چه قرص هایی برای درمان اختلال نعوظ مناسب هستند؟

در رابطه با قرص ناتوانی مردان چه می دانید؟ قرص های اختلال نعوظ تفاوت هایی با هم دارند که قیمت آنها می تواند انتخاب شما را محدود کند. تقریباً نیمی از مردان 40 تا 70 سال، تا حدی دارای اختلال نعوظ (ED) هستند، که از هر 10 نفر، فقط 1 نفر ناتوانی کامل برای نعوظ را گزارش می کند. مصرف داروی اختلال نعوظ، نعوظ کافی برای شروع رابطه ی جنسی را، در تقریباً 70% از مردان غیر سالم ایجاد می کند. آیا بین 4 داروی اختلال نعوظ تفاوتی وجود دارد؟ بله، ممکن است تفاوتی وجود داشته باشد. پزشک ممکن است برای بیماران جدید، داروهای متفاوتی تجویز کند تا ببیند کدام دارو بیشترین تأثیر را روی آنها خواهد داشت.

سیلدنافیل (ویاگرا) معمولاً اولین دارویی است که پزشکان پیشنهاد می دهند. این دارو مدت زمان زیادی است که در بازار موجود می باشد و عوارض جانبی و داروها و غذاهایی که با آن تداخل دارند، کاملاً شناخته شده هستند. اما چالش اصلی برای پیدا کردن بهترین داروی اختلال نعوظ، ممکن است قوانین بیمه باشد. شرکت های مختلف بیمه، معمولاً تعداد قرص هایی را که ماهیانه دریافت می کنید، محدود می کنند. بعد از دریافت حد مجاز دارو، هزینه قرص آزاد می تواند بسیار بالا باشد. پس مانع اصلی برای انتخاب داروی اختلال نعوظ، قیمت بالای آن می باشد. شما باید با پزشک خود صحبت کنید تا دارویی را برای شما تجویز کند که توانایی پرداخت هزینه ی آن را داشته باشید.

قرص های اختلال نعوظ

علاوه بر ویاگرا، داروهای درمان اختلال نعوظ دیگری از جمله آوانافیل (استندرا)، تادالافیل (سیالیس) و وردنافیل (لویترا) در بازار موجود می باشند. این داروها، همگی خونرسانی به آلت تناسلی را بهبود می بخشند. مصرف این داروها به همراه تحریک جنسی، می تواند نعوظ کافی را برای شروع و تکمیل رابطه ی جنسی فراهم کند.

  همچنین نوع حل شونده ی سریع لویترا، استاکسین می باشد که باید زیر زبان قرار دهید. قرص اختلال نعوظی که مورد تأیید  FDAباشد، برای استفاده روزانه در یک دوز 2.5 یا 5 میلی گرمی است. این دارو به ایجاد نعوظ کمک می کند و می تواند مشکلات ادراری را (از جمله شروع ادرار که ناشی از پروستات بزرگ شده می باشد) بهبود بخشد.

قیمت قرص نعوظ چقدر است؟

قیمت قرص نعوظ، بسته به قیمت داروخانه، هزینه های تجویز پزشک و برنامه درمانی شما، با هم متفاوت اند. حتی اگر قرص نعوظ تحت پوشش بیمه های خصوصی باشد، محدود به 4 دوز در ماه می باشد.

عملکرد داروهای اختلال نعوظ چگونه است؟

مردانی با عصب ها یا شریان های آسیب دیده ناشی از جراحی پروستات، دیابت یا بیماری قلبی عروقی به داروهای اختلال نعوظ به خوبی پاسخ نمی دهند. افرادی نیز وجود دارند که هیچ یک از  این داروها برای آنها مؤثر نیست.

قرص برای نعوظ با چه سرعتی عمل می کند؟

مدت زمان شروع اثربخشی قرص نعوظ، از 15 تا 60 دقیقه می باشد. داروی ویاگرا و داروی لویترا اگر پس از غذا مصرف شوند، به دلیل مسدود شدن جذب آنها، اثربخشی ندارند. گرچه، مصرف داروی سیالیس و استندرا به همراه غذا مانعی ندارد. مدت زمان شروع اثربخشی دارو، به این معناست که شما چه زمانی می توانید وارد رابطه ی جنسی شوید. با مصرف استندرا و سیالیس به صورت روزانه، هر زمانی که بخواهید می توانید رابطه ی جنسی برقرار کنید، اما مصرف بقیه داروها نیاز به برنامه ریزی بیشتری  دارد

نحوه صحیح مصرف دارو

برخی از افراد پس از دریافت نسخه پزشک، ادعا می کنند که قرص نعوظ برای آنها اثربخشی لازم را ندارد. این موضوع گاهی اوقات به این دلیل است که آنها دارو را به اشتباه مصرف کرده اند. بزرگترین تصور غلط این است که این داروها، کلید روشن/خاموش برای نعوظ هستند و بدون تحریک جنسی، اثربخشی لازم را ندارند. شما پس از مصرف دارو، باید در کنار شریک جنسی خود باشید و پیش از رابطه ی جنسی، معاشقه انجام دهید.

دوام تأثیر قرص های اختلال نعوظ چقدر است؟

داروهای اختلال نعوظ با سرعت های مختلفی در بدن تجزیه می شوند. مدت زمان عملکرد دارو از 4 ساعت تا بیشتر از یک روز می باشد (برای سیالیس در دوزهای بالاتر). هر دوز باید برای ایجاد یک چرخه کامل رابطه ی جنسی، از نعوظ تا ارگاسم کافی باشد.

آیا این مقدار دارو تا چرخه دیگر دوام خواهد داشت؟

هیچ تضمینی برای این موضوع وجود ندارد. برای داشتن رابطه ی جنسی بیش از یک بار در روز، داروی سیالیس بهترین مورد است.

عوارض جانبی قرص های اختلال نعوظ چه مواردی هستند؟

مردی که دارای نعوظ 4 ساعته یا بیشتر باشد، باید به بیمارستان مراجعه کند وگرنه دچار آسیب دائمی می شود. هیچ یک از داروهای اختلال نعوظ، برای مصرف همراه با داروهای قلبی به نام نیترات، ایمن نیستند، چرا که می توانند موجب افت فشار خون شوند.

داروهایی که بسیاری از مردان برای علائم ادراری مصرف می کنند، مسدود کننده های آلفا هستند که فشار خون را نیز پایین می آورند، بنابراین آنها را حداقل با چهار ساعت فاصله از داروهای اختلال نعوظ مصرف کنید. اگر شما از قبل، داروی مسدود کننده ی آلفا مصرف می کنید، پزشک ممکن است از دوز کم داروی اختلال نعوظ شروع کند و یا داروی مسدود کننده ی آلفای تامسولوزین (فلوماکس) را تجویز کند که کمتر بر روی فشار خون تأثیر می گذارد.

اگزمای آلت تناسلی

سلامت قلب و اختلال نعوظ

اختلال نعوظ، اغلب یک نشانه ی هشدار دهنده برای بیماری قلبی عروقی زمینه ای (مانند گرفتگی عروق یا آترواسکلروزیس) می باشد. اختلال نعوظ می تواند حداقل چند سال قبل از تشخیص بیماری قلبی عروقی رخ دهد. هنوز به طور کامل اثبات نشده است که شروع یک سبک زندگی سالم تر، می تواند مشکلات نعوظ را حل کند یا نه، اما به هر حال امتحان آن ضرری ندارد.

شروع اثربخشی و دوام قرص های اختلال نعوظ

دارو

شروع اثربخشی

دوام تأثیر دارو

آوانافیل (استندرا)

15-30 دقیقه

6-12 ساعت

سیلدنافیل (ویاگرا)

30-60 دقیقه

4-5 ساعت

تادالافیل (سیالیس)

30-45 دقیقه

24-36 ساعت

تادالافیل (سیالیس) روزانه

به طور مداوم

به طور مداوم

وردنافیل

30-60 دقیقه

4-5 ساعت

 

آوانافیل (استندرا)

آوانافیل (استندرا) یک داروی خوراکی است که برای درمان ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ (ED) استفاده می شود. این دارو در گروه مهار کننده های فسفودی استراز قرار دارد، که شامل دارو های دیگری مثل تادالافیل (سیالیس)، سیلدنافیل (ویاگرا) و وردنافیل (لویترا) نیز می شود. نعوظ آلت تناسلی مرد به علت پر شدن خون در آن ایجاد می شود. پر شدن خون درون آلت تناسلی زمانی اتفاق می افتد که اندازه ی رگ های خونی ورودی به آلت تناسلی افزایش یافته، و از طرف دیگر، اندازه ی رگ های خونی خروجی از آلت تناسلی (که خون را از آلت تناسلی خارج می کند) کاهش پیدا کند. در نتیجه، خون بیشتری وارد آلت تناسلی شده و خون کمتری از آن خارج می شود.

مکانیسم عملکرد این دارو به این صورت است که تحریک جنسی، منجر به تولید و انتشار ماده ای به نام نیتریک اکسید در بدن می شود. آنزیم گوانیلات سیکلاز با جذب نیتریک اکسید، گوانوزین مونوفسفات حلقوی (cGMP) تولید می کند، که همین ماده نقش اصلی در افزایش و کاهش اندازه ی عروق خونی آلت تناسلی و در نتیجه نعوظ را دارد. زمانی که cGMP توسط آنزیم دیگری به نام فسفودی استراز-5 از بین می رود، عروق خونی به اندازه ی طبیعی خود برمی گردند. در نتیجه، خون از رگ های آلت تناسلی خارج شده و نعوظ به پایان می رسد. آوانافیل (استندرا) با جلوگیری از جذب cGMP توسط آنزیم فسفودی استراز-5، باعث می شود تا آلت تناسلی به مدت بیشتری در حالت نعوظ باقی بماند. آوانافیل در ماه آوریل سال 2012 مورد تأیید FDA قرار گرفت.

قرص آوانافیل

سیلدنافیل (ویاگرا)

سیلدنافیل دارویی است که برای درمان اختلال نعوظ استفاده می شود. این دارو با افزایش جریان خون در آلت تناسلی، به حفظ نعوظ آلت تناسلی کمک می کند. حداقل 75 درصد از مردان پس از مصرف سیلدنافیل، مشکل نعوظشان برطرف شده است. سیلدنافیل، همچنین در برخی موارد برای درمان فشار خون بالای ریوی (فشار خون بالا در رگ های خونی ریه) تجویز می شود. این دارو را می توان با نسخه ی پزشک، از اکثر داروخانه ها خریداری کرد. سیلندافیل به صورت قرص های خوراکی و جویدنی و مایع خوراکی در دسترس است. نکات کلیدی در مصرف سیلدنافیل شامل موارد زیر می شود:

 • معمولاً 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا سیلدنافیل برای اختلال نعوظ اثر کند. شما می توانید آن را تا 4 ساعت قبل از رابطه ی جنسی مصرف کنید.
 • مصرف سیلدنافیل به تنهایی باعث نعوظ نمی شود. شما باید از لحاظ جنسی تحریک شوید.
 • عوارض شایع مصرف این دارو شامل سردرد، احساس بیماری، گر گرفتگی و سرگیجه می باشد. البته، بسیاری از مردان هیچ عوارضی ندارند.
 • مصرف همزمان دارو های نیترات (اغلب برای درد قفسه سینه به کار می روند) می تواند خطرناک باشد. بهتر است با پزشک مشورت کنید.
 • سیلدنافیل با نام های تجاری ویاگرا (برای اختلال نعوظ) و رواتیو (برای فشار خون ریوی) در دسترس می باشد.

تادالافیل (سیالیس)

تادالافیل دارویی است که برخی از پزشکان آن را برای درمان اختلال نعوظ (ED) و علائم بزرگ شدن پروستات (بزرگ شدن خوش خیم پروستات) تجویز می کنند. در برخی موارد، این دارو برای فشار خون ریوی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. تادالافیل با نسخه ی پزشک در دسترس بوده و به صورت قرص خوراکی موجود است. این قرص را شما می توانید با، یا بدون غذا مصرف کنید. نکات کلیدی در مصرف تادالافیل عبارتند از:

 • معمولاً 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا این دارو برای اختلال نعوظ اثر کند. شما می توانید این دارو را تنها یک بار در روز، و حداقل 30 دقیقه قبل از رابطه ی جنسی مصرف کنید.
 • مصرف تادالافیل به تنهایی برای نعوظ کافی نیست. شما باید تحریک شوید.
 • بسیاری از مردان با مصرف تادالافیل، هیچگونه عوارض جانبی نداشته اند. اما عوارض خفیف آن می تواند شامل سردرد، کمردرد، درد عضلانی، درد در بازو ها و پاها، گر گرفتگی صورت، گرفتگی بینی و سوء هاضمه باشد.
 • تادالافیل به همراه دارو های نیترات مصرف نشود. مصرف همزمان دارو های نیترات و تادالافیل منجر به افت شدید و خطرناک فشار خون می شود.

وردنافیل (لویترا)

وردنافیل برای درمان ناتوانی جنسی مردان یا اختلال نعوظ استفاده می شود. مصرف وردنافیل، در زمان تحریک جنسی باعث افزایش جریان خون در آلت تناسلی شده و بدین ترتیب به حفظ حالت نعوظ کمک می کند. این دارو و هیچ داروی دیگری از شما، در برابر بیماری های مقاربتی (مثل HIV، هپاتیت ب، سوزاک، سفلیس و …) محافظت نمی کند. بهتر است همیشه از رابطه ی جنسی محافظت شده (کاندوم) استفاده کنید. در نهایت، برای مصرف هر یک از این دارو ها باید با پزشک مشورت کنید.


دکتر کرمی متخصص زگیل تناسلی در تهران

3.6/5 - (36 امتیاز)
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رضا سه شنبه ۹ خرداد ۲( 4 روز پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید 36 ساله بیزوپرولول2.5 روزانه یکی مصرف سه سال مصرف میکنم متاسفانه در طول این مدت دچار اختلال نعوظ شدم و مثل قبل نعوظ صورت نمیگیره و پایداری نداره چه راهکاری رو بنده پیشنهاد می دهید؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۹ خرداد ۲( 4 روز پیش)
   سلام تادالافیل ۱۰ دو ساعت قبل رابطه
 • تصویر کاربر امید شنبه ۶ خرداد ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید. من40 سالمه مدت ده سال شربت متادون مصرف میکردم. 3 سال میشه که مشکل نعوذ و تکرر ادرار پیدا کردم مخصوصا شبها. سونوگرافی رفتم اندازه پروستات عادی بود تنگی مجرا آزمایش دادم تنگی ندارم. آزمایش خون دادم سرطان جوابش منفی بود. چه داروی جهت درمان میتونم استفاده کنم.؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ خرداد ۲( 1 هفته پیش)
   سلام وزیکر ۱۰ روزی یک عدد برای تکرر ادرار برای نعوظ تادالافیل ۱۰ یک ساعت قبل رابطه
 • تصویر کاربر حسین جمعه ۵ خرداد ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام من 77 سال دارم . الت تناسلی بسیار شل است که نمیتوان همبستر شد . ضمنا قرصهای اسپرین 80 . متورال50 و اتورواستاتین و سوستاک 2.6 مصرف میکنم .لطفا راهنمایی فرمائید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ خرداد ۲( 1 هفته پیش)
   سلام چون سوستاک میخورین نمیشه داروی نعوظ داد چون افت فشار شدید میده
 • تصویر کاربر سینا دوشنبه ۱ خرداد ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام من ۴۰ساله هستم اختلال نعوظ دارم
  قرص تادالافیل ۱۰مصرف کردم هر بار که مصرف کردم حدودا تا ۳ روز خوب هستم. میخوام بدونم برای درمان قطعی چه باید کرد و اینکه وابستگی به دارو اذیت کننده است
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش)
   سلام متاهل یا مجرد ؟ رابطه جنسی منظم دارید ؟ از کی نعوظ مشکل داره و ایجاد شده ؟
  2. تصویر کاربر سینا یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش)
   سلام متاهل هستم رابطه جنسی کاملا منظم نیست
   بیشتر از یک سال که درگیر نعوظ هستم .
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ خرداد ۲( 1 هفته پیش)
   نعوظ صبحگاهی دارید ؟ در طی این یکسال مشکل عاطفی یا کاری نداشته اید ؟
  4. تصویر کاربر سینا دوشنبه ۱ خرداد ۲( 1 هفته پیش)
   نخیر فرقی نمی کنه صبح باشه یا تایم های دیگر معمولا در همه شرایط درگیر نعوظ هستم
   مشکل عاطفی خیر
   ولی کارم بسیار پر استرس هستش
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ خرداد ۲( 1 هفته پیش)
   احتمالا در زمینه استرس است از همان تادالافیل کمک بگیرید در روزهای تعطیل و به دور از استرس و خستگی رابطه برقرار کنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر سینا یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام من ۴۰ساله اختلال نعوظ دارم میخواستم بدونم چه قرصی واسه من خوبه که مصرف کنم درمان موقت هم نمیخوام زمان زیاد مهم نیست خواهشن قرصی معرفی کنید که وابستگی به قرص نداشته باشم.
  تادالافیل ۱۰ مصرف کردم وقتی یک قرص مصرف میکنم حدودا تا ۳ روز خوب هستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۲( 1 هفته پیش)
   سلام متاهل یا مجرد ؟ مشکل نعوظ از کی ایجاد شده ؟
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۲( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام
  اقای دکتر برای اینکه فرد قطع نخاع نعوظ داشته باشه چه قرص یا آمپولی لازمه؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۲( 3 هفته پیش)
   سلام فعلا از تادالافیل ۱۰ کمک بگیره ببینه چطور میشه . اگر نشد سراغ درمان های تزریقی بریم مثل آلپروستادیل
 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  باتوجه بهداشتن فشارخون بالا ومصرف لوزال اچ ۲عدد آملودیپین ۵روزی۲عددمورال۵۰ دونصفه سوستاک۲.۶دوعددروزانه و۵۷ سال سن جهت ایجاد نعوظ دوام دار.داروی تجویزی شما بزرگوار چیست؟قبلااز لطف شما ممنونم که پاسخ میدهید .همیشه سلامت باشید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   سلام داروهای کمک کننده به نعوظ باعث افت فشار شدید میشن و با توجه به مصرف سوستاک و سایر داروها برای شما خطرناک است . با متخصص قلب خودتان هماهنگ کنید اگر اکی دادند تادالافیل با دوز ۵ کمک میکنه اما برای شما ممکنه خطرناک باشه
 • تصویر کاربر امید یکشنبه ۳ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من ۵۰ سالم هست تقریبا حدود چهار الی پنج سال پیش بخاطر دو الی سه بار سکس قرص تقویت جنسی خارجی مصرف میکردم الان بدون قرص اختلال در نعوض و شلی آلت دارم و در ضمن نعوض صبحگاهی ام زیاد سفت نمیشه میشه راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   سلام با توجه به افزایش سن و بیماری همراه مثل دیابت یا سیگار کم کم نعوظ کم میشه . تادالافیل ۱۰ یک تا دو ساعت قبل رابطه بخورید
 • تصویر کاربر اس شنبه ۲ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید آقایی 43ساله هستم حدود 7ساله پیش دچارپرکاری تیروئید ودیابت همزمان شدم وفعلا تحت درمان انسولین ومتورمین هستم ازیکی دوسال پیش مشکل عدم نعوظ وشلی آلت پیداکردم قرص تادالافیل وسیلدنافیل مصرف کردم تاثیرچندانی نداشت اول رابطه یک مقدارنعوظ پیدامی کنم وزیاد طول نمیکشه فورا شل میشه (هیچ لذتی ازرابطه نمی بینم)این امرباعث شده ازلحاظ روحی هم دچارمشکل بشم وفکروذهنم فقط درگیر اینه لذا ازشماخواهش می کنم راهنماییم بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ اردیبهشت ۲( 1 ماه پیش)
   سلام ازمایشات زیر انجام دهید Cbc - fbs - hdl - ldl - tg - chol - total testosterone - احتمالا نیاز به تزریق دارو قبل رابطه دارید
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۴ فروردین ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام ۵۷ سالم هست داروی گلوکوفاژ۵۰۰ پروستاتان لیورگل امنیک۰/۴ اترواستاتین۲۰ گلیب‌وتکس وکو آنزیم کیوتن۳۰ میلی گرمی استفاده میکنم تمایل جنسی دارم اما التم سفت نمیشود مصرف چه دارویی توصیه میکنید باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۴ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   سلام تادالافیل ۱۰ دو ساعت قبل رابطه
درحال دریافت اطلاعات
× نوبت فوری
پرسش از دکتر