درمان زگیل تناسلی با هومیوپاتی

خارش، درد یا خونریزی مداوم زگیل ها در ناحیه تناسلی، می تواند بیانگر ابتلا به یک بیماری جدی و نیاز به مصرف دارو های طبیعی باشد. زگیل تناسلی، یک بیماری منتقل شونده جنسی است که در اثر ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) به وجود می آید. این بیماری به شدت واگیر دار بوده و از طریق تماس پوستی مستقیم و رابطه جنسی دهانی، واژنی یا مقعدی انتقال می یابد. زگیل های تناسلی با این که می توانند انفرادی باشند، اما معمولا به صورت دسته ای بر سطح پوست پدیدار می شوند. قطر این زگیل ها از 1 تا 5 میلی متر متغییر بوده اما می توانند به توده های بزرگی در نواحی تناسلی یا مقعدی نیز تبدیل شوند.

زگیل های تناسلی اغلب سبب بروز هیچ علائمی نشده و خاموش باقی می مانند. با این حال، این زوائد گاهی اوقات با خونریزی، خارش یا درد نیز همراه می شوند. بروز زگیل های تناسلی در برخی افراد، می تواند سبب ایجاد ناراحتی روانی همچون اضطراب باشد. بزرگ ترین مزیت مصرف دارو های طبیعی نسبت به درمان های رایج زگیل های تناسلی، این است که دارو های یاد شده توانایی طبیعی بدن را برای مقابله با عفونت تقویت می کنند. این دارو ها همچنین سبب پیشگیری از بروز عفونت تناسلی در آینده نیز می شوند. دارو های طبیعی با هیچ خطری همراه نبوده و سبب بروز عوارض جانبی نمی شوند.

قرص تاخيري وگادول

دارو های هومئوپاتی برای زگیل های تناسلی

رایج ترین گزینه درمانی موجود برای زگیل های تناسلی، کاتریزاسیون یا سوزاندن آن ها است. این فرایند درمان زگیل تناسلی بسیار دردناک بوده و عدم بازگشت زگیل ها را تضمین نمی کند. این درمان موقتی بوده و با خطر بر جای ماندن جای زخم دائمی همراه است. تنها راه دائمی رفع کامل زگیل های تناسلی در هومئوپاتی یافت شده است. دارو های هومئوپاتی بدون ایجاد هر گونه خطر یا ناراحتی، به بهبودی کامل از زگیل ها تناسلی کمک می کنند.

بهترین دارو های هومئوپاتی برای زگیل های تناسلی

برترین دارو های توصیه شده برای رفع زگیل های تناسلی گیاه نوش، اسید نیتریک و کاستیکوم است. گیاه نوش می تواند برای زگیل های تناسلی استفاده شود که به صورت دسته ای یا گروهی پدیدار شده اند. اسید نیتریک اغلب برای رفع زگیل های تناسلی بزرگ یا ناهموار به کار می رود. در نهایت، کاستیکوم نیز برای زگیل های تناسلی استفاده می شود که به آسانی خونریزی می کنند.

1- زگیل های تناسلی در مردان

سپیا به طور ویژه برای زگیل های اطراف سر آلت استفاده می شود. داروی بعدی سارساپاریلا نام دارد که برای زگیل های پوشاننده کیسه بیضه تجویز می شود. بیماران مبتلا به زگیل های کیسه بیضه، اغلب از خارش این ناحیه شکایت دارند. اسید نیتریک بهترین دارو در درمان زگیل های تناسلی است که بزرگ، ناهموار، حساس به لمس و دارای لبه های دندانه دار هستند.

2- زگیل های تناسلی در زنان

برترین دارو های تجویز شده برای زگیل های تناسلی زنان کالاندولا، مرک سول و مدورینوم هستند. کالاندولا برای درمان زگیل های روی ناحیه دهانه رحم استفاده می شود. زگیل های ناحیه واژن، با مصرف داروی مرک سول با موفقیت برطرف می شوند. خارش و سوزش ناشی از زگیل ها را می توان با شستشو با آب سرد برطرف کرد. مدورینوم یکی از بهترین دارو های درمان کننده زگیل های تناسلی است. مدورینوم هنگامی استفاده می شود که ترشحات تهاجمی و سوزاننده واژن با زگیل های تناسلی همراه می شوند.

3- زگیل های تناسلی همراه با خارش

اسید نیتریک، سپیا و سولفات سدیم از جمله بهترین دارو های درمان زگیل های تناسلی خارش دار هستند. نیتریک اسید برای رفع خارش زگیل های تناسلی استفاده می شود که بزرگ، ناهموار و ساقه دار است. سپیا گزینه خوبی برای رفع خارش زگیل های کوچک و صاف است. سولفات سدیم نیز در رفع خارش زگیل های تناسلی تاثیر دارد.

4- زگیل های تناسلی دردناک

گیاه نوش و اسید نیتریک برترین دارو های توصیه شده برای زگیل های تناسلی دردناک هستند. این زگیل ها بسیار حساس به لمس بوده و درد آن ها دارای ویژگی های متغییری است. با این که درد اغلب سوزش دار است اما می تواند به صورت گز گز، تیر کش و سوزش مانند باشد.

5- زگیل های تناسلی مبتلا به خونریزی

کاستیکوم و اسید نیتریک برترین دارو ها جهت درمان زگیل های تناسلی مبتلا به خونریزی هستند. کاستیکوم برای زگیل هایی به کار می رود که بسیار آسان دچار خونریزی می شوند. اسید نیتریک درمانی فوق العاده برای زگیل هایی است که در اثر لمس یا شستشو دچار خونریزی می شوند. زگیل های مبتلا به خونریزی می توانند دردناک یا حساس به لمس باشند.

6- زگیل های تناسلی صاف

دوکامارا و گیاه نوش نیز می توانند در درمان زگیل های صاف مفید باشند.

آیا ارتباطی بین زگیل تناسلی و هومیوپاتی وجود دارد؟

هومیوپاتی یک سری به اصطلاح تکنیک های روان درمانی و تکنیک هایی است که روی روح و روان فرد با حرکت های مخصوص  انجام می شود. از طرف دیگر بیاییم به ویروس زگیل تناسلی نگاه کنیم، یک ویروس شدیداً آلوده کننده که با یک تماس جنسی صد درصد موارد از فرد آلوده به فرد سالم منتقل می شود. وقتی که وارد بدن ما شد ماهیت این ویروس مثل دیگر ویروس ها، ویروس به اصطلاح هپاتیت سی، ویروس ایدز، ویروس های دیگر، شروع به تکثیر می کند و خودش را به صورت توده هایی در ناحیه ژنیتال در واژن خانم ها و در آلت تناسلی و ناحیه تناسلی خودش را نشان می دهد.

خوب از نظر عقلی و یک مقدار اگر تفکری به این قضیه نگاه کنیم می بینیم که اصلا ارتباطی بین اینها وجود ندارد. فقط این موضوع  است که آیا بالا بردن سیستم ایمنی بدن چه کمکی می تواند بکند؟ مثلا از همین روش هومیوپاتی ما بیاییم توانمندی بدن را قوی تر بکنیم. در اینجا این مسئله مطرح می شود که این توانمندی سیستمی ایمنی بدن برای یک فردی که سالم است ایرادی ندارد.

آنهایی که ما می گوییم اینیون دیفیشنزی یا نقص سیستم ایمنی بدن دارند آنها کسانی هستند که مبتلا به همین ویروس ایدز شدند، سرطان گرفته اند، شیمی درمانی می کنند، رادیوتراپی می کنند، اینها سیستم ایمنی بدنشان مختل می شود. آدمهای که بیماری صعب العلاج گرفته اند. ولی افراد سالم همه سیستم ایمنی طبیعی دارند و لذا من می خواهم این مبحث را جمع بندی بکنم که هیچ ارتباطی بین در هومیوپاتی و درمان زگیل تناسلی از طریق هومیوپاتی وجود ندارد و این زگیل وقتی وارد بدن ما شد بلاخره وارد سیستم بدن ما می شود و سیستم ایمنی بدن ما در برابرش گارد می گیرد و اینها را کنترل می کند و یک سری تبلیغاتی است که بیشتر تبلیغات ظاهری قضیه است و از نظر علمی مردود است از جمله درمان زگیل تناسلی با هومیوپاتی.

پیشگیری

 • افراد باید از برقراری رابطه جنسی با افراد مبتلا به ویروس پاپیلومای انسانی اجتناب کنند.
 • استفاده از کاندوم در هنگام رابطه جنسی خطر انتقال عفونت به افراد سالم را کاهش می دهد.
رابطه جنسی در صبح
1.5/5 - (4 امتیاز)
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رحا پنجشنبه ۴ خرداد ۲( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید میخوام بدونم این پرز مانند ها زگیل تناسلی هستند؟به چندتا پزشک مراجعه کردم یسری گفتن زگیله یسری گفتن پاپیلوماتوز؟
  و آیا اینک خطری دارند؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۴ خرداد ۲( 5 روز پیش)
   سلام پاپیلوماتوز است خطری ندارد
 • تصویر کاربر momo پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  قای دکتر خانم هستم ۳۱ سالمه مجردم و طی رابطه ای که داشتم دچار زگیل تناسلی شدم یک سال هست که دارم کرایوتراپی انجام میدم ۲ دوز هم واکسن زدم
  ولی تاکنون نتیجه ای حاصل نشد و الان هم دارم قرص زینک و ویتامین سی و یه سری مکمل میخورم برای بالا بردن سیستم ایمنی بدنم
  ولی هیچ کدوم تاثیری نداشتن و هر دفعه به فاصله ۱ تا ۲ ماه زائده ها بر میگردن
  میشه راهنمایی کنید که چه راه درمانی رو انجام بدم یا چه داروویی بخورم که ویروس از بدنم پاک بشه؟😢
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش)
   سلام دارویی وجود نداره فقط هر بار باید کرایو کنید
 • تصویر کاربر سیما جمعه ۲۶ اسفند ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید، اقای دکتر ی برجستگی هم رنگ با پوست الت دوست پسرم (اون قسمتی که دورش رو قرمز مشخص کردم) ، مشاهده کردم میخواستم ببینم زگیل هست یا خیر؟ مرسی از پاسخگویتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   سلام کمی مشکوک است بهتر است معاینه بشه از نزدیک برای اینکه خیالتون راحت بشه با کرایو میشه راحت از بین برد
  2. تصویر کاربر سیما پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   بعد از کرایو احتمال انقالش کم میشه یا همچنان هست؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   بله کمتر میشه ولی از کاندوم استفاده بشه
  4. تصویر کاربر سیما جمعه ۲۶ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   اقای دکتر میگه خودش خشک شده افتاده،چنین چیزی میشه برای زگیل اتفاق بیفته بدون اینکه کرایو کنه؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   بله گاهی اوقات ممکنه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر هدیه جمعه ۱۹ اسفند ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام،وقتتون بخیر
  آقای دکتر الان مدت ۲ ماه هست که یه توده در گلوی همسرم به وجود اومده که چند روزه با درد گلو و گوش همراه هست،امکان داره راهنمایی بفرمایید باید چکار کنیم؟ میتونه خطرناک باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   سلام بسیار شباهت به زگیل دارد توسط متخصص گوش و حلق بینی ویزیت شوید جهت درمان
  2. تصویر کاربر هدیه جمعه ۱۹ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   ممنون از پاسخگوییتون
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   خواهش میکنم
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Sepid سه شنبه ۱۶ اسفند ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد
  من ٢٧ ساله و متاهل هستم و واكسن گارداسيل رو ٣ دوز زدم.
  اما چندروز پيش جواب pcr hpv من نوع 89 low risk بود ، چيكار بايد انجام بدم ؟؟ چقدر ميتونه خطرناك باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۶ اسفند ۱( 2 ماه پیش)
   سلام حتما تست پاپ اسمیر انجام دهید و معیار شما باید اون باشه . ازمایشات دیگه منفی و مثبت کاذب زیاد داره . حتما توسط متخصص زنان از نظر وجود ضایعه بررسی شوید
 • تصویر کاربر یلدا چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  من به تازگی زایمان کردم(سزارین)
  و امروز متوجه این برامدگی ها در ورودی واژن شدم
  ایا این ها زگیل است؟
  همسرم هیچ گونه نشانه ای ندارند
  و ما زندگی سالمی داریم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱( 3 ماه پیش)
   سلام زگیل نیست پاپیلوماتوز است
 • تصویر کاربر بهنام چهارشنبه ۵ بهمن ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر زائده های در اطراف و زیر التم اومده بیرون و خیلی ریز هست و دراه بزرگتر میشه زیر التم تعدادش زیاد هست و کنار یکدیگر هستن و متاهل هستم خانومم چن وقتی هست عفونت گرفته ایا اینا زائده ها زگیل هست یا خیر لطفا عکساها را ببینید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۵ بهمن ۱( 4 ماه پیش)
   سلام زگیل است نیاز به کرایو دارد در صورت تمایل شماره تماس و مشخصات بفرمایید منشی بهتون نوبت میده
  2. تصویر کاربر بهنام سه شنبه ۴ بهمن ۱( 4 ماه پیش)
   با پماد برطرف نمیشه خانومم هم باید ازمایش بده
  3. تصویر کاربر بهنام سه شنبه ۴ بهمن ۱( 4 ماه پیش)
   ایا عفونت خانومم بخاطر زگیل است
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۵ بهمن ۱( 4 ماه پیش)
   نه پماد عود بالایی داره خانم هم تست پاپ اسمیر بده
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر تارا شنبه ۲۴ دی ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  خسته نباشید
  شوهرم بخاطر ضایعات زگیل مانندی ک روی پوست آلتش داشت نمونه برداری انجام داد
  وازمایشگاه هم غربالگری تایپ های خطرناک hpv و هم پاتولوژی انجام داد که جواب تشخیص hpv منفی بود ولی پاتولوژی اینه جوابش:
  Squamous hyperplasia with koilocytic morfology


  میشه برام توضبح بدید الان باید چکار کرد
  ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ دی ۱( 4 ماه پیش)
   سلام عکس ضایعات روی بدن را ببینم باید تحت کرایو قرار بگیرن ضایعات خودتون هم یک تست پاپ اسمیر انجام بدید و توسط متخصص زنان ویزیت شوید
  2. تصویر کاربر تارا شنبه ۲۴ دی ۱( 4 ماه پیش)
   خ ممنونم
   ۴تا عکس فرستادم
   جواب آزمایشات + عکس زگیل ها البته خ کوچیک هستن و بخاطر حساسیت زیادمون تست انجام دادیم.
   تو جواب نگاه کنید اکثر تایپهای های ریسک و لو ریسک hpv تست شده و جواب منفی بوده با این وجود جواب پاتولوژی تغییرات کویلوسیتیک و هایپرپلازی اسکاموس سل نشون داده
   میشه اینو برام توضیح بدید لطفا
   یعنی اگر hpv هم باشه کم خطره؟
   ‌و آیا اینکه شوهرم با این جواب پاتولوژی حتما باید درمان رو شروع کنند؟
   یه سوال دیگه هم داشتم ما هر دو۳۴ سالمون هست زدن واکسن کمکی به پیشگیری تو سن ما میکنه؟ و شما توصیه به انجامش میکنید؟
   خ ممنون میشم راهنماییمون کنید تا از نگرانیمون کم بشه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ دی ۱( 4 ماه پیش)
   برخی ضایعاتشون مشکوک به زگیل اند البته که پاتولوژی چیزی ندیده . این ها را کرایو کنید خیالتان راحت بشه واکسن برای سن شما موثر نیست خودتون پاپ اسمیر انجام دهید
  4. تصویر کاربر تارا شنبه ۲۴ دی ۱( 4 ماه پیش)
   خ ممنون از لطفتون
   واکسن برای شوهرمم موثر نیس؟
   و ایا جواب پاتولوژی میتونه نشون دهنده تغییرات پیش سرطانی پوست قسمت آلت باشه؟
   در صورت چه علائمی باید چه پیگیری هایی در آینده براشون انجام بدم
   این سوال اخرمه
   دیگه بیشترازین مزاحمتون نمیشم
   و ممنونم از توضیحاتتون
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ دی ۱( 4 ماه پیش)
   واکسن کاربردی ندارد . خیر جواب پاتولوژی ارزشی ندارد . ضایعات هم بهتر است کرایو شوند ایجاد مجدد ضایعات مشکوک مهم ترین علامت است
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر A.z سه شنبه ۲۹ آذر ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  سلام . حدودا یک هفته ای میشه دانه های ریزی به صورت چربی زیر پوست در آلت تناسلیم مشاهده کردم . خیلی نگران کننده شده برام. ممنون میشم راهنمایین کنین
  هیچ درد و خارشی هم نداره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۹ آذر ۱( 5 ماه پیش)
   با سلام و احترام اهمیتی ندارند غدد چربی هستند . در پوست های چرب دیده میشود جای نگرانی ندارد اصلا
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۱۸ آبان ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر خسته نباشید چند ماه پیش تعدادی زگیل روی آلت و اطرافش در آوردم به دکتر مراجعه کردم با مایعی فریض کرد اما دوباره با شدت بیشتری برگشته باید چه کنم به شدت باعث ناراحتی و اذیت میشه ممنون راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   بهترین راه درمان کرایو است
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   جهت انجام درمان با کرایو با شماره های ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ ۰۲۱۲۲۶۴۷۴۰۴ ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰ بین ساعات ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
× نوبت فوری
پرسش از دکتر