روش های کلفت کردن و بزرگ کردن آلت تناسلی چیست؟

امروزه متأسفانه تبلیغات زیادی در فضاهای مجازی، برای بزرگ کردن الت وجود دارد. در ادامه روش های بزرگ کردن آلت تناسلی را توضیح خواهیم داد. بزرگ کردن آلت تناسلی به صورت کلی در دو بخش درمان دارویی و جراحی  تقسیم می شود.

آیا درمان دارویی از جمله روش های بزرگ کردن آلت تناسلی است؟ در ماهواره و برخی عطاری ها، داروهایی مانند روغن خراطی و امثال اینها که در واقع تبلیغات کاذب محض است، برای بزرگ کردن آلت تجویز می شوند. کلفت کردن الت تناسلی مکانیسم دارد؛ برای رسیدن به این هدف، باید طول سیلندرها افزایش پیدا بکند.

روش دیگر استفاده از اِکستندر هست (کِشنده) که اینها نیز دستگاه هایی که می کشد صددرصد به شما می گویم اینها هم تبلیغات و دروغ می باشند. روش دیگر تزریق ژل هست که دوستان این کار را انجام ندهید چون ممکن است همانگونه که روی پوست صورت شما تزریق انجام می گیرد و بعد از یک مدت اثر آن کم می شود اما حس آلتتون برای همیشه از دست میرود این کار را انجام ندهید.

خطرات 7 رابطه جنسی مختلف

مسائل روحی روانی

اکثر این مسائل روحی- روانی و کاذب هستند. کارهایی که برای بزرگ  کردن و حجیم کردن آلت تناسلی در فضای مجازی و در فضاهایی که پشتیبانی علمی ندارد گفته می شود، دروغ هست. در هیچ زمانی آلت تناسلی خود را با دیگران مقایسه نکنید. چطور قد ما یکسان نیست! آلت تناسلی افراد هم متفاوت است و لذا اگر آلت تناسلی شما یک حالت نرمالی دارد که در حالت نعوظ بین 9 سانت و در بیشترین حالت 16 سانت است، طبیعی می باشد.

سبک زندگی و درمان های خانگی

بسیاری از سایت ها جهت افزایش قطر و طول آلت، انجام ورزش های این اندام را پیشنهاد می کنند. در این ورزش ها فرض بر این است که مالش مداوم آلت تناسلی، سبب بروز پارگی های کوچکی در بافت های آن شده، که التیام آن ها منجر به افزایش قطر و طول می شود. همچنین، روشی محبوب نیز به نام جلکینگ وجود دارد که در آن فرد انگشت شست و اشاره خود را به دور آلت پیچیده و روزانه به مدت 20 دقیقه از قاعده تا سر آلت می کشد.

صرف نظر از ادعا های خلاف این فرضیه، تاکنون هیچ شواهدی مبنی بر موثر بودن یک ورزش از جمله جلکینگ، در زمینه افزایش اندازه آلت تناسلی معرفی نشده است. در واقع، این نوع مالش مداوم آلت می تواند سبب زخم شدن یا آسیب دیدن این اندام شود. در صورتی که فرد جهت افزایش اعتماد به نفس، مایل به بهبود ظاهر آلت خود باشد، راه های ساده تری برای این کار وجود دارد:

کاهش وزن: در صورت داشتن اضافه وزن، از دست دادن مقداری وزن می تواند آلت را بزرگ تر نشان دهد.

تناسب اندام: بدست آوردن یک اندام عضلانی بر تاثیر ظاهری آلت افزوده و اعتماد به نفس فرد را در زمینه اندازه آلت خود بالا می برد.

اصلاح مو های شرمگاهی: اصلاح کردن مو های اطراف آلت می تواند اندازه آلت را بیشتر نشان دهد.

درمان های بدون نسخه

چندین گزینه درمانی برای افراد ناراضی از اندازه آلت تناسلی خود وجود دارد. در حالی که این روش ها می توانند وسوسه کننده باشند، اما نباید با شواهد یا ادعا های بی اساس پذیرفته شوند. جهت کسب اطلاعات مناسب و درست درباره روش های مناسب برای خود، باید به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه کرد.

مکمل ها

برخی شرکت ها مدعی هستند که مکمل های تولیدی آن ها می تواند اندازه آلت تناسلی مردان را افزایش دهد. در بهترین حالت، این مکمل ها دستاوردی جز به هدر دادن پول افراد ندارند. در بدترین حالت، مکمل های یاد شده حاوی مقادیری ویاگارا (سیلدنافیل) یا دیگر دارو های خطرناک، برای مردان مبتلا به بیماری های قلبی هستند.

گفته می شود که مکمل هایی همچون ال سیترولین یا ال آرژینین، مقادیر نیتریک اکسید را در خون افزایش داده و به گردش خون در آلت تناسلی مردانه کمک می کنند. با این که برخی افراد مدعی موثر بودن این دارو ها، در بهبود نعوظ هستند ،هیچ شواهدی مبنی بر افزایش اندازه آلت در اثر مصرف این دارو ها وجود ندارد.

کشش آلت

تمایل افراد، به محصولاتی زیاد شده که با استفاده از کشش آلت، بر طول آن می افزایند. 

بست ها و حلقه های آلت

این وسایل به دور تنه آلت قرار گرفته و جهت افزایش طول، آن را اندکی فشار می دهند. برخی از این دستگاه ها در هنگام نعوظ و برخی دیگر در هنگام خوابیدگی آلت به کار می روند. دیگر دستگاه ها جهت استفاده بین تمرینات جلکینگ طراحی شده اند. تاکنون هیچ شواهدی مبنی بر افزایش طول آلت تناسلی در اثر پیچاندن یک وسیله به دور آن، به اثبات نرسیده است. در واقع، این کار می تواند سبب کاهش جریان خون و بروز کبودی، هماتوم (لخته خون) و آسیب عصبی شود.

بیماری سوزاک

درمان های موضعی

گاهی اوقات تبلیغات بیان می دارند که اعمال مستقیم برخی لوسیون ها، پماد ها و روغن ها به آلت تناسلی، می تواند سبب افزایش طول آلت تناسلی شود. این موارد اغلب حاوی هورمون ها، دارو های گشاد کننده عروق یا افزاینده جریان خون و روغن های ضروری هستند که تکثیر سلولی را بیشتر می کنند. هیچ شواهدی مبنی بر موثر بودن چنین درمان هایی وجود نداشته و برخی حتی سبب حساسیت یا تحریک پوستی نیز می شوند.

وکیوم ها و پمپ ها

 برخی افراد نیز با هدف افزایش اندازه آلت تناسلی از آن ها استفاده می کنند. این وسایل بر روی آلت تناسلی و یا گاهی اوقات کیسه بیضه قرار گرفته و با مکش خود، جریان خون رونده به آلت را افزایش می دهند. در صورتی که این موارد به طور مداوم و به مدت طولانی استفاده شوند، سبب اسفنجی شدن پوست و زمخت شدن ظاهر آن می شوند. صرف نظر از محبوبیت این دستگاه ها، هیچ شواهدی مبنی بر موثر بودن پمپ ها یا وکیوم ها در افزایش اندازه آلت تناسلی وجود ندارد.

تزریق هیالورونیک

این روش موثر بوده، اما ترزیق برابر هیالورونیک اسید در هر سمت آلت تناسلی، نیازمند سطح بالایی از مهارت است. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی، نرم و چسبناک است. در حالی که هیالورونیک اسید همچون چربی بدن فرد بازجذب می شود، اما سرعت این فرایند بسیار آهسته تر است. از دست رفتن احساس لامسه در افراد انجام دهنده این فرایند چندان غیر رایج نیست.

تزریق چربی از دیگر نواحی بدن

پیوند چربی آزاد (FFT):

با برداشت بافت ذخیره چربی شروع می شود. این چربی از ران های مردان لاغر، ناحیه پایینی شکم مردان دارای وزن طبیعی و ناحیه لگن مردان دارای اضافه وزن گرفته می شود. این بافت ها با هدف جدا شدن سلول ها سانتریفیوژ شده و سپس با استفاده از یک سرنگ یا لوله ای منعطف به نام کانولا به آلت تناسلی مردان تزریق می شوند. مرحله آخر به پیشگیری از تجمع غیر طبیعی سلول های چربی کمک می کند. از آن جایی که 20 تا 80 درصد سلول های چربی در سال اول توسط بدن جذب می شوند، ممکن است به انجام چندین جلسه درمانی نیاز باشد.

پیوند چربی پوستی (DFG): 

این بخش معمولا از ناحیه پایینی کمر، ناحیه پایینی شکم یا باسن انتخاب می شود. پس از آن که پوست از آلت تناسلی برداشته شد، بافت خارج شده در محل خود پیوند زده می شود. از آن جایی که پوست برداشته شده ضخیم تر است، پس از پیوند قطر آلت افزایش می یابد. با برداشتن بافت پیوندی از بدن خود بیمار، خطر رد پیوند پایین است.

جراحی افزایش طول آلت تناسلی

هیچ درمان جراحی تایید شده ای در زمینه افزایش اندازه آلت تناسلی مردانه وجود ندارد. با این حال، این مساله مردان را از تلاش کردن و جراحان پلاستیک را از امتحان کردن روش های مختلف باز نداشته است. این فرایند ها به طور کلی در دو دسته افزایش طول و افزایش قطر آلت قرار گرفته و می توانند به تنهایی یا در ترکیب با هم به کار روند.

در رابطه با بزرگ کردن آلت تناسلی به روش جراحی، تنها یک روش هست که در آن لیگامان آویزان کننده آلت را می زنند و آلت بصورت لخت و شل می افتد و  وقتی که مجدد سفت هم شود، توانایی بلند کردن آلت را از دست می دهید و در نتیجه همه کسانی که اینکار را انجام داده اند پشیمان شده و متأسفانه راه برگشت هم وجود ندارد و لذا اگر طول آلت تناسلی شما تا در حالت نعوظ 9 سانت هست طبیعیی می باشد. طول واژن خانم ها بیش از 7 سانت نیست و هرچه قدر هم آلت بزرگ باشد برای خانم دردناکتر می باشد.

V  Y  پلاستی: یک تکنیک جراحی است که در آن رباط نگهدارنده آلت در برابر استخوان لگن بریده شده و امکان کشیده شدن آلت به جلو فراهم می شود. این فرایند بدین دلیل نام گذاری شده که یک برش V شکل در رباط زده شده و دو قسمت بریده شده دوباره به یکدیگر وصل می شوند که در نتیجه شکلی همچون Y بدست می آید. این تکنیک با این که آلت تناسلی را راست تر می کند اما از پایداری آن در حالت نعوظ می کاهد.

عفونت های مقاربتی

لیپکتومی سوپراپوبیک: این فرایند اغلب در مردان دارای اضافه وزنی انجام می شود که کاهش وزن در ظاهر آلت دفن شده آن ها تاثیری نداشته است. این فرایند شامل برداشت یک برش ذوزنقه ای از پوست و چربی بالای آلت تناسلی می شود. انتهای این برش سپس به یکدیگر بخیه شده و با بالا کشیدن پوست لگن، بخش دفن شده آلت نمایان می شود. این فرایند نسبتا ایمن بوده و عوارض جانبی آن به درد، خونریزی یا عفونت پس از جراحی منجر می شوند.

جدا سازی پوست:

در این جراحی، پوست آلت و بافت های زیر آن به صورت موقت از تنه آلت جدا می شوند. سپس، غلاف کوتاه اطراف تنه آلت بریده شده تا تنه علاوه بر مستقیم شدن به طول مناسب خود برسد. در حالی که این جراحی شامل هیچ گونه پیوندی نمی شود، اما احتمال آسیب عصبی وجود دارد.

جدا سازی اجزای آلت:

این جراحی نوعی تهاجمی تر از مورد قبل بوده که در آن علاوه بر جدا سازی پوست، تنه از زیر سر آلت به طور کامل بریده می شود. سپس، فاصله ایجاد شده با بخشی از غضروف دنده بیمار پر شده، اجزای آلت دوباره سر جای خود قرار گرفته و برش ها بخیه زده می شوند. در حالی که این جراحی کمتر استفاده می شود اما می تواند برای مردان مبتلا به کوچکی آلت (میکرو پنیس)، نقص های مادرزادی یا ناهنجاری های ناشی از سرطان آلت تناسلی مفید باشد.

ایمپلنت های آلت به دلیل عدم افزایش اندازه آلت معمولا در مردان مبتلا به ناتوانی جنسی استفاده می شوند. با توجه به موارد گفته شده، جهت تثبیت آلت و افزایش قطر آن اغلب از V Y پلاستی، جدا سازی پوست یا جدا سازی اجزای آلت استفاده می شود.


حسین کرمی دکتر متخصص زگیل تناسلی در تهران

3.5/5 - (57 امتیاز)
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
درحال دریافت اطلاعات
× نوبت فوری
پرسش از دکتر