درمان زگیل تناسلی با هومیوپاتی

خارش، درد یا خونریزی مداوم زگیل ها در ناحیه تناسلی، می تواند بیانگر ابتلا به یک بیماری جدی و نیاز به مصرف دارو های طبیعی باشد. زگیل تناسلی، یک بیماری منتقل شونده جنسی است که در اثر ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) به وجود می آید. این بیماری به شدت واگیر دار بوده و از طریق تماس پوستی مستقیم و رابطه جنسی دهانی، واژنی یا مقعدی انتقال می یابد. زگیل های تناسلی با این که می توانند انفرادی باشند، اما معمولا به صورت دسته ای بر سطح پوست پدیدار می شوند. قطر این زگیل ها از 1 تا 5 میلی متر متغییر بوده اما می توانند به توده های بزرگی در نواحی تناسلی یا مقعدی نیز تبدیل شوند.

زگیل های تناسلی اغلب سبب بروز هیچ علائمی نشده و خاموش باقی می مانند. با این حال، این زوائد گاهی اوقات با خونریزی، خارش یا درد نیز همراه می شوند. بروز زگیل های تناسلی در برخی افراد، می تواند سبب ایجاد ناراحتی روانی همچون اضطراب باشد. بزرگ ترین مزیت مصرف دارو های طبیعی نسبت به درمان های رایج زگیل های تناسلی، این است که دارو های یاد شده توانایی طبیعی بدن را برای مقابله با عفونت تقویت می کنند. این دارو ها همچنین سبب پیشگیری از بروز عفونت تناسلی در آینده نیز می شوند. دارو های طبیعی با هیچ خطری همراه نبوده و سبب بروز عوارض جانبی نمی شوند.

قرص تاخيري وگادول

رایج ترین گزینه درمانی موجود برای زگیل های تناسلی، کاتریزاسیون یا سوزاندن آن ها است. این فرایند درمان زگیل تناسلی بسیار دردناک بوده و عدم بازگشت زگیل ها را تضمین نمی کند. این درمان موقتی بوده و با خطر بر جای ماندن جای زخم دائمی همراه است. تنها راه دائمی رفع کامل زگیل های تناسلی در هومئوپاتی یافت شده است. دارو های هومئوپاتی بدون ایجاد هر گونه خطر یا ناراحتی، به بهبودی کامل از زگیل ها تناسلی کمک می کنند.

بهترین دارو های هومئوپاتی برای زگیل های تناسلی

برترین دارو های توصیه شده برای رفع زگیل های تناسلی گیاه نوش، اسید نیتریک و کاستیکوم است. گیاه نوش می تواند برای زگیل های تناسلی استفاده شود که به صورت دسته ای یا گروهی پدیدار شده اند. اسید نیتریک اغلب برای رفع زگیل های تناسلی بزرگ یا ناهموار به کار می رود. در نهایت، کاستیکوم نیز برای زگیل های تناسلی استفاده می شود که به آسانی خونریزی می کنند.

1- زگیل های تناسلی در مردان

سپیا به طور ویژه برای زگیل های اطراف سر آلت استفاده می شود. داروی بعدی سارساپاریلا نام دارد که برای زگیل های پوشاننده کیسه بیضه تجویز می شود. بیماران مبتلا به زگیل های کیسه بیضه، اغلب از خارش این ناحیه شکایت دارند. اسید نیتریک بهترین دارو در درمان زگیل های تناسلی است که بزرگ، ناهموار، حساس به لمس و دارای لبه های دندانه دار هستند.

2- زگیل های تناسلی در زنان

برترین دارو های تجویز شده برای زگیل های تناسلی زنان کالاندولا، مرک سول و مدورینوم هستند. کالاندولا برای درمان زگیل های روی ناحیه دهانه رحم استفاده می شود. زگیل های ناحیه واژن، با مصرف داروی مرک سول با موفقیت برطرف می شوند. خارش و سوزش ناشی از زگیل ها را می توان با شستشو با آب سرد برطرف کرد. مدورینوم یکی از بهترین دارو های درمان کننده زگیل های تناسلی است. مدورینوم هنگامی استفاده می شود که ترشحات تهاجمی و سوزاننده واژن با زگیل های تناسلی همراه می شوند.

3- زگیل های تناسلی همراه با خارش

اسید نیتریک، سپیا و سولفات سدیم از جمله بهترین دارو های درمان زگیل های تناسلی خارش دار هستند. نیتریک اسید برای رفع خارش زگیل های تناسلی استفاده می شود که بزرگ، ناهموار و ساقه دار است. سپیا گزینه خوبی برای رفع خارش زگیل های کوچک و صاف است. سولفات سدیم نیز در رفع خارش زگیل های تناسلی تاثیر دارد.

درمان زگیل تناسلی روی بیضه

4- زگیل های تناسلی دردناک

گیاه نوش و اسید نیتریک برترین دارو های توصیه شده برای زگیل های تناسلی دردناک هستند. این زگیل ها بسیار حساس به لمس بوده و درد آن ها دارای ویژگی های متغییری است. با این که درد اغلب سوزش دار است اما می تواند به صورت گز گز، تیر کش و سوزش مانند باشد.

5- زگیل های تناسلی مبتلا به خونریزی

کاستیکوم و اسید نیتریک برترین دارو ها جهت درمان زگیل های تناسلی مبتلا به خونریزی هستند. کاستیکوم برای زگیل هایی به کار می رود که بسیار آسان دچار خونریزی می شوند. اسید نیتریک درمانی فوق العاده برای زگیل هایی است که در اثر لمس یا شستشو دچار خونریزی می شوند. زگیل های مبتلا به خونریزی می توانند دردناک یا حساس به لمس باشند.

6- زگیل های تناسلی صاف

دوکامارا و گیاه نوش نیز می توانند در درمان زگیل های صاف مفید باشند.

آیا ارتباطی بین زگیل تناسلی و هومیوپاتی وجود دارد؟

هومیوپاتی یک سری به اصطلاح تکنیک های روان درمانی و تکنیک هایی است که روی روح و روان فرد با حرکت های مخصوص  انجام می شود. از طرف دیگر بیاییم به ویروس زگیل تناسلی نگاه کنیم، یک ویروس شدیداً آلوده کننده که با یک تماس جنسی صد درصد موارد از فرد آلوده به فرد سالم منتقل می شود.

وقتی که وارد بدن ما شد ماهیت این ویروس مثل دیگر ویروس ها، ویروس به اصطلاح هپاتیت سی، ویروس ایدز، ویروس های دیگر، شروع به تکثیر می کند و خودش را به صورت توده هایی در ناحیه ژنیتال در واژن خانم ها و در آلت تناسلی و ناحیه تناسلی خودش را نشان می دهد.

شکل زگیل تناسلی

خوب از نظر عقلی و یک مقدار اگر تفکری به این قضیه نگاه کنیم می بینیم که اصلا ارتباطی بین اینها وجود ندارد. فقط این موضوع  است که آیا بالا بردن سیستم ایمنی بدن چه کمکی می تواند بکند؟ مثلا از همین روش هومیوپاتی ما بیاییم توانمندی بدن را قوی تر بکنیم. در اینجا این مسئله مطرح می شود که این توانمندی سیستمی ایمنی بدن برای یک فردی که سالم است ایرادی ندارد.

آنهایی که ما می گوییم اینیون دیفیشنزی یا نقص سیستم ایمنی بدن دارند آنها کسانی هستند که مبتلا به همین ویروس ایدز شدند، سرطان گرفته اند، شیمی درمانی می کنند، رادیوتراپی می کنند، اینها سیستم ایمنی بدنشان مختل می شود. آدمهای که بیماری صعب العلاج گرفته اند. ولی افراد سالم همه سیستم ایمنی طبیعی دارند و لذا من می خواهم این مبحث را جمع بندی بکنم که هیچ ارتباطی بین در هومیوپاتی و درمان زگیل تناسلی از طریق هومیوپاتی وجود ندارد و این زگیل وقتی وارد بدن ما شد بلاخره وارد سیستم بدن ما می شود و سیستم ایمنی بدن ما در برابرش گارد می گیرد و اینها را کنترل می کند و یک سری تبلیغاتی است که بیشتر تبلیغات ظاهری قضیه است و از نظر علمی مردود است از جمله درمان زگیل تناسلی با هومیوپاتی.

پیشگیری

 • افراد باید از برقراری رابطه جنسی با افراد مبتلا به ویروس پاپیلومای انسانی اجتناب کنند.
 • استفاده از کاندوم در هنگام رابطه جنسی خطر انتقال عفونت به افراد سالم را کاهش می دهد.

دکتر کرمی متخصص زگیل تناسلی در تهران

 

 

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی ،مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Sb شنبه ۱۱ اردیبهشت ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید من دیشب هم یک سوال پرسیدم ولی چون حساس شدم مجدد امروزهم داشتم لوزه و گلویم رو بررسی میکردم در اینه که متوجه این دانه های ریز و تقریبا شیری (سفید رنگ) در انتهای زبانم نیز شدم که اگر براتون مقدوره، میشه بررسی بفرمایید که این دانه ها هم‌ ممکن هست زگیل باشند یا خیر؟
  بیصبرانه منتظر پاسخ شما هستم، زندگیم پراز استرس شده از دیشب
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۱ اردیبهشت ۰( 1 هفته پیش)
   در عکس های شما زگیل نمیبینم
 • تصویر کاربر بهار دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من خانومی ۳۸ ساله هستم، از دیشب متوجه این زائده شدم که بین کشاله ران و ناحیه تناسلیم هستش بنطرتون زگیله یا اسکین تگ دارم از نگرانی میمیرم باید چکار کنم یسری زواید هم زیر بغل و گردن دارم که گفتن اسکین تگه چندسال پیش این از همونه یا زگیله
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 2 هفته پیش)
   اسکین تگه به نظر
 • تصویر کاربر ارمین شنبه ۲۸ فروردین ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  من مدتی هست انتهای آلتم جایی که مو در میاد یدونه گوشت سیاه کوچک کوچک زده و بعدش چند تا هم لکه خیلی ریز سفید روی دیواره آلتم زده به نظر شما زیگیل یا ضایع پوستی
  البته تیغی که موقعه شیو استفاده میکنم به زیر بغل و صورتمم میزنم اما تاحالا چیزی مشاهده نکردم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۸ فروردین ۰( 3 هفته پیش)
   به نظر زگیل است مراجعه کنید
 • تصویر کاربر بهراد پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام‌دکتر من زگیل داشتم نمونه برداری کردم مشخص شد hpv16دارم‌فریز‌ کردم و همزمان واکسن هم دوز اول رو زدم کار دیگه ای لازمه انجام بدم؟ایا لازمه قرص یا پماد اسیکلوور مصرف کنم؟تا چه مدت نباید رابطه داشته باشم؟آیا این ویروس از روی پوست با سیر یا پماد دیگه میره؟از وقتی فهمیدم دارم کلا استرسی شدم ممنون میشم راهنمایی کامل و دقیق انجام بدین سپاس.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   فعلا کاری نیاز نیست ، برای شریک جنشی خانم تون ، پاپ اسمیر انجام شود.
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   وقتی ویروس وارد بدن میشه ، تو بعضی افراد بدن میتونه ویروس رو از بین ببره ، در بعضی ها هم در بدن برای همیشه میمونه. در مورد آقایون مشکلی نیست ، فقط ممکنه ضایعات پوستی ایجاد شه ، ولی در خانم ها علاوه بر ضایعات پوستی خطر سرطان دهانه رحم در آینده وجود داره و از این جهت خانم ها باید سالانه پاپ اسمیر بدن
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مصطفی جمعه ۲۹ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید دوماهه اول مجاری ادراری کلاهک‌الت تناسلیم سوزش میگیره چند روز خوب میشه یا نصف روز دوباره شروع میشه .ًاین حالت موقع ادرار کردن نیست قرص ازیترو مترونیدازول سلکوسیب ناپروکسن هم خوردم کرم آ چشمی بتامتازون و هیدرو چشمی زدم کمی بهتر شد ولی درمان نشدم ازمایش ادرار پروستات و کلیه هم مشکلی نبود
  1. تصویر کاربر مصطفی سه شنبه ۲۶ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام اقای دکتر خسته نباشید دوماهه اول مجاری ادراری کلاهک‌الت تناسلیم سوزش میگیره چند روز خوب میشه یا نصف روز دوباره شروع میشه .ًاین حالت موقع ادرار کردن نیست قرص ازیترو مترونیدازول سلکوسیب ناپروکسن هم خوردم کرم آ چشمی بتامتازون و هیدرو چشمی زدم کمی بهتر شد ولی درمان نشدم ازمایش ادرار پروستات و کلیه هم مشکلی نبود
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   ازمایش ادرار انجام شود ، مصرف مایعاتتون بیشتر باشه
  3. تصویر کاربر مصطفی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   ازمایش ادرار دادم گفتن مشکلی نیست
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۹ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   مصرف مایعاتتون رو بیشتر کنین چیز مهمی نیست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر نگين پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام دكتر وقت بخير خسته نباشيد
  من مدتيه اطراف واژنم ٣ تا جوش سفيد خيلي كوچيك زدم
  ٢ هفته پيش دكتر متخصص پوست رفتم بهم گفتند كه ويروس يا زگيل نيست و جاي نگراني نداره
  برام داروي خاصي تجويز نكردند كه استفاده كنم
  چند روز پيش هم يه جوش بزرگتر بالاي واژن زدم كه هنوز خوب نشده
  آيا پماد با داروي خاصي وجود داره كه مصرف كنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   از پماد موپیروسین استفاده کنید
 • تصویر کاربر زی سه شنبه ۱۹ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  من ٣١ سالم هست.پنج سال از زندگى مشتركم ميگذره.پاپ اسمیر انجام دادم،سلامت بودم.در Hpv53 مثبت شدم. خواستم راهنماییم کنین که ایا خطرناک هست؟ و اینکه احتمالات میگن چطور مبتلا شدم؟ ممکنه همسرم تعدد زوجین داشته باشه؟؟؟ا
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۹ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش)
   ممکنه ازمایش خطا داشته باشه ، ولی بهتره به متخصص زنان مراجعه کنید و کولپوسکوپی انجام شود
 • تصویر کاربر Arman شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من مبتلا به زیگیل شدم یکبتر لیزر کردم و دوبتره پخش شد و بیشتر شد.
  وقت درمان نداشتم و رهاش کردم اما رابطه ی جنسی هم نداشتم .حد اقل کسی مبتلا نشه.اما چند روزیه داخل دماغم زخمه و ابتدای مجرای بینیم یک زائده درومده که کل دماغم دردناک شده آیا اینم میتونه زیگیل باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش)
   نه داخل بینی زگیل نیست
 • تصویر کاربر __ یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  دکتر ایا داشتن فقط دوبار رابطه اورال باعث ایجاد زیگیل در ناحیه تناسلی خانم میشود؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹( 3 ماه پیش)
   در صورت زگیل در دهان بله
 • تصویر کاربر الیاس شنبه ۲۷ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من این برامدگیهای مسطح کاشی شکل رو میبینم روی سر آلتم و دوماهه که شروع شده ولی نه خارش دارن نه سوزش خیلی استرس گرفتم میشه محبت کنین ملاحظه بفرمایید چی هستن ؟ آیا زگیل تناسلی هست؟؟؟ یک دنیا ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۷ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   زگیل نیست ، اگزما هست. از پماد تریامسینولون هر ۸ ساعت استفاده شود
  2. تصویر کاربر الیاس شنبه ۲۷ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   یک دنیا ممنونم
   داشتم دیوونه میشدم
   ممنون ممنون ممنون
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۷ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   🙏
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
× درخواست نوبت فوری
پرسش از دکتر