زگیل و اسکین تگ بیضه و تفاوت های میان آن

شاید خیلی از مردان متوجه تفاوت زگیل و اسکین تگ بیضه نشوند و این دو را با هم اشتباه بگیرند. در این مقاله به تفاوت این دو پرداخته شده است.


زگیل و اسکین تگ بیضه

زگیل بر روی پوست رشد می کند و زگیل بیضه در واقع روی کیسه بیضه تشکیل می ‌شود نه خود بیضه. احتمال بسیار زیادی وجود دارد که شما زگیل را با دیگر ضایعات پوستی اشتباه بگیرید؛ ولی بهتر است با تفاوت زگیل و اسکین تگ بیضه آشنا شوید. به عنوان مثال جوش ها و کیست هایی که روی کیسه بیضه تشکیل می ‌شوند با زگیل اشتباه گرفته می ‌شود. برای اطمینان می ‌توان از آن عکس گرفت و آن را با عکس های مربوط به زگیل تناسلی مقایسه نمود. در این مقاله به سوالاتی از قبیل: آیا زگیل و اسکین تگ بیضه عملا وجود دارد یا نه؟ شکل زگیل و اسکین تگ بیضه چگونه است؟و سوال مهم اینکه آیا زگیل و اسکین تگ بیضه موجب سرطان میشوند؟و… پاسخ داده می شود.

آیا زگیل می ‌تواند بر روی بیضه تشکیل شود؟

اگرچه این امر ممکن است اتفاق افتد اما بسیار نادر است و در واقع از هر 100 نفر، یک نفر ممکن است به آن مبتلا گردد. زگیل تناسلی در مردان بیشتر بر روی آلت تناسلی و در نواحی مقعد به وجود می آیند و بر روی کیسه بیضه به ندرت اتفاق می افتند. ویروس عامل بسیار مسری بوده و از طریق هرگونه شکاف پوستی در نواحی تناسلی وارد بدن می ‌شود. زگیل های روی کیسه بیضه نیز در صورت هرگونه شکاف و زخم می ‌توانند به وجود بیایند.

زگیل بر روی بیضه

زگیل های موجود بر روی کیسه بیضه چه شکلی هستند؟

در عکس ها و تصاویر موجود زگیل ها معمولاً به صورت زائده پوستی صاف بر روی کیسه بیضه تشکیل شده اند. زگیل های روی کیسه بیضه بیشتر به صورت خوشه و گل کلم هستند. زگیل ها چنانچه آلوده نباشند و در مراحل پایانی درمان قرار نداشته باشند، به رنگ پوست هستند. به طور کلی تمام گونه های زگیل درد ندارند اما ممکن است همراه با خارش باشند. درد نیز یکی از علائم آلوده بودن زگیل است. اگرچه دست زدن به زگیل ها هرگز توصیه نمی ‌شود اما برای تشخیص آن‌ ها می ‌توان از لمس کردن آن‌ ها استفاده کرد. زگیل ها به حالت گوشتی، صاف و گاهی برآمده هستند که این موضوع از طریق لمس کردن به طور کامل مشهود است.

آیا زگیل های روی کیسه بیضه موجب بروز سرطان میشوند؟

زگیل های روی کیسه بیضه باعث بروز سرطان بیضه یا دیگر انواع سرطان نمی ‌شوند و مانند جوش ساده به صورت خود به خود و بدون نیاز به درمان بهبود می یابند. سلول های سرطانی در داخل بیضه رشد می‌ کنند و باعث قلمبگی می ‌شوند که در ابتدا هیچ گونه دردی ندارد. به مرور زمان این قلمبگی بزرگ می ‌شود و با خود احساس درد به همراه دارد.

آیا زگیل ها می ‌تواند به دیگر قسمت های بدن منتشر شود؟

تمام گونه های زگیل مسری هستند و می ‌توانند به قسمت های دیگر مانند سر آلت تناسلی و مجرای ادرار سرایت کنند. یکی از عوامل اصلی سرایت به دیگر قسمت ها، دست زدن به آن‌ ها است. ویروس عامل زگیل تناسلی با ویروس عامل زگیل کف پا متفاوت است اما دست زدن به آن‌ ها به خصوص با دست زخمی می ‌تواند موجب سرایت ویروس به داخل بدن و بروز زگیل شود. مقاربت جنسی با فرد آلوده به این ویروس یکی از علل اصلی بروز زگیل تناسلی است. در واقع تماس پوستی برای انتقال ویروس حتی بدون انجام عمل جنسی کفایت می ‌کند.

ویروس عامل زگیل در بدن حدود 40 درصد از افراد زیر 40 سال وجود دارد. این ویروس می ‌تواند برای مدت ها بدون بروز هیچ گونه علائمی در بدن باقی بماند و در این دوره به افراد دیگر سرایت کند. این ویروس حتی از طریق درمان نیز از بدن خارج نمی ‌شود. به همین دلیل احتمال بروز مجدد زگیل پس از درمان بسیار وجود دارد.

زگیل تناسلی روی بدن

درمان زگیل های روی بیضه

زگیل های روی بیضه به راحتی و از طریق مالیدن روغن کرچک در منزل قابل درمان هستند. علاوه بر این پماد ها و کرم های دارای سالسیلیک اسید برای رهایی از شر زگیل ها مؤثر هستند. چنانچه در مورد زگیل های روی کیسه بیضه مطمئن نیستید، بهترین راه مراجعه و انجام بررسی فیزیکی توسط پزشک است.

اسکین تگ های روی کیسه بیضه

اسکین تگ ها همچون زگیل می ‌توانند بر روی کیسه بیضه تشکیل شوند اما معمولاً آن‌ ها در نواحی باسن و کشاله ران به وجود می آیند. به طور کلی اسکین تگ ها برآمدگی هایی هستند که از طریق ساقه نازکی به سطح پوست چسبیده اند. اسکین تگ های روی کیسه بیضه، هیچ گونه ضرری ندارند و به مرور زمان از پوست جدا می ‌شوند. در برخی موارد نیز ممکن است اسکین تگ ها رشد کنند و باعث بروز ناراحتی گردند.

روش از بین بردن اسکین تگ های روی کیسه بیضه

بهترین روش برای از بین بردن اسکین تگ های روی بیضه استفاده از روغن درخت چای است. همچنین می ‌توان از طریق بستن اسکین تگ با استفاده از تگ بند TagBand و نخ ، آن‌ ها را از بین برد. روش فریز کردن و استفاده از محصولات موضعی می ‌تواند مؤثر باشد اما به دلیل استفاده آن‌ها در ناحیه بیضه ممکن است باعث بروز ناراحتی گردد. برخی افراد ممکن است برای جزئی ترین مسائل مانند جوش های پوستی نیز به پزشک مراجعه کنند که بسیار کار درستی است، چرا که این کار در بیشتر مواقع باعث تشخیص به موقع مسائل جدی تری مانند سرطان می ‌شود.

حسین کرمی دکتر متخصص زگیل تناسلی در تهران

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

2/5 - (2 امتیاز)
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهرداد دوشنبه ۱۰ آبان ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر ... من نگرانم که این زگیل تناسلی hpv باشه. فقط همین یک ضایعه هستش و در ضمن همسر من hpv مثبت بودن و واکسن زدن .. نیاز هست من هم واکسن بزنم یا ازمایش بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ آبان ۰( 2 ماه پیش)
   اینها صد در صد زگیلند وبهترین درمان زگیل تناسلی بر اساس منابع معتبر جهانی پزشکی کرایو درمانی است لیزر زدن وسوزاندن ‌تیغ زدن باعث پخش آنها میشود وبا کرایو درمانی زگیل ۸۰ در صد برای همیشه از بدن می‌رود جهت کرایو با شماره های ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰ ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ هر روز از ساعت 10 صبح الی ۱۲ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۶ آبان ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و احترام جناب آقای دکتر کرمی عزیز
  بنده ۳۶ ساله متاهل هستم نزدیک به چند سالی هستش کشاله رانم و زیر بغلم و دور گردنم از این مدل منگوله های گوشتی هستش دو بار بیمارستان امام خمینی و بیمارستان پوست رازی نمودار برداری کردم خوشبختانه گفتن زگیل نیستش استین تک و ژنتیکی می باشد و چندین بار هم فریز کردم ولی متاسفانه باز هم در میاد میخواستم بپرسم ببینم راهی هست که اینها کلاً از بین برود برادرم خواهرم از این منگوله های گوشتی دور گردن دارند.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ آبان ۰( 2 ماه پیش)
   به متخصص جراحی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۹ آبان ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و احترام جناب آقای دکتر کرمی عزیز
  بنده ۳۶ ساله متاهل هستم نزدیک به چند سالی هستش کشاله رانم و زیر بغلم و دور گردنم از این مدل منگوله های گوشتی هستش دو بار بیمارستان امام خمینی و بیمارستان پوست رازی نمودار برداری کردم خوشبختانه گفتن زگیل نیستش استین تک و ژنتیکی می باشد و چندین بار هم فریز کردم ولی متاسفانه باز هم در میاد میخواستم بپرسم ببینم راهی هست که اینها کلاً از بین برود برادرم خواهرم از این منگوله های گوشتی دور گردن دارند
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ آبان ۰( 2 ماه پیش)
   ععکسش را به شماره 09351142080 09389201212 واتساپ کنید
  2. تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۶ آبان ۰( 2 ماه پیش)
   خدمتتون فرستادم اقا دکتر
   دوبار تا حال نمونه برداری کردم
   چندین بار هم فریزکردم متاسفانه بازهم در میاد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ آبان ۰( 2 ماه پیش)
   سلام ، وقتی ویروس وارد بدن میشه ، تو بعضی افراد بدن میتونه ویروس رو از بین ببره ، در بعضی ها هم در بدن برای همیشه میمونه. در مورد آقایون مشکلی نیست ، فقط ممکنه ضایعات پوستی ایجاد شه ، ولی در خانم ها علاوه بر ضایعات پوستی خطر سرطان دهانه رحم در آینده وجود داره و از این جهت خانم ها باید سالانه پاپ اسمیر بدن
  4. تصویر کاربر سعید شنبه ۸ آبان ۰( 2 ماه پیش)
   جناب اقای دکتر کرمی عزیز
   راهی هست که کلا از بین بره با لیزر
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ آبان ۰( 2 ماه پیش)
   خیر
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲ آبان ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  با سلام‌
  امروز متوجه شدم در دو‌طرف کشاله رانم‌ مثل تاول قهوه ای رنگ هست که بزرگ هم شده ،بدون خارش ترشح و درد
  امکانش هست راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲ آبان ۰( 3 ماه پیش)
   اینها صد در صد زگیلند وبهترین درمان زگیل تناسلی بر اساس منابع معتبر جهانی پزشکی کرایو درمانی است لیزر زدن وسوزاندن ‌تیغ زدن باعث پخش آنها میشود وبا کرایو درمانی زگیل ۸۰ در صد برای همیشه از بدن می‌رود جهت کرایو با شماره های ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰ ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ هر روز از ساعت 10 صبح الی ۱۲ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر سبحان یکشنبه ۲ آبان ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام من موقع نزدیکی به خانم هیچ حسی ندارم بعدش التم شل میشود وزودانزالی هم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲ آبان ۰( 3 ماه پیش)
   قرص تادالافیل یک ساعت قبل رابطه مصرف کنید
 • تصویر کاربر Hichkas یکشنبه ۲ آبان ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید ، مدت کوتاهی هست که فهمیدم روی پوست بیضه ام دو برامدگی ریز به وجود آمده عکس واضح گرفتم ممنون تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲ آبان ۰( 3 ماه پیش)
   سلام مشکوک است ، اگر خودش بهبود پیدا نکرد میشه اون رو برداشت و برای پاتولوژی ارسال کرد
 • تصویر کاربر ساناز یکشنبه ۲ آبان ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  آقای دکتر من از کجا بفهمم که فقط به نوع ۶ یا ۱۱ که زگیل تناسلی هست مبتلا شدم؟ و اون سویه های بی علامت سرطان‌زا رو نگرفتم؟ تو سوالات قبلی عکس و سوالم رو دیدید،من باکره هستم و از طریق دستگاه لیزر مو زائد مبتلا شدم متاسفانه، پاپ اسمیر هم که نمیتونم بدم😪😢آیا احتمال داره به داخل واژن منتقل شده باشه؟ با اینکه دستگاه لیزر فقط روی اون قسمت ها حرکت کرده؟
  1. تصویر کاربر ساناز دوشنبه ۲۶ مهر ۰( 3 ماه پیش)
   چیکار باید کنم؟ تو رو خدا کمکم کنید خیلی حال روحیم بده و میدونم برای سیستم ایمنی هم این اضطراب بالام خوب نیست😢😭😭 من تهران نیستم وگرنه میومدم مطب شما برای کرایو، تو سوال قبلی هم گفتم که سه زگیل رو دکتر زنان برام لیزر کردند، یعنی باید برم باکره گی رو بردارم؟ واقعا دارم دیونه میشم..آش نخورده دهن سوخته😢
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲ آبان ۰( 3 ماه پیش)
   تا ضایعه ای ندارید نکران نباشید و اگر ضایعه ای پیدا کردید بهتره نمونه برداری از ضایعه انجام بشه
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سینا چهارشنبه ۲۸ مهر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام من روی بیضه هام و روی تنه آلتم برجستگی های گوشتی زیاد و تو پر سفت دارم مثل دونه های کنجد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۸ مهر ۰( 3 ماه پیش)
   اين جوش است انتي بيرتبك بخوريد كپسول سيفكسيم هر ١٢ساعت
 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۱۴ مهر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام من به مدته 20 سال است 2عدد زیگیل دربیضه سمت چپ دارم آیا درمان دارد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۴ مهر ۰( 3 ماه پیش)
   بهترین درمان زگیل تناسلی بر اساس منابع معتبر جهانی پزشکی کرایو درمانی است لیزر زدن وسوزاندن ‌تیغ زدن باعث پخش آنها میشود وبا کرایو درمانی زگیل ۸۰ در صد برای همیشه از بدن می‌رود جهت کرایو با شماره های ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰ ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ هر روز از ساعت 10 صبح الی ۱۲ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر علي چهارشنبه ۱۴ مهر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  درود
  خوبيد
  دكتر من نزديك به سرآلتم چندتا ضايعه هست كه شبيه چربيه ،به رنگ پوستم بود،٢ هفته سركه سيب و دارچين زدم ،بشدت سوخت و زخم شد،زخماش ريخته و تقريباً رنگش صورتي شده، آيا اينا زگيل هستن يا نه و اينكه همون روش رو ادامه بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۴ مهر ۰( 3 ماه پیش)
   خیر زگیل نیست نگران نباشید
درحال دریافت اطلاعات
× نوبت فوری
پرسش از دکتر