آیا درمان زگیل تناسلی با سیر صد در صد است؟

از درمان خانگی زگیل تناسلی زنان چه می دانید؟ آیا درمان صد در صد زگیل امکان پذیر است؟ با ما در این مقاله همراه باشید. باید گفت که درمان زگیل تناسلی با سیر، یک درمان طبیعی است که دارای خواص ضد ویروسی است و ممکن است از مسری بودن آن بکاهد. برای کسانی که به دنبال درمان های طبیعی زگیل تناسلی هستند، استفاده از سیر توصیه میشود. این را در نظر داشته باشید که زگیل تناسلی ممکن است دارای عواقب تهدید کننده باشد، بنابراین قبل از شروع هر درمان جدید با پزشک مشورت کنید.

در متن درمان خانگی زگیل تناسلی مردان و نکات مهم درباره استفاده از سیر که ماده ای طبیعی برای درمان است، آورده شده است. ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV، پاتوژن اصلی زگیل های رایج در دست، پا و ارگانهای تناسلی زنان و مردان است. HPV می تواند از طریق تماس جنسی منتقل شود و برخی از انواع آن در زنان با سرطان گردن رحم مرتبط است. هیچ درمان قطعی شناخته شده ای برای HPV وجود ندارد.

عفونتهای HPV

این ویروس یکی از 50 نوع ویروسی است که منجر به ایجاد زگیل در پوست انسان می شود، اما طبق راهنمای حرفه ای بیماری ها شایع ترین و خطرناک ترین است. بر طبق موسسه ملی سرطان عفونت دستگاه تناسلی HPV شایع ترین بیماری جنسی منتقل شده است که به عنوان علت مهم سرطان دهانه رحم هم شناخته شده و هر ساله جان بیش از 4،000 زن آمریکایی را می گیرد. زگیل دست، پاها و اندام های تناسلی علاوه بر داشتن ظاهر نامناسب موجب خارش و سوزش می شود. داروهای ضد ویروسی، واکسیناسیون و جراحی گزینه های درمان رایج عفونت های HPV هستند، گرچه برخی افراد داروهای طبیعی مانند سیر را ترجیح می دهند.

انتقال زگیل تناسلی در دختران باکره

سیر با خواص ضد ویروسی

سیر برای هزاران سال به عنوان مواد غذایی و دارویی مصرف شده و توسط پزشک یونان باستان Hippocrates به عنوان درمان موثر و تصفیه کننده خون شناخته شده است. اخیرا کشف شده است که خواص ضد میکروبی قوی سیر به علت allicin موجود در ترکیب آن است که می تواند انواع مختلف پاتوژن ها، از جمله ویروس ها را از بین ببرد. allicin می تواند طیف گسترده ای از ویروس ها از جمله HPV را از بین ببرد و بر خلاف بسیاری از داروهای ضد ویروسی و آنتی بیوتیک ها، کلنی های مفید باکتری های درون روده ها را نابود نمی کند. ترکیبات دیگر سیر باعث تحریک عملکردها در کبد و روده بزرگ می شود که باعث سم زدایی عمومی در بدن شده و برای تمام عفونت ها مفید است.

درمان زگیل تناسلی با سیر

برای بهترین نتیجه درمان زگیل با سیر، سیر خام خرد شده و یا روغن سیر تازه می تواند به طور مستقیم به زگیل های دست، پا یا اندام های تناسلی اعمال شود. سیر تازه می تواند باعث سوزش و حساسیت موقت پوست شود، اما به سلول های اپیتلیال آسیب نمی رساند. با توجه به گیاهان دارویی پزشکی، توصیه های رایج شامل استفاده از سیر سه بار در روز حداقل یک هفته یا تا زمانی که زگیل تناسلی شروع به چروک شدن و خشک شدن می کند. حبه ها یا کپسول های سیر را می توان به صورت خوراکی مصرف کرد، که به allicin امکان می دهد تا وارد جریان خون شود و به عنوان ضد ویروس سیستمیک عمل کند. کپسول سیر بی بو معمولا برای کسانی که به بوی سیر حساس هستند، در دسترس است. برای استفاده از سیر و اعمال ان به بدن خود نکات زیر را در نظر بگیرید:

1- پوست خود را امتحان کنید

امتحان سیر روی پوست

درمان زگیل تناسلی مردان با سیر یکی از راه های شایع درمان زگیل تناسلی می باشد. استفاده از سیر تازه بهترین نتیجه را به ارمغان می آورد؛ اما با این حال می توان از عصاره سیر نیز استفاده کرد. سیر را به قسمت کوچکی از پوست خود مالیده تا پوست خود را از جهت حساسیت به سیر بررسی کنید. برخی افراد می توانند در اثر مالیدن سیر تازه به پوست خود به راش پوستی دچار شوند. راش خطرناک نیست اما می تواند محرک و آزار دهنده باشد. در صورتی که فرد به راش دچار شود؛ باز هم می تواند از این درمان استفاده کن؛ اما احتمال دارد که ابتلا به راش تداوم یابد.

در صورت داشتن حساسیت می توان سیر له شده را به مدت یک ساعت در هر بار بر روی پوست قرار داد. البته لازم به ذکر است در چنین مواردی احتمال دارد درمان زگیل ها بیشتر طول بکشد. مطالعه ای که در آن زگیل های کودکان به وسیله سیر درمان شده بودند نمایان ساخت که 100 درصد زگیل ها به وسیله سیر درمان شده و هیچ گونه عوارض جانبی قابل توجهی به جز شکایت از بوی بد و یک مورد تحریک پوستی خفیف گزارش نشده است. مطالعه دیگری از چربی یا لپیید گرفته شده از سیر برای درمان زگیل و میخچه استفاده شد. محققان 42 بیمار را با سنین مختلف مطالعه کرده و درمان صد در صد زگیل ها را یافتند. باور بر این است که عامل اصلی ضد ویروس موجود در سیر که به آلیسین هم شناخته می شود ماده ای شیمیایی است که بر روی زگیل ها اثر می گذارد. با این حال، تحقیقات کمی برای اثبات این ادعا انجام شده است.

2- ناحیه مورد نظر را آماده کنید

قبل از اعمال سیر، ناحیه ای را که زگیل ها در آن قرار دارند به خوبی پاکسازی و خشک کنید. باید دست ها و سپس آن ناحیه را با آب شست. سپس آن ناحیه را با یک حوله نخی خشک کنید. هر گونه لباس یا پارچه ای را که با زگیل ها در تماس بوده در آب گرم به همراه صابون بشویید. می توان جهت اطمینان از کشته شدن هر گونه ویروس ایجاد کننده زگیل، حوله ها را با استفاده از سفید کننده شست.

استفاده از سیر برای زگیل

3- سیر را اعمال کنید

یک برش از سیر را برداشته و به وسیله قسمت صاف یک کارد له کنید. همچنین می توان یک برش از سیر را به دو نیم تقسیم کرد. باید آن ناحیه را با سیر له شده مالیده و یا لبه های سیر را جهت بیرون آمدن عصاره آن ببرید.

4- آن ناحیه را بپوشانید

سیر له شده را به طور مستقیم بر روی زگیل قرار دهید. سپس سیر و زگیل را به وسیله یک بانداژ یا در صورت تمایل یک تیکه چسب نواری بپوشانید. از قرار دادن سیر بر روی پوست سالم اجتناب کنید. همچنین مطمئن شوید که هیچ برش یا زخمی در آن ناحیه ندارید. زیرا سیر می تواند سبب ایجاد سوزش شده و ویروس زگیل نیز ممکن است به آن ناحیه منتشر شود.

5- این درمان را تکرار کنید

این روش درمانی به صورت یک شبه تاثیر خود را بر جای نمی گذارد. باید این فرایند به صورت روزانه تکرار شود. زخم را مجددا شسته و خشک کنید. سیر های بریده یا له شده تازه را بر روی زگیل ها قرار دهید. سیر تازه را بر روی زگیل قرار داده و همواره در یک بانداژ تازه بپوشانید. همچنین، می توان برای پوشاندن زخم از چسب نواری استفاده کرد. این کار با اینکه به خشک ماندن زخم کمک می کند اما می تواند سبب تحریک شدن دیگر نواحی پوست شود. درمان به وسیله سیر را به صورت روزانه و حداقل به مدت 3 تا 4 هفته تکرار کنید.

اغلب افراد پس از گذشت 6 تا 7 روز متوجه کوچک شدن زگیل ها می شوند. ممکن است ناحیه مورد نظر پس از برداشتن بانداژ و شستشو چروک به نظر آید. همچنین این ناحیه ظاهری سفید تر از قبل پیدا می کند. در صورت مشاهده نشدن هیچ گونه پیشرفتی، باید با پزشک صحبت کرده تا از وجود احتمالی عاملی دیگر مطلع شوید.

استفاده از سیر برای زگیل

6- پوست اضافی را بتراشید

می توان برای کمک به تراشیدن پوست یک زگیل از سوهان استفاده کرد. ناحیه مبتلا به زگیل را بالای سینک نگه داشته، نم دار کرده و با استفاده از قسمت سفت تر سوهان بالا و اطراف زگیل را بتراشید. سپس با سمت صاف تر سوهان این کار را تکرار کنید. بعد از آن، ناحیه را شسته و دوباره بر روی آن سیر له شده اعمال کنید. تراشیدن زگیل نباید به اندازه ای باشد که منجر به خونریزی شود. همچنین توجه داشته باشید که سوهان را به هیچ کدام از قسمت های سالم پوست تماس ندهید.

در صورتی که با یک زگیل در کف پای خود مواجه هستید، پای خود را بر روی وان حمام یا یک تشت پلاستیکی کوچک قرار دهید. تمامی پوست های آلوده را شسته و بتراشید. تمامی سطح سینک یا تشت را بشویید. این کار جهت جلوگیری از ابتلای مجدد است.

مطلب مرتبط: بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی

یکی از راه های درمان صد در صد زگیل، میتواند کرایو تراپی باشد. برای اطلاع بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مطلب مرتبط: کرایوتراپی بهترین راه درمان زگیل تناسلی

سایر درمان های طبیعی و خانگی

علاوه بر سیر، سایر داروهای گیاهی با خواص ضد ویروسی وجود دارند که برای مبارزه با عفونت HPV مورد استفاده قرار می گیرند.

شایع ترین گیاهان عبارتند از:
سرخارگل (echinacea)، ریشه goldenseal، برگ chaparral، عصاره برگ زیتون، روغن برگ thuja، روغن درخت چای و گَوَن (astragalus)

مطلب مرتبط: ۷ روش موثر در درمان خانگی زگیل تناسلی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری 

3.9/5 - (37 امتیاز)
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۹ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر یه ساعت پیش جواب رو ارسال کردید چند عدد عکس جدید گرفتم....رابطه داشتم و این ضایعه 3 روز بعد رابطه ایجاد شد البته حدسم اینه قبلا هم بود این ضایعه ولی توجه نکرده بودم ....مجدد ببینید زگیله یا نه و اگر هست پرخطره ؟ خیلی نگرانم و میترسم به خانومم انتقال بدم البته رابطه داریم با همسرم و کاندوم میزنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام مشکوک است باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۲۷ شهریور ۲( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام.من سه هفته پیش سوال پرسیدم و تصویر جوش‌های روی آلت تناسلیم رو فرستادم،پماد هیدروکورتیزون بهم دادید .الان بعد از سه هفته خوب نشدم.تصویر وضعیت الآنم رو میفرستم. عرض کردم رابطه جنسی با همسرم داشتم و ایشون قبلاً آزمایش دادند و جز عفونت زنانه مشکلی نداشت.دو مرتبه هست که بعد از رابطه این مشکل پیش میاد اما الان طولانی تر شده. نگران هستم. لازم هست آزمایش یا است بدم و اگر لازمه راهنمایی کنید چه آزمایشی و حدس شما چیه؟ آیا تبخال تناسلیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ شهریور ۲( 2 هفته پیش)
   با سلام و احترام همسرتون حتما باید توسط متخصص زنان معاینه بشوند خودتون هم قرص آسیکلوویر ۴۰۰ هر ۸ ساعت تا ۱۰ روز استفاده کنید نه تبخال نیست مرتبط با عفونت های زنانه اس
  2. تصویر کاربر محسن یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 2 هفته پیش)
   یعنی قابل درمان هست که تکرار نشه و کلا از بین بره؟آمپول یا دارویی که خانمم استفاده کنه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ شهریور ۲( 2 هفته پیش)
   بله قابل درمان است باید کامل معاینه و ارزیابی شوند
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مهراد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر اقای دکتر من زیر کلاهک آلتم ۳ الی ۴ تا به حالت جوش سر سفید میبینم که تقریبا الان یک سالی هست که بوجود اومدن اوایل سریعا به پزشک مربوط اقدام کردم و بعد معاینه گفتن چیزی نیست و جای نگرانی نداره به مرور ناپدید میشه اما همچنان هست و باعث آزار و از بین رفتن اعتماد به نفس بنده شده میشه لطفا کمک کنین
  1. تصویر کاربر مهراد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 2 هفته پیش)
   عکس
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 2 هفته پیش)
   سلام مشکوک به زگیل است باید از نزدیک معاینه شوید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مینا شنبه ۲۵ شهریور ۲( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ،من باکره هستم و رابطه مقعدی داشتم و چند هفته است دچار زگیل مقعدی شدم ،رفتم دکتر پاورفیت دادن،وزگیل ها رو هم RFکردم ،خواستم بدونم که رابطه واژینال نداشتم امکان داره الان و یا در آینده ویروس در رحم و دهانه رحم وجود داشته باشه یا فقط مقعد درگیر میشه؟ و سوال دیگه ام اینکه می خوام قارچ شیتاکه بگیرم استفاده کنم،با پاورفیت تداخل پیدا می کنه و اصلا این قارچ تاثیری داره ؟ ممنون میشم سوالم رو جواب بدین،خیلی استرس دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 2 هفته پیش)
   با سلام و احترام بله، ویروس وارد بدن شما شده است و صرفا مختص مقعد نمیباشد معاینه دوره ای توصیه میشود با توجه به ویرجین بودن شما در اولین فرصت توصیه میشود که پاپ اسمیر انجام دهید قارچ شیتاکه به صورت قطع تاثیری در از بین بردن زگیل تناسلی ندارد ولی مثل پاورفیت باعث بهبود سیستم ایمنی شما میشود. به علت ترکیبات مختلف داروهای در دسترس امکان ایجاد تداخل مطرح میباشد
  2. تصویر کاربر مینا شنبه ۲۵ شهریور ۲( 2 هفته پیش)
   ممنون آقای دکتر،برای تشخیص اینکه داخل مقعد هم زگیل هست یا نه،لازمه کاری انجام بدم مثلا کلونسکوپی ؟
   و ببخشید در مورد قارچ شیتاکه می تونم هم قارچ شیتاکه استفاده کنم هم پاورفیت ؟
   عکس رو هم فرستادم،کلا همین بوده با سه تا دونه کوچیک دیگه ،این زگیله آقای دکتر ؟ و اینکه تعدادش کنه نشونه خوبی می تونه باشه ؟ ببخشید زیاد سوال کردم ،ممنون
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ شهریور ۲( 2 هفته پیش)
   سلام بله زگیل هست معاینه کافی میباشد بله زیاد مهاجم نیست
  4. تصویر کاربر مینا شنبه ۲۵ شهریور ۲( 2 هفته پیش)
   ممنون آقای دکتر،سلامت باشین 🙏
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ شهریور ۲( 2 هفته پیش)
   🌺
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر ma یکشنبه ۱۲ شهریور ۲( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر من رابطه جنسی نداشتم ولی حدودا یک سالی میشه یک زاییده ایجاد شده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ شهریور ۲( 4 هفته پیش)
   سلام زگیل نیست
 • تصویر کاربر Mj دوشنبه ۶ شهریور ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  پسر ۲۰ ساله ای هستم که تا حالا رابطه جنسی نداشتم
  متوجه شدم که در ساقه آلتم همچین چیزی وجود داره
  آیا زگیل تناسلی هستش؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ شهریور ۲( 1 ماه پیش)
   سلام خیر زگیل نیست محل ختنه است
 • تصویر کاربر سحر شنبه ۲۸ مرداد ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر
  پارتنرم بتازگی متوجه زگیل تناسلی روی آلتشون شدن و بعد از اون تقریبا دو هفته ای میشه من سوزش دارم و بررسی که کردم دانه هایی شبیه زگیل داخل واژنم هست تست پاپ اسمیر و hpv دادم هنوز جوابش نیومده و اینکه دانه هایی کنار و ته زبانم روی سطح زبان هست که عکسشو فرستادم بنظر شما این دانه ها زگیل یا تورم غدد چشایی؟
  برای بررسی دهان پیش چه متخصصی باید رفت و چه تستی باید داد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۸ مرداد ۲( 1 ماه پیش)
   داخل واژن بسیار مشکوک به زگیل است اما داخل دهان در حد عکس زگیلی نمیبینم . به متخصص گوش و حلق مراجعه کنید
 • تصویر کاربر R دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر لبه دستگاه تناسلی ام متوجه یه ضایع گوشتی کوچیک شدم وباردار هستم وقتی برای ذخیره بند ناف جنین مراجعه کردم باید عدم وجود زیگل تناسلی رو تایید میکردم که من شک کردم هم متخصص پوست و هم زنان دقیق نتونستد تشخیص بدن که این زیگل تناسلی هست یا نه و متخصص پوست گفت همسرتم چک کن ببین داره یانه و همسرم هم رو خط ختنه متوجه ی چیز های شدم
  ممنون میشم هم من و هم همسرم برسی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۲ مرداد ۲( 1 ماه پیش)
   در عکس همسرتون چیزی رویت نمیشه اما ترجیحا برای شما نمونه برداری بشه
  2. تصویر کاربر R یکشنبه ۲۲ مرداد ۲( 1 ماه پیش)
   ممنونم اقای دکتر البته من با نخ بستم طی سه چهار ساعت خشک شد افتاد فقط تهش مونده میشه نمونه برداری کرد ازش؟
  3. تصویر کاربر R یکشنبه ۲۲ مرداد ۲( 1 ماه پیش)
   ممنونم اقای دکتر فقط من با نخ بستم طی سه چهار ساعت افتاد و فقط تهش مونده میشه نمونه برداری کرد؟
   البته اصلا خونریزی نکرد
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 1 ماه پیش)
   بله میشه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امید شنبه ۲۱ مرداد ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکترمن برای شخص غریبه ای ساک زدم ک روی التش برجستگی های ریز اما زبر داشت
  پس از اون دچار استرس و نگرانی شدم
  چیکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۱ مرداد ۲( 1 ماه پیش)
   فقط معاینه دهان و حلق توسط متخصص گوش و حلق
 • تصویر کاربر Sh شنبه ۱۴ مرداد ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر آقای دکتر من معمولا قبل عادت ماهانه ام عفونت و خارش بسیار میگیرم با اینکه خیلی خیلی خیلی بهداشت را رعایت میکنم
  بعد از این جلسه ی لیزرم خیلی اذیت شدم و برای اولین بار چک مردم که چی شده و الان متوجه ایم برامدگی ها شدم
  اقای دکتر این برامدگی ها پاپیلوماتوز هستند یا زگیل
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۴ مرداد ۲( 1 ماه پیش)
   مشکوک هستند . باید معاینه توسط متخصص زنان از نزدیک انجام بشه .
درحال دریافت اطلاعات
× نوبت فوری
پرسش از دکتر