درمان زگیل تناسلی با سیر

درمان زگیل تناسلی با سیر  یک درمان طبیعی است که دارای خواص ضد ویروسی است و ممکن است از مسری بودن آن بکاهد. برای کسانی که به دنبال درمان های طبیعی زگیل تناسلی هستند استفاده از سیر توصیه میشود. این را در نظر داشته باشید که زگیل تناسلی ممکن است دارای عواقب تهدید کننده باشد، بنابراین قبل از شروع هر درمان جدید با پزشک مشورت کنید. در این مقاله نکات مهم درباره استفاده از این ماده ی طبیعی در درمان این بیماری آورده شده است

ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV، پاتوژن اصلی زگیل های رایج در دست، پا و ارگانهای تناسلی زنان و مردان است. HPV می تواند از طریق تماس جنسی منتقل شود و برخی از انواع آن در زنان با سرطان گردن رحم مرتبط است. هیچ درمان قطعی شناخته شده ای برای HPV وجود ندارد.

عفونتهای HPV

این ویروس یکی از 50 نوع ویروسی است که منجر به ایجاد زگیل در پوست انسان می شود، اما طبق راهنمای حرفه ای بیماری ها شایع ترین و خطرناک ترین است. بر طبق موسسه ملی سرطان عفونت دستگاه تناسلی HPV شایع ترین بیماری جنسی منتقل شده است که به عنوان علت مهم سرطان دهانه رحم هم شناخته شده و هر ساله جان بیش از 4،000 زن آمریکایی را می گیرد.

زگیل دست، پاها و اندام های تناسلی علاوه بر داشتن ظاهر نامناسب موجب خارش و سوزش می شود. داروهای ضد ویروسی، واکسیناسیون و جراحی گزینه های درمان رایج عفونت های HPV هستند، گرچه برخی افراد داروهای طبیعی مانند سیر را ترجیح می دهند.

انتقال زگیل تناسلی در دختران باکره

سیر با خواص ضد ویروسی

سیر برای هزاران سال به عنوان مواد غذایی و دارویی مصرف شده و توسط پزشک یونان باستان Hippocrates به عنوان درمان موثر و تصفیه کننده خون شناخته شده است. اخیرا کشف شده است که خواص ضد میکروبی قوی سیر به علت allicin موجود در ترکیب آن است که می تواند انواع مختلف پاتوژن ها، از جمله ویروس ها را از بین ببرد.

allicin می تواند طیف گسترده ای از ویروس ها از جمله HPV را از بین ببرد و بر خلاف بسیاری از داروهای ضد ویروسی و آنتی بیوتیک ها، کلنی های مفید باکتری های درون روده ها را نابود نمی کند. ترکیبات دیگر سیر باعث تحریک عملکردها در کبد و روده بزرگ می شود که باعث سم زدایی عمومی در بدن شده و برای تمام عفونت ها مفید است.

درمان زگیل تناسلی با سیر

برای بهترین نتیجه درمان زگیل با سیر، سیر خام خرد شده و یا روغن سیر تازه می تواند به طور مستقیم به زگیل های دست، پا یا اندام های تناسلی اعمال شود. سیر تازه می تواند باعث سوزش و حساسیت موقت پوست شود، اما به سلول های اپیتلیال آسیب نمی رساند. با توجه به گیاهان دارویی پزشکی، توصیه های رایج شامل استفاده از سیر سه بار در روز حداقل یک هفته یا تا زمانی که زگیل تناسلی شروع به چروک شدن و خشک شدن می کند.

 

حبه ها یا کپسول های سیر را می توان به صورت خوراکی مصرف کرد، که به allicin امکان می دهد تا وارد جریان خون شود و به عنوان ضد ویروس سیستمیک عمل کند. کپسول سیر بی بو معمولا برای کسانی که به بوی سیر حساس هستند، در دسترس است. برای استفاده از سیر و اعمال ان به بدن خود نکات زیر را در نظر بگیرید:

1- پوست خود را امتحان کنید

امتحان سیر روی پوست

درمان زگیل تناسلی مردان با سیر یکی از راه های شایع درمان زگیل تناسلی می باشد. استفاده از سیر تازه بهترین نتیجه را به ارمغان می آورد؛ اما با این حال می توان از عصاره سیر نیز استفاده کرد. سیر را به قسمت کوچکی از پوست خود مالیده تا پوست خود را از جهت حساسیت به سیر بررسی کنید. برخی افراد می توانند در اثر مالیدن سیر تازه به پوست خود به راش پوستی دچار شوند. راش خطرناک نیست اما می تواند محرک و آزار دهنده باشد.

در صورتی که فرد به راش دچار شود؛ باز هم می تواند از این درمان استفاده کن؛ اما احتمال دارد که ابتلا به راش تداوم یابد. در صورت داشتن حساسیت می توان سیر له شده را به مدت یک ساعت در هر بار بر روی پوست قرار داد. البته لازم به ذکر است در چنین مواردی احتمال دارد درمان زگیل ها بیشتر طول بکشد.

مطالعه ای که در آن زگیل های کودکان به وسیله سیر درمان شده بودند نمایان ساخت که 100 درصد زگیل ها به وسیله سیر درمان شده و هیچ گونه عوارض جانبی قابل توجهی به جز شکایت از بوی بد و یک مورد تحریک پوستی خفیف گزارش نشده است. مطالعه دیگری از چربی یا لپیید گرفته شده از سیر برای درمان زگیل و میخچه استفاده شد. محققان 42 بیمار را با سنین مختلف مطالعه کرده و میزان بهبودی 100 درصدی در درمان زگیل ها یافتند.

باور بر این است که عامل اصلی ضد ویروس موجود در سیر که به آلیسین هم شناخته می شود ماده ای شیمیایی است که بر روی زگیل ها اثر می گذارد. با این حال، تحقیقات کمی برای اثبات این ادعا انجام شده است.

2- ناحیه مورد نظر را آماده کنید

قبل از اعمال سیر، ناحیه ای را که زگیل ها در آن قرار دارند به خوبی پاکسازی و خشک کنید. باید دست ها و سپس آن ناحیه را با آب شست. سپس آن ناحیه را با یک حوله نخی خشک کنید. هر گونه لباس یا پارچه ای را که با زگیل ها در تماس بوده در آب گرم به همراه صابون بشویید. می توان جهت اطمینان از کشته شدن هر گونه ویروس ایجاد کننده زگیل، حوله ها را با استفاده از سفید کننده شست.

استفاده از سیر برای زگیل

3- سیر را اعمال کنید

یک برش از سیر را برداشته و به وسیله قسمت صاف یک کارد له کنید. همچنین می توان یک برش از سیر را به دو نیم تقسیم کرد. باید آن ناحیه را با سیر له شده مالیده و یا لبه های سیر را جهت بیرون آمدن عصاره آن ببرید.

4- آن ناحیه را بپوشانید

سیر له شده را به طور مستقیم بر روی زگیل قرار دهید. سپس سیر و زگیل را به وسیله یک بانداژ یا در صورت تمایل یک تیکه چسب نواری بپوشانید. از قرار دادن سیر بر روی پوست سالم اجتناب کنید.

همچنین مطمئن شوید که هیچ برش یا زخمی در آن ناحیه ندارید. زیرا سیر می تواند سبب ایجاد سوزش شده و ویروس زگیل نیز ممکن است به آن ناحیه منتشر شود.

5- این درمان را تکرار کنید

این روش درمانی به صورت یک شبه تاثیر خود را بر جای نمی گذارد. باید این فرایند به صورت روزانه تکرار شود. زخم را مجددا شسته و خشک کنید. سیر های بریده یا له شده تازه را بر روی زگیل ها قرار دهید. سیر تازه را بر روی زگیل قرار داده و همواره در یک بانداژ تازه بپوشانید.

همچنین، می توان برای پوشاندن زخم از چسب نواری استفاده کرد. این کار با اینکه به خشک ماندن زخم کمک می کند اما می تواند سبب تحریک شدن دیگر نواحی پوست شود.

درمان به وسیله سیر را به صورت روزانه و حداقل به مدت 3 تا 4 هفته تکرار کنید. اغلب افراد پس از گذشت 6 تا 7 روز متوجه کوچک شدن زگیل ها می شوند. ممکن است ناحیه مورد نظر پس از برداشتن بانداژ و شستشو چروک به نظر آید. همچنین این ناحیه ظاهری سفید تر از قبل پیدا می کند.

در صورت مشاهده نشدن هیچ گونه پیشرفتی، باید با پزشک صحبت کرده تا از وجود احتمالی عاملی دیگر مطلع شوید.

استفاده از سیر برای زگیل

6- پوست اضافی را بتراشید

می توان برای کمک به تراشیدن پوست یک زگیل از سوهان استفاده کرد. ناحیه مبتلا به زگیل را بالای سینک نگه داشته، نم دار کرده و با استفاده از قسمت سفت تر سوهان بالا و اطراف زگیل را بتراشید. سپس با سمت صاف تر سوهان این کار را تکرار کنید. بعد از آن، ناحیه را شسته و دوباره بر روی آن سیر له شده اعمال کنید.

تراشیدن زگیل نباید به اندازه ای باشد که منجر به خونریزی شود. همچنین توجه داشته باشید که سوهان را به هیچ کدام از قسمت های سالم پوست تماس ندهید. در صورتی که با یک زگیل در کف پای خود مواجه هستید، پای خود را بر روی وان حمام یا یک تشت پلاستیکی کوچک قرار دهید. تمامی پوست های آلوده را شسته و بتراشید. تمامی سطح سینک یا تشت را بشویید. این کار جهت جلوگیری از ابتلای مجدد است.

مطلب مرتبط: بهترین پماد برای درمان زگیل تناسلی

یکی از راه های درمان صد در صد زگیل، میتواند کرایو تراپی باشد. برای اطلاع بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مطلب مرتبط: کرایوتراپی بهترین راه درمان زگیل تناسلی

سایر درمان های طبیعی و خانگی

علاوه بر سیر، سایر داروهای گیاهی با خواص ضد ویروسی وجود دارند که برای مبارزه با عفونت HPV مورد استفاده قرار می گیرند.

شایع ترین گیاهان عبارتند از:
سرخارگل (echinacea)، ریشه goldenseal، برگ chaparral، عصاره برگ زیتون، روغن برگ thuja، روغن درخت چای و گَوَن (astragalus)

مطلب مرتبط: ۷ روش موثر در درمان خانگی زگیل تناسلی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری 

درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر عارف شنبه ۲ اسفند ۹۹( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ی سری زوایدی به رنگ پوست زیر کلاهک روی پوست هستن که تا یاد دارم بودن و از موقعی که اسم زگیل تناسلی شنیدم و عکساش دیدم حساس تر شدم .اذیتم اصلا نمیکنه .عکس خدمتتون فرستادم .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ اسفند ۹۹( 4 روز پیش)
   از ضایعات تست hpv انجام شود
 • تصویر کاربر منصور سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر عزیز امیدوارم حال دلتون خوب باشه و الله در این برهه از زمان حافظ تون باشه من دانشجو هستم و محل زندگیمم منطقه محروم سیستان و بلوچستان هست و بیست سال سن دارم و مشکل جنسی و هورمونی دارم تقاضا عاجزانه دارم من رو از طریق مجازی ویزیت و درمان کنید اینده و زندگی من به شما بستگی داره,تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش)
   شرح حالتون رو کامل بگین
 • تصویر کاربر حسن چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام آغای دکتر وقتتون بخیر خسته نباشید شرمنده مزاحم شدم.شرمنده رفتم پیشه دکتر برای درد بیضه ام گفتن که سونو گرافی بده توی سونو واریکسیل گرید درجه ۱ رو نشون داده ولی آزمایش اسپرم دادم بعد سونو گرافی جواب رو بردم پیش دکتر میگه باید عمل کنی ممنونم جواب بدید موفق باشید
  1. تصویر کاربر حسن دوشنبه ۲۰ بهمن ۹۹( 2 هفته پیش)
   آقای دکتر این آزمایشات من
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش)
   ازمایش اسپرم یک بارش خیلی ارزش نداره ، حتما باید یک بار دیگه تکرار شه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سمیرا یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  س خسته نباشین شوهرم مشکل واریکوسل داره میخواستم بدونم بعد عمل چند وقت باید استراحت کنه شغل شوهرم سنگین هستش
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش)
   فعالیت سنگین نکنه بهتره ولی از فرداش میتونه بره سر کار
 • تصویر کاربر مهری یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر سوالم این هیت کسی که hpv تایپ 16 داشته باشه ایا با درمان با سیر و اکیناسه و قارچ گانودرما و قرص پاور فیت بخوره 6 ماهه برطرف میشه کامل از بدنش چون من زگیل ندارم فقط ازمایش نشان داده بعد میخواستم بگرسم با سکس دهانی الان از شوهرم به من منتقل شده در دهان و گلو مشکل ساز هست؟ و اینکه ایا درمان قطعی وجود دارد و ایا با برداشتن رحم این ویروس از بدن دفع میشود؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹( 3 هفته پیش)
   وقتی مبتلا میشین ویروس وارد بدن میمونه ، در ۸۰ درصد مواقع بدن خودش مبارزه میکنه و در عرض ۲ سال پاک میشه
 • تصویر کاربر رویا جمعه ۳ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  خانومی سی ساله در قسمت جوش مایل به بنفش به حالت تاول بوجود امده لطفا راهنمایی کنین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)
   اگر بهتر نشد میتوان ان را کرایو کرد
  2. تصویر کاربر رویا جمعه ۳ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)
   به نظرشما چی هستش اقای دکتر
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)
   شبیه به آنژیوکراتوم هست. چیز نگران کننده ای نیست
  4. تصویر کاربر رویا جمعه ۳ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)
   ممنونم از شما
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)
   🙏
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر پویان دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، جسارتا زیر پوست تنه ی آلت تنالسی بنده دوتا ناحیه برجسته ایجاد شده که با دست یه مقدار جابجا میشه، درد نداره، چند ساله شکل گرفته، البته قبلا کوچکتر بود، بعضی اوقات کمی سوزش داره، گاهی هم ترشحاتی مثل چرک ازش خارج میشه که اون سوزش کم، همون موقع احساس میشه...

  ممنون میشم راهنمایی کنید که این نواحی برجسته چی هستن؟ راه درمان دارویی یا جراحیش چیه؟ و اگه جراحی میخواد، بعدش مشکلی از لحاظ نعوذ و رابطه جنسی برام پیش نمیاد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)
   اگر چرک میاد باید توسط دکتر عفونی بررسی شه ، موقتا انتی بیوتیک آزیترومایسین ۵۰۰ میلیگرم هر ۲۴ ساعت و مترونیدازول هر ۸ ساعت مصرف کنید
  2. تصویر کاربر پویان چهارشنبه ۱ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام مجدد خدمت شما
   آقای دکتر پزشک عمومی که ‌ویزیت کرد گفت توده چربی هستش و باید خارج بشه... ولی توصیه کرد که با پزشک ارولوژیست مشورت کنم. برا همین هم مزاحم شما شدم.
   جراحیش سخته؟ مشکل ساز میشه برام یا نه؟
   حقیقت چون از عواقبش میترسم تا الان اقدام به جراحی نکردم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)
   اگز چرک نمیاد شاید توده چربی باشه. تشخیص قطعی توده چربی با سونوگرافیه ، اگر باشه ، خارج کردنش سخت نیست
  4. تصویر کاربر پویان جمعه ۳ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)
   پس آقای دکتر اگه این مشکل بنده در زمینه ارولوژی و تخصص شماست که جهت ویزیت و جراحی مزاحم حضرتعالی بشم؟ اگه نه، ممنون میشم لطف کنید و راهنمایی کنید که برای ویزیت و رفع مشکلم به چه پزشکی مراجعه کنم.

   فقط اینکه اگه باید جراحی کنم، بعد جراحی مشکلی از لحاظ نعوذ و رابطه جنسی برام پیش نمیاد؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)
   لبتدا سونوگرافی انجام دهید و جوابش را همینجا برام بفرستید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر م.ف سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من به خانم پناهی مراجعه کردم تشخیص زگیل تناسلی ندادن ولی من زوایدی هم رنگ پوست داشتم که در بیمارستان رازی کرایو میکردم
  به پیشنهاد شما دکتر گوارش رفتم ایشان گفتم اچ پی وی شما مثبته یا خیر من نمیدونم چه جوابی بدم ؟
  من احساس ناراحتی در مقعد دارم خارش و حس ناخوشایند معاینه بالینی نکردن و گفتن کلونسکوپی ایا کلنوسکوپی نشون میده زگیل رو؟ یا هزینه نابجاست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   اگر گفتن انجام شه ، بهتره انجام شه
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام. بنده روی آلتم یه برامدگی کوچیک هست که بیشتر با زوم کردن دوربین و تو عکس مشخص تر میشه. ۲ تا دکتر رفتم یکی گفت زگیل و دیگری گفت جوش. ولی اون برامدگی ثابته و پاک نمیشه. به نظر شما زگیل هست؟ ممنون میشم پاسخ بدید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   مشکوک به زگیل است. محض اطمینان می توان از آن تست hpv انجام داد
 • تصویر کاربر سیسیلی چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقت بخیر
  من دیشب متوجه شدم دوتا دونه ک شبیه خال هستن روی تنه التم ایجاد شده و مایل ب قهوه ای هستن و ی ذره برامدگی داره. و البته ازتوش مو هم روییده

  و دوم اینکه درکشاله رانم ی چیزیو دیدم ک بیشتر شبیه گل مژه هستش ونمیدونم چیه.وشبیهش قبل از کلاهک التمم از خیلی سال پیش یدونه هست ک عکس اونم گذاشتم.
  سوزش و خارش هم ندارم. و واقعا میترسم اقای دکتر.
  لطفا راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   اون که خاله
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 1 ماه پیش)
   ولی روی آلتتون مشکوکه بهتره معاینه شه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
× درخواست نوبت فوری
پرسش از دکتر