از دکتر بپرسید

هرپس تناسلی(HPV) - پرسش 5752

 • تصویر کاربر محسن جمعه ۱۴ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) زگیل تناسلی مردان
  سلام روز بخیر
  آقای دکتر من مبتلا به هرپس نوع 2 هستم روی آلتم، میخاستم بدونم ممکنه با سکس دهانی همسرم مبتلا به هرپس نوع 1 بشه؟ و اینکه بیماری من داخل استخر ممکنه به دیگران منتقل بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۴ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   هرپس نوع 1 عموماً باعث ایجاد زخم در اطراف لب و دهان می‌شود و می‌تواند باعث بروز هرپس تناسلی شود اما در بسیاری از موارد هرپس تناسلی در اثر هرپس نوع 2 اتفاق می افتد. هرپس نوع 2 یا هرپس تناسلی نیز موجب بروز زخم در اطراف ناحیه تناسلی می‌گردد. زخم های ناشی از هرپس نوع 2 در دیگر قسمت های بدن به خصوص نواحی زیر کمر می‌تواند بروز یابد.
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۴ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   هرپس نوع 1 که از طریق ترشحات دهانی و زخم های پوستی انتقال می ‌یابد می‌تواند از راه بوسیدن و استفاده مشترک از وسایلی مانند مسواک، قاشق و چنگال منتشر گردد. هرپس نوع 2 نیز به طور کلی از فرد مبتلا به هرپس تناسلی و از طریق ارتباط جنسی به فرد دیگر منتقل می‌شود. همچنین لازم به ذکر است ویروس هرپس نوع 1 و 2 حتی بدون بروز علائم ظاهری مانند زخم، همچنان قابلیت انتشار از فردی به فرد دیگر را دارد.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۴ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   امکان انتقال زگیل و تبخال تناسلی در محیط استخر، آرایشگاه و با انجام دادن کارهایی مانند اپیلاسیون یا لیزر موهای زائد وجود ندارد. ضمن اینکه این ویروس نمی‌تواند از طریق رختخواب یا لباس زیر هم منتقل شود.
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080
× دریافت نوبت زگیل