علائم سوزاک در مردان

سوزاک همیشه علائمی ندارد، بنابراین برخی از افراد متوجه نمی شوند که به آن مبتلا شده اند. اما اگر شما متوجه علائم سوزاک شدید، فوراً به پزشک مراجعه کنید و آزمایش انجام دهید. سوزاک می تواند گمراه کننده باشد، چرا که ممکن است شما و یا همسرتان هیچ گونه علائمی نداشته باشید. یا ممکن است علائم به قدری خفیف باشند که شما حتی متوجه وجود آنها نیز نشوید. گاهی اوقات مردم علائم سوزاک را با دیگر عفونت ها اشتباه می گیرند. بسیاری از افراد حتی متوجه نمی شوند که دچار سوزاک شده اند – به همین دلیل سوزاک یک عفونت بسیار شایع می باشد و انجام آزمایش برای تشخیص آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در ادامه مطلب، علائم و درمان سوزاک را توضیح خواهیم داد.

 اما معمولاً درمان سوزاک با دارو آسان است. به همین دلیل انجام آزمایش  STD بسیار مهم است و فرقی ندارد که شما تا چه میزان احساس سلامتی می کنید. سوزاک در مردان و زنان چه علائمی دارد؟ سوزاک مقعدی چه علائمی دارد؟

با علائم هر کدام از بیماری های مقاربتی آشنا شوید

اما اگر شما متوجه علائم سوزاک شدید، فوراً به پزشک مراجعه کنید و آزمایش انجام دهید. سوزاک می تواند گمراه کننده باشد، چرا که ممکن است شما و یا همسرتان هیچ گونه علائمی نداشته باشید. یا ممکن است علائم به قدری خفیف باشند که شما حتی متوجه وجود آنها نیز نشوید.

گاهی اوقات مردم علائم سوزاک را با دیگر عفونت ها اشتباه می گیرند. بسیاری از افراد حتی متوجه نمی شوند که دچار سوزاک شده اند – به همین دلیل سوزاک یک عفونت بسیار شایع می باشد و انجام آزمایش برای تشخیص آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

علائم سوزاک در مردان و زنان

علائم سوزاک بعد از چند روز مشخص میشود؟ اکثر خانم هایی که مبتلا به سوزاک می شوند هیچ علائمی ندارند. اما در صورت وجود علائم، یک هفته پس از آلوده شدن خود را نشان می دهد.

احتمال بروز علائم، پس از ابتلا به سوزاک، در مردان بیشتر است. علائم معمولاً یک هفته پس از آلوده شدن، شروع می شوند. این علائم عبارتند از:

ضربه به آلت تناسلی مردان

 در صورتی که شما رابطه ی جنسی مقعدی داشته باشید، سوزاک می تواند مقعد شما را نیز آلوده کند یا ممکن است عفونت از بخش های دیگر بدن شما به مقعد منتقل شود (مانند دستمال کشیدن پس از دستشویی). سوزاک مقعدی اغلب هیچ علائمی ندارد. اما نشانه های سوزاک در مقعد شما می تواند شامل موارد زیر باشد:

عفونت های سوزاک در گلو نیز به ندرت دارای علائم هستند. در صورت بروز علائم، معمولاً فقط به صورت گلودرد می باشد.

اگر شما یا شریک جنسی تان هر یک از این علائم را تجربه کردید، به مطب پزشک یا مرکز بهداشت والدین مراجعه کنید. در صورتی که باردار هستید، انجام چکاپ اهمیت ویژه ای پیدا می کند. تنها راه اطمینان از ابتلا به سوزاک، انجام آزمایش است.

سوزاک خونی

گنوره آ یا سوزاک می تواند موجب ترشحات واژن بدون بو در زنان شود. همچنین، افراد مبتلا به سوزاک ممکن است درد و خونریزی را به ویژه، در طول رابطه ی جنسی و پس از آن تجربه کنند. در صورتی که عفونت گسترش پیدا کند، منجر به بروز علائمی همچون درد، حالت تهوع و استفراغ، تب، لرز و تعریق می شود. 

درمان سوزاک چند روز طول میکشد?

در رابطه با طول درمان سوزاک باید گفت که علائم سوزاک  معمولاً ظرف مدت چند روز بهبود پیدا می کنند. گرچه ممکن است دو هفته طول بکشد تا هرگونه درد در لگن یا بیضه ها، به طور کامل از بین رود. گاهی اوقات، در صورت دلخواه می توانید به جای تزریق آنتی بیوتیک، از قرص آن استفاده کنید.


پروفسور حسین کرمی فوق تخصص زگیل تناسلی در تهران

2.6/5 - (5 امتیاز)