هزینه فریز کردن زگیل تناسلی ( کرایوتراپی ) چقدر است؟

از سوالات شایع بیماران زگیل تناسلی این است که درمان زگیل با کرایوتراپی چیست و هزینه فریز کردن زگیل چقدر است. در این مقاله سعی خواهم کرد به آنها جواب بدهیم. در ادامه سعی میکنیم انواع رایج زگیل تناسلی (زگیل تناسلی در مردان و زنان) و همچنین راه های پیشگیری از ابتلا به این بیماری شایع پوستی در میان مردم را توضیح دهیم.

کرایو تراپی چیست؟

علت زگیل تناسلی ویروس HPV می باشد و ماهیت آن به گونه ایست که چند عامل باعث پخش آن می شود.

1- اولین عامل بریدن، تیغ زدن و خون راه انداختن می باشد.

2- دومین مسئله حرارت درمانی است.

حرارت درمانی معمولا در لیزر و کوتر است. برخلاف اینکه لیزر در کشور ما خودش را خیلی درمان موثر جا انداخته است، در درمان زگیل سمی است. چرا؟

به خاطر اینکه هنگامی که لیزر، زگیل ها را سوراخ می کند باعث ایجاد بخار می شود و این بخار متصاعد می شود و می تواند نواحی اطراف زگیل و حتی نوک بینی و دهان فرد را آلوده کند. و معمولا مراکزی که از لیزر استفاده می کنند، از یک هواکش در کنار دستگاه استفاده می کنند که این خود در تایید حرف من است. پس استفاده از لیزر و کوتر ممنوع می باشد.

متاسفانه خیلی از مریض ها را من مشاهده می کنم که رفتند از لیزر استفاده کردند و بعد چند ماه زگیل ها عود کرده و چند برابر شده است. یا تیغ زدند که درنتیجه یک عدد زگیل تبدیل به چندتا شده است. فلذا بهترین درمان همان سرما درمانی یا کرایو تراپی است.

در این روش ما گاز نیتروژن منجمد شده را بر روی زگیل متمرکز می کنیم و دیگر زگیل بدون آنکه درجای دیگر منتشر بشود، فریز می شود. بعد از دو سه روز این زگیل ها سیاه می شوند و خود به خود می افتند. از دیگر مزایای کرایو تراپی این است که هزینه فریز کردن زگیل خیلی کمتر از لیزر می باشد و سریعتر عمل می کند.

اگر شما منابع علمی دنیا مانند آکادمی پوست آمریکا را دنبال کنید نتیجه خواهیم گرفت بهترین درمان همان کرایوتراپی یا فریز کردن زگیل است.

فریز کردن زگیل

هزینه فریز کردن زگیل یا کرایو درمانی چقدر است؟

البته این میزان به تعداد زگیل و حجم و مسائل دیگر مرتبط است. اما به طور تقریبی هزینه فریز کردن زگیل را می توان از 300,000 هزار تومان به بالا  دانست.که در مقایسه با خیلی از روش های دیگر ارزانتر است.

انواع رایج زگیل های تناسلی

ابتلا به HPV بسیار شایع است. اغلب افراد مبتلا به HPV از ابتلای خود اطلاع نداشته و هیچ گونه علائمی را تجربه نمی کنند. در صورتی که خانمی به HPV دچار باشد به این معنا نیست که الزاما به سرطان دهانه رحم مبتلا می شود.

با این حال، مطلع بودن از ابتلا به یک نوع پر خطر از HPV به فرد و پزشک او کمک می کند تا برنامه ای را برای کاهش خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم تهیه کنند. در صورتی که بیمار یک زن می باشد، او می تواند به وسیله انجام غربالگری سرطان دهانه رحم و دریافت واکسن ها بیشترین تلاش خود را برای پیشگیری از HPV انجام دهد.

شناسایی نوعی از HPV که فرد به آن مبتلا شده است به پزشک کمک می کند تا اقدامات بعدی را تعیین کند. برخی انواع HPV بدون مداخله از بدن بیرون می روند. دیگر انواع HPV می توانند به سرطان منجر شوند. پزشک وضعیت بیمار را بررسی کرده و در صورتی که سلول های سرطانی به وجود آمده باشند، زود هنگام تشخیص داده می شوند.

انواع زگیل تناسلی

HPV-6  و HPV-11

این انواع از HPV انواعی کم خطر بوده و تقریبا به 90 درصد زگیل های تناسلی مرتبط می شوند. HPV-11 می تواند سبب به وجود آمدن تغییراتی در دهانه رحم شود. زگیل های تناسلی مانند برآمدگی هایی به شکل گل کلم بر روی ناحیه تناسلی دیده می شوند. این زگیل ها معمولا چند هفته یا چند ماه پس از قرار گرفتن در معرض یک شریک جنسی آلوده پدیدار می شوند.

دریافت واکسن HPV می تواند به پیشگیری از HPV-6  کمک کند. همچنین، این واکسن مقداری مصونیت نیز در برابر HPV-11 به فرد ارائه می کند. آزمایشات بالینی نشان داده اند که واکسن گارداسیل 9 تاثیری 89 تا 99 درصدی در ایجاد مصونیت در برابر انواع 6 و 11 HPV داشته است. این میزان کاهش قابل توجه در ابتلا به این انواع از HPV در افراد 9 تا 26 ساله گزارش شده است.

از آنجایی که پس از ابتلای فرد به یک نوع از HPV واکسن نمی تواند در برابر آن مصونیت ایجاد کند، توصیه می شود قبل از فعال شدن از نظر جنسی این واکسن دریافت شود.

در صورت ابتلای فرد به انواع 6 و 11 از HPV، پزشک می تواند دارو هایی را مانند ایمی کیمود (آلدارا، زیکلارا) یا پودوفیلوکس (کوندیلوکس) تجویز کند. این موارد دارو هایی موضعی هستند که به تخریب بافت زگیل های تناسلی کمک می کنند. این تخریب موضعی در بافت زگیل ها به تقویت توانایی سیستم ایمنی در مقابله با ویروس های منتقله از راه جنسی کمک می کند. فرد می تواند این دارو ها را مستقیما بر روی زگیل های تناسلی خود اعمال کند.

 HPV 16 و HPV 18

HPV 16 شایع ترین نوع پر خطر از انواع HPV است و با اینکه می تواند سبب تغییراتی در دهانه رحم شود اما معمولا هیچ گونه علائم قابل توجهی را ایجاد نمی کند. این نوع از HPV سبب ایجاد 50 درصد از سرطان های دهانه رحم در سرتاسر دنیا می شود. HPV 18 نوعی دیگری از انواع پر خطر HPV است.

همانند HPV 16 این نوع نیز به طور معمول علائمی ایجاد نمی کند اما می تواند به ایجاد سرطان دهانه رحم منجر شود. انواع 16 و 18 از HPV در مجموع تقریبا 70 درصد از تمامی سرطان های دهانه رحم را در سرتاسر دنیا ایجاد می کنند. واکسن گارداسیل 9 می تواند در برابر تعدادی از انواع HPV از جمله 16 و 18 مصونیت ایجاد کند.

برای پیشگیری از زگیل تناسلی چه اقداماتی باید انجام داد؟

پیشگیری از زگیل تناسلی

رعایت کردن نکات زیر به پیشگیری از ابتلا به HPV کمک می کنند:

1- دریافت واکسن HPV. واکسن HPV شامل سه مرتبه تزریق در مدت 6 ماه بوده و فقط برای افرادی پیشنهاد می شود که زیر 26 سال سن دارند.

2- پرسیدن سوال از پزشک در ارتباط با نوع واکسن دریافتی

3- واکسن دو گانه HPV (سرواریکس) تنها در برابر انواع 16 و 18 مصونیت ایجاد می کند.

4- واکسن چهار گانه HPV (گارداسیل) در برابر انواع 6، 11، 16 و 18 مصونیت ایجاد می کند.

5- واکسن نه گانه HPV یا همان نوع نو ترکیب گارداسیل 9 می تواند در برابر انواع 6، 11، 16، 18، 31، 33، 45، 52 و 58 مصونیت ایجاد کند. واکسن گارداسیل 9 مصونیت بیشتری را در برابر HPV ارائه می کند. زیرا بدون اینکه تا به حال گزارشی از آن مبنی بر افزایش عوارض جانبی و واکنش های نامطلوب ثبت شود، در برابر طیف بسیار گسترده تری از انواع HPV مصونیت ایجاد می کند.

6- عارضه جانبی واکسن گارداسیل 9 تحریک در محل تزریق است که شامل درد، تورم و قرمزی می شود. احتمال دارد برخی بیماران پس از تزریق به سردرد دچار شوند.

7- در صورت وجود داشتن زگیل های تناسلی باید از برقراری ارتباط جنسی با شریک خود اجتناب شود.

8- هر دفعه ای که فرد تمایل به برقراری ارتباط جنسی دارد باید از یک کاندوم از جنس لاتکس استفاده کند. با این حال لازم به ذکر است کهHPV از طریق تماس پوست به پوست و نه تبادل مایعات بدنی منتقل می شود. این به این معنی است که کاندوم همواره از انتشار HPV جلوگیری نمی کند اما با این حال می تواند خطر آن را کاهش دهد.

9- زنان باید جهت انجام غربالگری سرطان دهانه رحم با پزشک متخصص زنان خود ملاقات کنند. زنان باید این غربالگری را از سن 21 سالگی شروع کرده و تا 65 سالگی ادامه دهند.

حرف آخر

بیماران توجه کنند که روش کرایو دارای تکنیک هایی است که باید رعایت شود .در این فیلم می توانید نحوه کرایو تراپی را که توسط اینجانب انجام شده است را ملاحظه فرمایید.

.

حسین کرمی دکتر زگیل تناسلی در تهران

درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سارا پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من پارسال فروردین ماه یه آبسه داشتم عمل کردم و منو داخل معقدم بخیه زدن و من نرفتم برا کشیدن بخیه الان یه چند ماهی میشه دو طرف معقدم زگیل زده و خیلیم درد دارم دکتر میشه راهنماییم کنید خیلی اذیتم می‌کنه و دارن بیشتر میشن و دارن کم کم بزرگ میشن باید کرایو کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 4 روز پیش)
   عکسش رو بفرستید
 • تصویر کاربر حسن پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. خسته نباشید.
  خواستم بدونم زائده گوشتی که روی تنه آلتم در عکس هست زگیله تناسلیه یا مورد دیگه ای. و هم چنین جوش های خونی روی کیسه بیضه چيست؟ ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 4 روز پیش)
   احتمال بالا زگیل است ودرمان آن کرایو است
 • تصویر کاربر بهار چهارشنبه ۲۳ تیر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من تست اچ پی وی مثبت ۶/۱۱/۳۱/۱۶داشتم پاپ اسمیرم منفی بود ..بشدت میترسم و متوجه شدم پارتنرم داشتند و به من نگفته بودند....الان می‌خوام بدونم آیا درمانی داره ؟؟ چیکار باید بکنم ..
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۳ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   بله درمان داره دوره ای باید غربالگری بشید زیر نظر متخصص زنان باشید
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۸ تیر ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام
  این تصاویر از آلت هستند
  از آخرین رابطه که با کاندوم بوده دو ماه میگذرد
  آیا اینها زگیل تناسلی هستند ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ تیر ۰( 2 هفته پیش)
   خیر زگیل نیست
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۱۲ تیر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من چندسالیه چیزهای ریزدور آلتم سبزشدند وبه علت مشکل دیگه که آلتم کوچک بود خجالت کشیدم برم دکتر آیاهردو مورد درمان میشوند ممنون میشم اگه کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ تیر ۰( 3 هفته پیش)
   مشکل خاصی نیست ، پماد تریامسینولون بمالید
 • تصویر کاربر رامین شنبه ۱۲ تیر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  دکتر جان سلام وقت بخیر
  بنده مدتی در انتهای مقعد دچار خارش سوزش و داغ شدن میشدم که وقتی خودم بررسی کردم متوجه دونه ای در انتهای مقعدم شدم
  از پماد مقعدی ام جی باریج استفاده کردم و التهاب از بین رفت منتها اون دونه هنوز هست
  میخواستم بدونم اون دونه چیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ تیر ۰( 3 هفته پیش)
   عکس
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۱۲ تیر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر عکسو براتون فرستادم چند روزی هست که این جوش مانندا روی پوست ظاهر شده . ماه قبل هم رابطه داشتم
  1. تصویر کاربر محمد سه شنبه ۸ تیر ۰( 3 هفته پیش)
   🙂🙂🙂
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ تیر ۰( 3 هفته پیش)
   کپسول سفالکسین هر ۶ ساعت
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ تیر ۰( 3 هفته پیش)
   از قرص آسیکلویر ۴۰۰ میلیگرم هر ۸ ساعت با مایعات فراوان برای ۷ تا ۱۰ روز استفاده کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۱۲ تیر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام چند وقتیه روی کلاهک آلت تناسلی من برآمدگی هایی به وجود اومده مثل جوش ریز ولی هیچ حسی نداره و ترشحی هم نداره فقط خیلی زشته ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ تیر ۰( 3 هفته پیش)
   پماد تریامسینولون هر ۸ ساعت و قرص اسیکلوویر هر ۸ ساعت اگر بهتر نشد با متخصص پوست مشورت کنید
 • تصویر کاربر Farhad شنبه ۲۲ خرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام
  آقای دکتر بنده تعداد خیلی زیادی جوش های ریز سفید رنگ روی آلت و مقداری روی بیضه هام دارم که هیچ مشکلی برام ندارن و تنها ایرادی که داره ظاهرشه که بشدت آذار دهندست
  میخواستم بگم میتونم خودم درمانی رو براش در نظر بگیرم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ خرداد ۰( 1 ماه پیش)
   چربی های زیر پوستن اهمیتی ندارد
 • تصویر کاربر خ سه شنبه ۱۸ خرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خوبین. من مدتیه قسمت کشاله رانم و لابی واژن و چندتاهم اطراف مقعد دونه ریخته که بامراجعه ب دکترزنان و انجام پاپ اسمیرگفتن زگیل نیس و الان سه ماهه من درگیر این زایده هاهستم ن درد دارن ن خارش ن زیاد میشن ن کم... عفونت شدید زنان هم دارم ک یک هفته پیش فریز کردم اما اگر این دونه ها زگیل نیس بس چیه. چرا ازبین نمیره. متاهل هستم وخیلی ناراحتم. افسرده شدم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ خرداد ۰( 1 ماه پیش)
   ظاهرش به زگیل شباهت نداره ، با متخصص پوست مشورت کنید
درحال دریافت اطلاعات
× درخواست نوبت فوری
پرسش از دکتر