درمان زگیل تناسلی با هومیوپاتی

خارش، درد یا خونریزی مداوم زگیل ها در ناحیه تناسلی، می تواند بیانگر ابتلا به یک بیماری جدی و نیاز به مصرف دارو های طبیعی باشد. زگیل تناسلی، یک بیماری منتقل شونده جنسی است که در اثر ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) به وجود می آید. این بیماری به شدت واگیر دار بوده و از طریق تماس پوستی مستقیم و رابطه جنسی دهانی، واژنی یا مقعدی انتقال می یابد. زگیل های تناسلی با این که می توانند انفرادی باشند، اما معمولا به صورت دسته ای بر سطح پوست پدیدار می شوند. قطر این زگیل ها از 1 تا 5 میلی متر متغییر بوده اما می توانند به توده های بزرگی در نواحی تناسلی یا مقعدی نیز تبدیل شوند.

زگیل های تناسلی اغلب سبب بروز هیچ علائمی نشده و خاموش باقی می مانند. با این حال، این زوائد گاهی اوقات با خونریزی، خارش یا درد نیز همراه می شوند. بروز زگیل های تناسلی در برخی افراد، می تواند سبب ایجاد ناراحتی روانی همچون اضطراب باشد. بزرگ ترین مزیت مصرف دارو های طبیعی نسبت به درمان های رایج زگیل های تناسلی، این است که دارو های یاد شده توانایی طبیعی بدن را برای مقابله با عفونت تقویت می کنند. این دارو ها همچنین سبب پیشگیری از بروز عفونت تناسلی در آینده نیز می شوند. دارو های طبیعی با هیچ خطری همراه نبوده و سبب بروز عوارض جانبی نمی شوند.

قرص تاخيري وگادول

دارو های هومئوپاتی برای زگیل های تناسلی

رایج ترین گزینه درمانی موجود برای زگیل های تناسلی، کاتریزاسیون یا سوزاندن آن ها است. این فرایند درمان زگیل تناسلی بسیار دردناک بوده و عدم بازگشت زگیل ها را تضمین نمی کند. این درمان موقتی بوده و با خطر بر جای ماندن جای زخم دائمی همراه است. تنها راه دائمی رفع کامل زگیل های تناسلی در هومئوپاتی یافت شده است. دارو های هومئوپاتی بدون ایجاد هر گونه خطر یا ناراحتی، به بهبودی کامل از زگیل ها تناسلی کمک می کنند.

بهترین دارو های هومئوپاتی برای زگیل های تناسلی

برترین دارو های توصیه شده برای رفع زگیل های تناسلی گیاه نوش، اسید نیتریک و کاستیکوم است. گیاه نوش می تواند برای زگیل های تناسلی استفاده شود که به صورت دسته ای یا گروهی پدیدار شده اند. اسید نیتریک اغلب برای رفع زگیل های تناسلی بزرگ یا ناهموار به کار می رود. در نهایت، کاستیکوم نیز برای زگیل های تناسلی استفاده می شود که به آسانی خونریزی می کنند.

1- زگیل های تناسلی در مردان

سپیا به طور ویژه برای زگیل های اطراف سر آلت استفاده می شود. داروی بعدی سارساپاریلا نام دارد که برای زگیل های پوشاننده کیسه بیضه تجویز می شود. بیماران مبتلا به زگیل های کیسه بیضه، اغلب از خارش این ناحیه شکایت دارند. اسید نیتریک بهترین دارو در درمان زگیل های تناسلی است که بزرگ، ناهموار، حساس به لمس و دارای لبه های دندانه دار هستند.

2- زگیل های تناسلی در زنان

برترین دارو های تجویز شده برای زگیل های تناسلی زنان کالاندولا، مرک سول و مدورینوم هستند. کالاندولا برای درمان زگیل های روی ناحیه دهانه رحم استفاده می شود. زگیل های ناحیه واژن، با مصرف داروی مرک سول با موفقیت برطرف می شوند. خارش و سوزش ناشی از زگیل ها را می توان با شستشو با آب سرد برطرف کرد. مدورینوم یکی از بهترین دارو های درمان کننده زگیل های تناسلی است. مدورینوم هنگامی استفاده می شود که ترشحات تهاجمی و سوزاننده واژن با زگیل های تناسلی همراه می شوند.

3- زگیل های تناسلی همراه با خارش

اسید نیتریک، سپیا و سولفات سدیم از جمله بهترین دارو های درمان زگیل های تناسلی خارش دار هستند. نیتریک اسید برای رفع خارش زگیل های تناسلی استفاده می شود که بزرگ، ناهموار و ساقه دار است. سپیا گزینه خوبی برای رفع خارش زگیل های کوچک و صاف است. سولفات سدیم نیز در رفع خارش زگیل های تناسلی تاثیر دارد.

4- زگیل های تناسلی دردناک

گیاه نوش و اسید نیتریک برترین دارو های توصیه شده برای زگیل های تناسلی دردناک هستند. این زگیل ها بسیار حساس به لمس بوده و درد آن ها دارای ویژگی های متغییری است. با این که درد اغلب سوزش دار است اما می تواند به صورت گز گز، تیر کش و سوزش مانند باشد.

5- زگیل های تناسلی مبتلا به خونریزی

کاستیکوم و اسید نیتریک برترین دارو ها جهت درمان زگیل های تناسلی مبتلا به خونریزی هستند. کاستیکوم برای زگیل هایی به کار می رود که بسیار آسان دچار خونریزی می شوند. اسید نیتریک درمانی فوق العاده برای زگیل هایی است که در اثر لمس یا شستشو دچار خونریزی می شوند. زگیل های مبتلا به خونریزی می توانند دردناک یا حساس به لمس باشند.

6- زگیل های تناسلی صاف

دوکامارا و گیاه نوش نیز می توانند در درمان زگیل های صاف مفید باشند.

آیا ارتباطی بین زگیل تناسلی و هومیوپاتی وجود دارد؟

هومیوپاتی یک سری به اصطلاح تکنیک های روان درمانی و تکنیک هایی است که روی روح و روان فرد با حرکت های مخصوص  انجام می شود. از طرف دیگر بیاییم به ویروس زگیل تناسلی نگاه کنیم، یک ویروس شدیداً آلوده کننده که با یک تماس جنسی صد درصد موارد از فرد آلوده به فرد سالم منتقل می شود. وقتی که وارد بدن ما شد ماهیت این ویروس مثل دیگر ویروس ها، ویروس به اصطلاح هپاتیت سی، ویروس ایدز، ویروس های دیگر، شروع به تکثیر می کند و خودش را به صورت توده هایی در ناحیه ژنیتال در واژن خانم ها و در آلت تناسلی و ناحیه تناسلی خودش را نشان می دهد.

خوب از نظر عقلی و یک مقدار اگر تفکری به این قضیه نگاه کنیم می بینیم که اصلا ارتباطی بین اینها وجود ندارد. فقط این موضوع  است که آیا بالا بردن سیستم ایمنی بدن چه کمکی می تواند بکند؟ مثلا از همین روش هومیوپاتی ما بیاییم توانمندی بدن را قوی تر بکنیم. در اینجا این مسئله مطرح می شود که این توانمندی سیستمی ایمنی بدن برای یک فردی که سالم است ایرادی ندارد.

آنهایی که ما می گوییم اینیون دیفیشنزی یا نقص سیستم ایمنی بدن دارند آنها کسانی هستند که مبتلا به همین ویروس ایدز شدند، سرطان گرفته اند، شیمی درمانی می کنند، رادیوتراپی می کنند، اینها سیستم ایمنی بدنشان مختل می شود. آدمهای که بیماری صعب العلاج گرفته اند. ولی افراد سالم همه سیستم ایمنی طبیعی دارند و لذا من می خواهم این مبحث را جمع بندی بکنم که هیچ ارتباطی بین در هومیوپاتی و درمان زگیل تناسلی از طریق هومیوپاتی وجود ندارد و این زگیل وقتی وارد بدن ما شد بلاخره وارد سیستم بدن ما می شود و سیستم ایمنی بدن ما در برابرش گارد می گیرد و اینها را کنترل می کند و یک سری تبلیغاتی است که بیشتر تبلیغات ظاهری قضیه است و از نظر علمی مردود است از جمله درمان زگیل تناسلی با هومیوپاتی.

پیشگیری

 • افراد باید از برقراری رابطه جنسی با افراد مبتلا به ویروس پاپیلومای انسانی اجتناب کنند.
 • استفاده از کاندوم در هنگام رابطه جنسی خطر انتقال عفونت به افراد سالم را کاهش می دهد.
رابطه جنسی در صبح
1.5/5 - (4 امتیاز)
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ... دوشنبه ۲ خرداد ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من چند روز ترشح داشتم ۴۳سالمه داخل واژنم قسمت پاین داخل چنتا جوش زده سمت چپ چی بزنم بهتر بشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲ خرداد ۱( 4 ماه پیش)
   اغلب حساسیت است با شامپو بچه بشورید پماد کالامین دی هر ۱۲ ساعت بمالید
 • تصویر کاربر سعید شنبه ۲۷ فروردین ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  با سلام ضمن سلام و خسته نباشید جسارتا مدتی است که جوش سفید روی کیسه بیضه ایجاد شده اول یه دونه بود بعد دوم و حالا سومی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید و چه تشخیصی میدین و باید چیکار کنم باتشکر فراوان جهت راهنمایی های خوبتون من مطالب و راهنمایی شما رو جهت سایر دوستان مطالعه کردم عالی هستن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۷ فروردین ۱( 5 ماه پیش)
   اینها زگیل نیستند
 • تصویر کاربر رها سه شنبه ۲۳ فروردین ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  سلام .من ده سال پیش باردار شده و زیگیل درآوردم در مقعد و فرج1ماه بعد سقط کرده وزیگیلها ناپدید شد بعد از یکونیم سال دیدیم شوهرم زیگیل داره تواین حین سکس دهانی زیاد داشتیم و بعد 5جلسه شاید کمتر فریز کرد الان هشت ساله درنیاورده.چفد احتمال سرطان دهان و زبان و رحم وجود داره ؟من چکار کنم؟دوبار هم تست hpvدادم 3سال پیش و منفی.استرس سرطان حلق دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ فروردین ۱( 5 ماه پیش)
   سلام ، وقتی ویروس وارد بدن میشه ، تو بعضی افراد بدن میتونه ویروس رو از بین ببره ، در بعضی ها هم در بدن برای همیشه میمونه. در مورد آقایون مشکلی نیست ، فقط ممکنه ضایعات پوستی ایجاد شه ، ولی در خانم ها علاوه بر ضایعات پوستی خطر سرطان دهانه رحم در آینده وجود داره و از این جهت خانم ها باید سالانه پاپ اسمیر بدن
 • تصویر کاربر م. دوشنبه ۸ فروردین ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  با سلام برای درمان زگیل تناسلی مردان در نبود متخصص زگیل تناسلی باید به چه دکتری مراجعه کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ فروردین ۱( 6 ماه پیش)
   من در معاینه عکس زگیل نمیبینم
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۵ اسفند ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر منم جوش های سفید مانند رو کلاهک دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ اسفند ۰( 6 ماه پیش)
   اين جوش است انتي بيرتبك بخوريد كپسول سيفكسيم هر ١٢ساعت
 • تصویر کاربر A پنجشنبه ۱۲ اسفند ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  دکتر این زائده ها زیر کلاهک به وجود اومده میخواستم ببینم زگیله ؟چه نوعی هست و راه درمانی چیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ اسفند ۰( 6 ماه پیش)
   اغلب حساسیت است با شامپو بچه بشورید پماد کالامین دی هر ۱۲ ساعت بمالید
 • تصویر کاربر دریا پنجشنبه ۱۲ اسفند ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من جهت مشاوره مزاحم شدم
  من حدود چند ماه پیش در قسمت محل رویش مو یه جوش داشتم
  اما الان حدود یک الی دو ماه هست که متوجه شدم قسمت واژنم دونه های ریز مثل جوش زده شده
  و توی یک هفته اخیر که میک لاو داشتم‌ متوجه شدم که پارتنرم هم یه جوش مثل من زدن
  میخواستم بدونم که الان من باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ اسفند ۰( 6 ماه پیش)
   ععکسش را به شماره 09351142080 09389201212 واتساپ کنید
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۷ اسفند ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت پرفسور کرمی
  از از مراد امسال با خارش و سوزش بیضه در سمت چپ درگیرم یه هفته میسوزه و یه مدت گم میشه وقتی لباس تنگ میپوشم دوباره عود میکنه دکتر اورولوژ رفتم چیزی ندید فقط گفت واریکوسل داری و باید عمل بشی دکتر در ناحیه بیضه چیزی نمیبینم فقط به پوستش دست میزنم میسوزه و راه رفتن سخته طولانی اگر لباس تنگ بپوشم لطفا راهنمایی کنید خیلی عذاب میکشم.
  با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۷ اسفند ۰( 7 ماه پیش)
   سلام ، وقتی ویروس وارد بدن میشه ، تو بعضی افراد بدن میتونه ویروس رو از بین ببره ، در بعضی ها هم در بدن برای همیشه میمونه. در مورد آقایون مشکلی نیست ، فقط ممکنه ضایعات پوستی ایجاد شه ، ولی در خانم ها علاوه بر ضایعات پوستی خطر سرطان دهانه رحم در آینده وجود داره و از این جهت خانم ها باید سالانه پاپ اسمیر بدن
 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۲ اسفند ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من هفته پیش کرایو تراپی کردم بعد از یک هفته زگیلا سر سیاه شد و افتاد الان زیرشون مثل جای زخم قرمزه چه پمادی بزنم وازلین میتونم بزنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲ اسفند ۰( 7 ماه پیش)
   پماد زینک اکساید هر 8 ساعت
 • تصویر کاربر مریم شنبه ۳۰ بهمن ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من زیگیل تناسلی زدم دکتر رفتم کرایو کرد بعد باز جای دیگم هم زده دارم درمان میکنم تست پاپ اسمیرم دادم منفی بود ایا احتمال اینکه بعد بشه سرطان هست خیلی خیلی نگرانم ایا واکسن واسه پیشگیری از سرطان تاثیر داره بزنم بعد درمان زیگیل ۳۵ سالمه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳۰ بهمن ۰( 7 ماه پیش)
   نگران نباشید شما سالی یک بار تست پاپ اسمیر دهید وعکس زگیل‌ها را بفرستید ببینم
درحال دریافت اطلاعات
× نوبت فوری
پرسش از دکتر