7 علت درد مردان پس از نزدیکی

اکثر اوقات، رابطه ی جنسی به افراد احساس خوبی می دهد، اما درد پس از نزدیکی، می تواند آزار دهنده باشد. درد پس از نزدیکی باعث اضطراب برخی از مردان می شود و ممکن است لذت و هیجان رابطه ی جنسی را کاهش دهد.

شایع ترین علت درد پس از نزدیکی پروستاتیت است. غده پروستات، مایعی تولید می کند که بخش زیادی از منی را تشکیل می دهد و برای قدرت باروری مردان ضروری است. پروستاتیت زمانی رخ می دهد که بافت پروستات ملتهب شود. علائم شایع پروستاتیت، درد مزمن مکرر در نواحی زیر می باشد:

◀️ آلت تناسلی

◀️ پایین کمر

◀️ پایین شکم و لگن

◀️ پرینه – فضای بین مقعد و اندام تناسلی

 

علت درد بعد از نزدیکی

پروستاتیت حاد، معمولاً ناشی از ورود باکتری از مجرای ادراری به پروستات می باشد. دلایل عفونت پروستات کمتر شناخته شده هستند. از آنجا که عفونت های مجرای ادراری (UTI) و عفونت های مقاربتی (STI) می توانند باکتری را به پروستات انتقال دهند، بسته به سن و سابقه ی جنسی فرد، عوامل خطر مهمی محسوب می شوند. معمولاً برای درمان این بیماری با توجه به نوع باکتری وارد شده به بدن، آنتی بیوتیک تجویز می شود. داروهای ضد التهابی و مسکن نیز می توانند مؤثر باشند.

پزشک ممکن است برای تشخیص مشکلاتی مانند آبسه، انجام تصویر برداری را توصیه کند. حتی پس از درمان نیز ممکن است احساس ناراحتی به مدت چند هفته یا چند ماه ادامه داشته باشد. پزشک ممکن است ورزش هایی را توصیه کند که می توانند به توانبخشی یا تسکین لگن کمک کنند.

علت درد ناحیه تناسلی مردان بعد از رابطه

در اینجا به 6 مورد دیگر اشاره می شود:

بیماری پیرونی یا انحنای آلت تناسلی: تشکیل بافت اسکار فیبروز روی آلت تناسلی، می تواند موجب نعوظ های کج و دردناک شود. این شرایط ممکن است باعث اختلال نعوظ، اضطراب، استرس و گاهی اوقات کوتاهی آلت تناسلی شود. پیرونی یک بیماری شایع و غیر سرطانی است که می تواند با داروی مسکن مانند NSAID ها، تزریق هایی برای شکستن بافت اسکار و یا حتی جراحی در صورت تجربه ی اختلال نعوظ، درمان شود.

شکستگی آلت تناسلی: تونیکا آلبوژینا، غشای لاستیکی بافت زیر پوست آلت تناسلی است، که امکان افزایش طول و عرض آلت را در حین نعوظ فراهم می کند. گاهی اوقات این بافت می تواند پاره شود که باید فوراً تحت مراقبت های پزشکی ویژه و احتمالاً جراحی قرار بگیرد. مراقبت سریع می تواند از مشکلات دائمی ادراری و جنسی جلوگیری کند.

پوست ختنه گاه بیش از حد تنگ: اگر مردی ختنه نشده باشد، سر آلت تناسلی او با بافتی به نام پوست ختنه گاه پوشانده شده است. به طور معمول، پوست ختنه گاه در حین نزدیکی عقب کشیده می شود. در بیماری پوست ختنه گاه بیش از حد تنگ، که به آن فیموز می گویند، پوست ختنه گاه به دلیل تنگ بودن عقب کشیده نمی شود و باعث بروز درد می شود. به مرور زمان، اصطکاک ناشی از این حرکت می تواند موجب پارگی، التهاب یا عفونت پوست ختنه گاه شود. درمان این شرایط، شامل استفاده از کرم های استروئیدی می شود و در صورت تداوم درد، ممکن است نیاز به ختنه کردن باشد.

بیماری پوست ختنه گاه

بیضه نزول نکرده: این مورد یکی از غیر معمول ترین علل درد پس از نزدیکی می باشد. در دوران جنینی، بیضه ها درون شکم قرار دارند. در طول چند هفته قبل از تولد یا بلافاصله بعد از آن، بیضه ها معمولاً از ناحیه ی شکمی وارد کیسه بیضه می شوند. اگر این اتفاق نیفتد و بیضه ها درون شکم باقی بمانند، به آن بیضه نزول نکرده می گویند. این شرایط موجب درد فشارنده در حین رابطه ی جنسی می شود، مخصوصاً اگر بیضه در کشاله ران یا پایین شکم قرار گرفته باشد. رایج ترین درمان جراحی است که شامل برداشتن بیضه ها می شود.

فتق کشاله ران: این شرایط زمانی اتفاق می افتد که بخشی از بافت بدن، از ناحیه ی ضعیف پایین شکم و ران، بیرون زده باشد. معمول ترین نشانه این بیماری، وجود یک برجستگی یا توده در ناحیه ضعیف بدن می باشد که موجب درد در حین رابطه ی جنسی می شود.

بافت اسکار ناشی از درمان های قبلی: اگر فردی قبلاً در نزدیک شکم، لگن و یا پرینه خود جراحی انجام داده باشد و بافت اسکار در آن ناحیه شکل گرفته باشد، ممکن است درد یا ناراحتی در طول رابطه ی جنسی را تجربه کند. عفونت های پیشین، ضربه یا آسیب های دیگر، باعث به جا گذاشتن بافت اسکار می شوند. بافت اسکار سطحی، معمولاً با جراحی قابل درمان است، اما اسکارهای جزئی را می توان با پمادهای موضعی درمان کرد. درمان درد مزمن لگن و بافت اسکار در ناحیه عصب معمولاً دشوار است و شامل توانبخشی فیزیکی لگن و کنترل درد می شود. اگر فقط یک بار درد پس از رابطه جنسی را تجربه کنید، ممکن است فقط یک پیچ خوردگی عضلانی جزئی باشد که خود به خود رفع می شود. اما اگر به طور مرتب متوجه این درد می شوید، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید.

علت درد پهلو بعد از نزديكي

کرمپ به معنی گرفتگی و انقباض ناگهانی و غیر قابل کنترل در عضلات یک ناحیه از بدن می باشد. علت های احتمالی زیادی برای گرفتگی عضلات بعد از رابطه ی جنسی در زنان و مردان وجود دارد.

فشار وارد شده به عضلات

مانند انجام تمرینات ورزشی، فشار وارد شده به عضلات لگن و شکم در زمان رابطه ی جنسی می تواند منجر به گرفتگی عضلات این ناحیه شود. سفت شدن ماهیچه ها، کم آبی بدن یا کار کردن ماهیچه ها در یک موقعیت بد می تواند از علل این امر باشد. این گرفتگی ها معمولاً پس از چند ثانیه یا چند دقیقه از بین می روند.

ارگاسم

ارگاسم شامل انقباض غیر ارادی ماهیچه های لگن و کف لگن می شود. این امر می تواند یکی دیگر از علت های ایجاد کرمپ بعد از رابطه ی جنسی باشد. اگر ماهیچه های لگن و کف لگن به شدت منقبض شوند، گرفتگی موقت عضلات بعد از رابطه ی جنسی اتفاق می افتد.

ارگاسم

مشکلات روده

مشکلات مربوط به دستگاه گوارش می توانند سبب گرفتگی شکم شوند. یبوست و گاز معده دو علل شایع شکم درد پس از رابطه ی جنسی می باشند. سایر مشکلات دستگاه گوارشی مثل سندرم روده ی تحریک پذیر نیز از دیگر علل گرفتگی عضلات بعد از رابطه ی جنسی است.

مشکلات ادراری

مشکلات مربوط به مثانه یا دستگاه ادراری می تواند از علت های دیگر درد بعد از رابطه ی جنسی باشد. مثانه ی زنان درست در جلوی رحم قرار دارد و رابطه ی جنسی می تواند سبب تحریک آن شود. این مشکل بیشتر در افراد مبتلا به عفونت ادراری یا سیستیت بینابینی مشاهده می شود. سیستیت بینابینی نوعی بیماری سیستم ادراری است که باعث درد و فشار در ناحیه ی لگن و مجاری ادراری می شود.

عفونت های مقاربتی

برخی از عفونت های مقاربتی (STIs) به خصوص کلادمیا و سوزاک می توانند باعث گرفتگی شکم در زمان رابطه جنسی و پس از آن شوند. بسیاری از بیماری های مقاربتی هیچ علائمی ندارند. بنابراین، بهتر است به طور مرتب آزمایش دهید. از دیگر علائم بیماری های مقاربتی می توان به ترشح آلت تناسلی مردانه، ترشحات غیر معمول واژن و درد در هنگام ادرار اشاره کرد.

ضربه ی روحی

گاهی اوقات، آسیب های گذشته یا یک مشکل عاطفی در رابطه ی جنسی می تواند خود را به صورت ناراحتی یا درد فیزیکی در زمان سکس یا بعد از آن بروز دهد. حتی استرس های روزمره و اضطراب بیش از حد نیز می تواند باعث تنش یا گرفتگی های عضلانی شوند.

علت درد پهلو بعد از نزديكي در مردان

علت درد پهلو بعد از نزديكي در مردان

گرفتگی عضلات بعد از رابطه ی جنسی در مردان به ندرت اتفاق می افتد. از جمله علل خاص این پروستاتیت است. پروستات غده ای کوچک (به اندازه ی گردو) است که در قسمت پایین لگن مردان قرار دارد. این غده مایعاتی را ترشح می کند که از اسپرم ها محافظت می کنند. در حین انزال، این ترشحات به مایع منی اضافه می شود و تقریباً یک سوم مایع منی را تشکیل می دهد. اگر پروستات به صورت ناگهانی یا تدریجی ملتهب و بزرگ شود، می تواند باعث درد و گرفتگی لگن در زمان رابطه ی جنسی و بعد از آن شود.


حسین کرمی دکتر زگیل تناسلی در تهران

3.4/5 - (17 امتیاز)
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۲۳ اردیبهشت ۲( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  درود و عرض ادب جناب کرمی بزرگوار
  عزیز من هر از گاهی هنگامی که در خواب جنوب میشم با سوزش نوک آلت مواجه میشم طوری که از سوزش از خواب بیدار میشم و تا چند بار ادرار کردن هم همین سوزش رو دارم.ماه قبل خدمت شما رسیدم و تمام سونوگرافی ها و تست نوار مثانه رو انجام دادم .مشکلی نبود و عفونت ادرار هم نداشتم.ممنون میشم راهنمایی کنید .و در ضمن بنده ۲۳ ساله هستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ اردیبهشت ۲( 3 هفته پیش)
   سلام این مسئله در صبح ها طبیعی است . مایعات بیشتر بخورید
 • تصویر کاربر Ms چهارشنبه ۱۶ فروردین ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام علیکم خدمت دکتر عزیز و بزرگوار
  غرص از مزاحمت بنده چهل و دو سالم هست در حالت عادی نود درصد نعوظ ندارم حتما باید از دارو استفاده کنم قرص سیلدنافیل استفاده می‌کنم و خیلی سریع هم انزال میشم برای مشکل زودانزالی هم قرص سرترالین استفاده میکنم
  اگه این مشکلم درمان داره بیزحمت راهنمایی کنید ممنون از لطفتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۶ فروردین ۲( 1 ماه پیش)
   سلام سیگار میکشید ؟ از نظر دیابت بررسی شده اید ؟
 • تصویر کاربر حسین یکشنبه ۱۵ آبان ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۱۰ سالی هست کمرم رو به خاطر شکستگی مهره کمر عمل کردم که اون موقع سون گذاشتن اوایل سوزش احساس میکردم ولی نه زیاد اما الان چند سالی هست که هنگام رابطه درد شدیدی دارم به حدی که موقعی منی میخواد خارج شه از درد به خودم میپیچم شما رو به خدا بگین چکارکنم مشکلم چیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۵ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   با سلام و احترام ایا هنگام دفع ادرار نیز سوزش دارید ؟ ایا ادرار شما به صورت باریک و نازک خارج میشود ؟
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۱۶ آبان ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۱۰ سالی هست کمرم رو به خاطر شکستگی مهره کمر عمل کردم که اون موقع سون گذاشتن اوایل سوزش احساس میکردم ولی نه زیاد اما الان چند سالی هست که هنگام رابطه درد شدیدی دارم به حدی که موقعی منی میخواد خارج شه از درد به خودم میپیچم شما رو به خدا بگین چکارکنم مشکلم چیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ آبان ۱( 6 ماه پیش)
   با سلام و احترام ایا هنگام ادرار کردن سوزش دارید ؟ ایا خروج ادرار باریک شده است ؟
 • تصویر کاربر اشی دوشنبه ۲۳ خرداد ۱( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 173 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان مشکل من اینه که هر از گاهی ن همیشه بعضی وقتی بعد خروج منی درد و سوزش دور آلتم حس میکنم،بیضه،خود آلت و مستانه به خصوص وقتی بعد از مدتها(۱ ماه) ارضی ک میشم این حالت شدیدتر میشه لطفا راهنمایی کنید از غده ی پروستاته یا مشکلم چیز دیگه ایه ممنونم
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۷ خرداد ۱( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 277 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید بنده 45سال دارم در هنگام رابطه با همسرموقتی که راست میشه درد داره و موقع رابطه اذیت میکنه و این موضوع باعث شده نیمه کاره رها کنم هیچ ضربه بهش نخورده چند مدته این مشکل دارم با دست فشارش میدم درد داره فقط موقع بلند شدن این اتفاق میفته یا با دست به پایین فشار میدم درد داره چکار باید بکنم
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۱۴ خرداد ۱( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 206 مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر. من بعد از رابطه مقعدي التم يك مقدار سوزش داره البته ترشح غير عادي ندارم فقط التم سوزش داره و نه ادرار . ممنون ميشم راهنماييم كنين . با تشكر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۴ خرداد ۱( 11 ماه پیش)
   ععکسش را به شماره 09351142080 09389201212 واتساپ کنید
 • تصویر کاربر n. شنبه ۷ خرداد ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 121 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.همسرم بعداز رابطە و موقع ارگاسم احساس درد و سوزش شدیدی کرد، و موقع دفع منی گفت یە قطڕە خون دیدم.امروز همەش میگە سوزش و درد دارم من خیلی نگرانشم لطفا راهنمایی بفرمایید. شوهر پنجاە سالشە. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۷ خرداد ۱( 1 سال پیش)
   باید سونوکرافی از پروستات بشن
 • تصویر کاربر ابوالفضل دوشنبه ۲ خرداد ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 104 مشاهده پرسش
  با سلام
  بنده بعد یک رابطه آلت تناسلی هنگام رابطه سفت شد ولی کار نکرد و چند بار امتحان کردم و نعوذ کامل اتفاق نیفتاد.
  ولی بعد از شام و خوردن غذا به رخت خواب رفتیم و کمی سفت شد و دخول به صورت ناقص انجام شد. و منبع هم اومد، ولی به طور کامل نزدیکی اتفاق نیفتاد.
  الآنم بعد چند روز آلت بی حس شده و هیچ عکس العملی نشون نمیده،انگار که مرده، تشکر از پاسخ شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲ خرداد ۱( 1 سال پیش)
   تست rigiscan باید انجام بدید
 • تصویر کاربر سامان جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 115 مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید.بنده نزدیک ۴روز هست که بالای کلیه ی سمت چپم درد میکند و موقه نشستن و بلند شدن و جابه جا شدن اذیتم به دکتر مراجعه کردم و مقداری سوزن شل کننده عضلاب و قرص برایم تجویز کرد و استفاده کردم و هنوز که تا هنوزه خوب نشدم مشکل چیست و چه بایدکرد.البته این درد بعد از رابطه جنسی به وجود اومد بنده روی پهلو سمت چپ بودم و پای خانم دقیقا زیر پهلویم بوده که الان درد میکند.لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   باید سونوگرافی کنید
  2. تصویر کاربر سامان جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   سونوگرافی هم انجام دادم و کاملا سالم بود و مشکلی نبود
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   سی تی اسکن بدون کنتراست شکم و لگن انجام بدید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
× نوبت فوری
پرسش از دکتر