چه قرص هایی برای درمان اختلال نعوظ مناسب هستند؟

قرص های اختلال نعوظ تفاوت هایی با هم دارند که قیمت آنها می تواند انتخاب شما را محدود کند. تقریباً نیمی از مردان 40 تا 70 سال، تا حدی دارای اختلال نعوظ (ED) هستند، که از هر 10 نفر، فقط 1 نفر ناتوانی کامل برای نعوظ را گزارش می کند. مصرف داروی اختلال نعوظ، نعوظ کافی برای شروع رابطه ی جنسی را، در تقریباً 70% از مردان غیر سالم ایجاد می کند.

آیا بین 4 داروی اختلال نعوظ تفاوتی وجود دارد؟ بله، ممکن است تفاوتی وجود داشته باشد. پزشک ممکن است برای بیماران جدید، داروهای متفاوتی تجویز کند تا ببیند کدام دارو بیشترین تأثیر را روی آنها خواهد داشت. سیلدنافیل (ویاگرا) معمولاً اولین دارویی است که پزشکان پیشنهاد می دهند. این دارو مدت زمان زیادی است که در بازار موجود می باشد و عوارض جانبی و داروها و غذاهایی که با آن تداخل دارند، کاملاً شناخته شده هستند. اما چالش اصلی برای پیدا کردن بهترین داروی اختلال نعوظ، ممکن است قوانین بیمه باشد. شرکت های مختلف بیمه، معمولاً تعداد قرص هایی را که ماهیانه دریافت می کنید، محدود می کنند. بعد از دریافت حد مجاز دارو، هزینه قرص آزاد می تواند بسیار بالا باشد. پس مانع اصلی برای انتخاب داروی اختلال نعوظ، قیمت بالای آن می باشد. شما باید با پزشک خود صحبت کنید تا دارویی را برای شما تجویز کند که توانایی پرداخت هزینه ی آن را داشته باشید.

قرص های اختلال نعوظ

علاوه بر ویاگرا، داروهای درمان اختلال نعوظ دیگری از جمله آوانافیل (استندرا)، تادالافیل (سیالیس) و وردنافیل (لویترا) در بازار موجود می باشند. این داروها، همگی خونرسانی به آلت تناسلی را بهبود می بخشند. مصرف این داروها به همراه تحریک جنسی، می تواند نعوظ کافی را برای شروع و تکمیل رابطه ی جنسی فراهم کند.

همچنین نوع حل شونده ی سریع لویترا، استاکسین می باشد که باید زیر زبان قرار دهید. قرص اختلال نعوظی که مورد تأیید  FDAباشد، برای استفاده روزانه در یک دوز 2.5 یا 5 میلی گرمی است. این دارو به ایجاد نعوظ کمک می کند و می تواند مشکلات ادراری را (از جمله شروع ادرار که ناشی از پروستات بزرگ شده می باشد) بهبود بخشد.

قیمت قرص های اختلال نعوظ

قیمت قرص های اختلال نعوظ، بسته به قیمت داروخانه، هزینه های تجویز پزشک و برنامه درمانی شما، با هم متفاوت اند. حتی اگر این دارو تحت پوشش بیمه های خصوصی باشد، محدود به 4 دوز در ماه می باشد.

عملکرد داروهای اختلال نعوظ چگونه است؟

مردانی با عصب ها یا شریان های آسیب دیده ناشی از جراحی پروستات، دیابت یا بیماری قلبی عروقی به داروهای اختلال نعوظ به خوبی پاسخ نمی دهند. افرادی نیز وجود دارند که هیچ یک از  این داروها برای آنها مؤثر نیست.

قرص های اختلال نعوظ با چه سرعتی عمل می کنند؟

مدت زمان شروع اثربخشی دارو از 15 تا 60 دقیقه می باشد. داروی ویاگرا و داروی لویترا اگر پس از غذا مصرف شوند، به دلیل مسدود شدن جذب آنها، اثربخشی ندارند. گرچه، مصرف داروی سیالیس و استندرا به همراه غذا مانعی ندارد. مدت زمان شروع اثربخشی دارو، به این معناست که شما چه زمانی می توانید وارد رابطه ی جنسی شوید. با مصرف استندرا و سیالیس به صورت روزانه، هر زمانی که بخواهید می توانید رابطه ی جنسی برقرار کنید، اما مصرف بقیه داروها نیاز به برنامه ریزی بیشتری  دارد

آیا سرکه سیب می تواند اختلال نعوظ را درمان کند؟

نحوه صحیح مصرف دارو

برخی از افراد پس از دریافت نسخه پزشک، ادعا می کنند که دارو برای آنها اثربخشی لازم را ندارد. این موضوع گاهی اوقات به این دلیل است که آنها دارو را به اشتباه مصرف کرده اند. بزرگترین تصور غلط این است که این داروها، کلید روشن/خاموش برای نعوظ هستند و بدون تحریک جنسی، اثربخشی لازم را ندارند. شما پس از مصرف دارو، باید در کنار شریک جنسی خود باشید و پیش از رابطه ی جنسی، معاشقه انجام دهید.

دوام تأثیر قرص های اختلال نعوظ چقدر است؟

داروهای اختلال نعوظ با سرعت های مختلفی در بدن تجزیه می شوند. مدت زمان عملکرد دارو از 4 ساعت تا بیشتر از یک روز می باشد (برای سیالیس در دوزهای بالاتر). هر دوز باید برای ایجاد یک چرخه کامل رابطه ی جنسی، از نعوظ تا ارگاسم کافی باشد.

آیا این مقدار دارو تا چرخه دیگر دوام خواهد داشت؟

هیچ تضمینی برای این موضوع وجود ندارد. برای داشتن رابطه ی جنسی بیش از یک بار در روز، داروی سیالیس بهترین مورد است.

عوارض جانبی قرص های اختلال نعوظ چه مواردی هستند؟

مردی که دارای نعوظ 4 ساعته یا بیشتر باشد، باید به بیمارستان مراجعه کند وگرنه دچار آسیب دائمی می شود. هیچ یک از داروهای اختلال نعوظ، برای مصرف همراه با داروهای قلبی به نام نیترات، ایمن نیستند، چرا که می توانند موجب افت فشار خون شوند.

داروهایی که بسیاری از مردان برای علائم ادراری مصرف می کنند، مسدود کننده های آلفا هستند که فشار خون را نیز پایین می آورند، بنابراین آنها را حداقل با چهار ساعت فاصله از داروهای اختلال نعوظ مصرف کنید. اگر شما از قبل، داروی مسدود کننده ی آلفا مصرف می کنید، پزشک ممکن است از دوز کم داروی اختلال نعوظ شروع کند و یا داروی مسدود کننده ی آلفای تامسولوزین (فلوماکس) را تجویز کند که کمتر بر روی فشار خون تأثیر می گذارد.

 

اگزمای آلت تناسلی

سلامت قلب و اختلال نعوظ

اختلال نعوظ، اغلب یک نشانه ی هشدار دهنده برای بیماری قلبی عروقی زمینه ای (مانند گرفتگی عروق یا آترواسکلروزیس) می باشد. اختلال نعوظ می تواند حداقل چند سال قبل از تشخیص بیماری قلبی عروقی رخ دهد. هنوز به طور کامل اثبات نشده است که شروع یک سبک زندگی سالم تر، می تواند مشکلات نعوظ را حل کند یا نه، اما به هر حال امتحان آن ضرری ندارد.

شروع اثربخشی و دوام قرص های اختلال نعوظ

 

دارو

شروع اثربخشی

دوام تأثیر دارو

آوانافیل (استندرا)

15-30 دقیقه

6-12 ساعت

سیلدنافیل (ویاگرا)

30-60 دقیقه

4-5 ساعت

تادالافیل (سیالیس)

30-45 دقیقه

24-36 ساعت

تادالافیل (سیالیس) روزانه

به طور مداوم

به طور مداوم

وردنافیل

30-60 دقیقه

4-5 ساعت

 


دکتر کرمی متخصص زگیل تناسلی در تهران

درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
درحال دریافت اطلاعات
× نوبت فوری
پرسش از دکتر