؟ قهوه گاندرما هم مصرف میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۸ خرداد ۱( 4 ماه پیش)
   گانودرما در درمان زگیل تناسلی هیچ جایگاه علمی در دنیا ندارد این فقط در ایران توسط یک سری افراد غیر پزشک فروخته میشود واساسا دروغ است
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۸ خرداد ۱( 4 ماه پیش)
   سلام ، وقتی ویروس وارد بدن میشه ، تو بعضی افراد بدن میتونه ویروس رو از بین ببره ، در بعضی ها هم در بدن برای همیشه میمونه. در مورد آقایون مشکلی نیست ، فقط ممکنه ضایعات پوستی ایجاد شه ، ولی در خانم ها علاوه بر ضایعات پوستی خطر سرطان دهانه رحم در آینده وجود داره و از این جهت خانم ها باید سالانه پاپ اسمیر بدن
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر هلنا دوشنبه ۲۹ فروردین ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  ایا برای درمان زگیل تناسلی قرص و دارویی هست؟ داروهای گیاهی عصاره قارچ خوبن؟ از کجا میتونم تهیه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ فروردین ۱( 5 ماه پیش)
   بهترین درمان خانگی مالیدن سرکه سیب هر ۸ساعت است
 • تصویر کاربر شیدا جمعه ۲۹ بهمن ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. ببخشید من زگیل مقعدی داشتم 3 جلسه لیزر کردم و پاورفیت و شربت ایمونیس و ویتامین د3 و ب 12 میخورم. الان بعد از 2 ماه دوباره دچار زگیل مقعدی شدم. خیلی ناراحتم تورو خدا راهنماییم کنید چکار باید بکنم تا درمان بشه؟ آیا زگیل مقعدی اصلا قابل درمان هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ بهمن ۰( 7 ماه پیش)
   سلام ، وقتی ویروس وارد بدن میشه ، تو بعضی افراد بدن میتونه ویروس رو از بین ببره ، در بعضی ها هم در بدن برای همیشه میمونه. در مورد آقایون مشکلی نیست ، فقط ممکنه ضایعات پوستی ایجاد شه ، ولی در خانم ها علاوه بر ضایعات پوستی خطر سرطان دهانه رحم در آینده وجود داره و از این جهت خانم ها باید سالانه پاپ اسمیر بدن
 • تصویر کاربر ژاله.م پنجشنبه ۲۱ بهمن ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  آیا بعد از مثبت شدن hpv وپاپ اسمیر میتوان رابطه داشت
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ بهمن ۰( 7 ماه پیش)
   بعد از كرايو سكس مشكلي ندارد والوده گي به حد اقل ميريد
 • تصویر کاربر مریم یکشنبه ۲۸ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  سلام . من شش ماه هست که به ویروس اچ پی وی نوع شش مبتلا شدم . سنم ۴۴ سال هست ،ایا تو این سن باتقویت سیستم ایمنی بدنم میتونم بعد از دو سال ویروس رو دفع کنم . گروه خونیه من او منفی هست و تو این چند سال دوبار دچار بیماریه خود ایمنی شدم ،در ضمن هنوز زگیل هم نزدم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ آذر ۰( 9 ماه پیش)
   سلام ، وقتی ویروس وارد بدن میشه ، تو بعضی افراد بدن میتونه ویروس رو از بین ببره ، در بعضی ها هم در بدن برای همیشه میمونه. در مورد آقایون مشکلی نیست ، فقط ممکنه ضایعات پوستی ایجاد شه ، ولی در خانم ها علاوه بر ضایعات پوستی خطر سرطان دهانه رحم در آینده وجود داره و از این جهت خانم ها باید سالانه پاپ اسمیر بدن
 • تصویر کاربر امیر یکشنبه ۱۴ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 86 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من زگیل تناسلی دارم و چند بار دکتر رفتم و گفتن کرایمو انجام میدیم ولی ممکنه برگرده و انجام ندادم ی سری تو مجازی مکمل میفروشن این مکملا زگیل از بین میبرد یا ن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ آذر ۰( 9 ماه پیش)
   سلام ، وقتی ویروس وارد بدن میشه ، تو بعضی افراد بدن میتونه ویروس رو از بین ببره ، در بعضی ها هم در بدن برای همیشه میمونه. در مورد آقایون مشکلی نیست ، فقط ممکنه ضایعات پوستی ایجاد شه ، ولی در خانم ها علاوه بر ضایعات پوستی خطر سرطان دهانه رحم در آینده وجود داره و از این جهت خانم ها باید سالانه پاپ اسمیر بدن
  2. تصویر کاربر امیر شنبه ۱۳ آذر ۰( 9 ماه پیش)
   الان اقای دکتر کرایمو انجام بدم یا ن چون خیلی اذیتم و‌داره بیشتر میشه کرایمو انجام بدم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ آذر ۰( 9 ماه پیش)
   بله حتما انجام بدید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر روهام جمعه ۱۲ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  کشاله ران من چند عدد توده مثل زگیل دراومده چند بار سرکه سیب بهش زدم تیره شده داره رو به سیاهی رفته این چی میتونه باشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ آذر ۰( 9 ماه پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر آبی جمعه ۱۲ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 90 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر درمان طبیعی زگیل از چه مکمل های و چه ندت باید استفاده بشه ممنون میشم راهنمایی کنید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ آذر ۰( 9 ماه پیش)
   قرص پاورفیت هر روز یک عدد
 • تصویر کاربر هادی پنجشنبه ۶ آبان ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  برای درمان از کدام مکمل استفاده کنیم کپسول پاور فیت ، کپسول شیتاکه یا خود قارچ شیتاکه که تبلیغات آن در شبکه های اجتماعی بسیار زیاد شده و مقدار مصرف روزانه آنهارو هم بی زحمت بگید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ آبان ۰( 11 ماه پیش)
   پاورفیت خوب هست
درحال دریافت اطلاعات
× نوبت فوری
پرسش از دکتر