زگیل و اسکین تگ بیضه و تفاوت های میان آن

شاید خیلی از مردان متوجه تفاوت زگیل و اسکین تگ بیضه نشوند و این دو را با هم اشتباه بگیرند. در این مقاله به تفاوت این دو پرداخته شده است.


زگیل و اسکین تگ بیضه

زگیل بر روی پوست رشد می کند و زگیل بیضه در واقع روی کیسه بیضه تشکیل می ‌شود نه خود بیضه. احتمال بسیار زیادی وجود دارد که شما زگیل را با دیگر ضایعات پوستی اشتباه بگیرید؛ ولی بهتر است با تفاوت زگیل و اسکین تگ بیضه آشنا شوید. به عنوان مثال جوش ها و کیست هایی که روی کیسه بیضه تشکیل می ‌شوند با زگیل اشتباه گرفته می ‌شود. برای اطمینان می ‌توان از آن عکس گرفت و آن را با عکس های مربوط به زگیل تناسلی مقایسه نمود. در این مقاله به سوالاتی از قبیل: آیا زگیل و اسکین تگ بیضه عملا وجود دارد یا نه؟ شکل زگیل و اسکین تگ بیضه چگونه است؟و سوال مهم اینکه آیا زگیل و اسکین تگ بیضه موجب سرطان میشوند؟و… پاسخ داده می شود.

آیا زگیل می ‌تواند بر روی بیضه تشکیل شود؟

اگرچه این امر ممکن است اتفاق افتد اما بسیار نادر است و در واقع از هر 100 نفر، یک نفر ممکن است به آن مبتلا گردد. زگیل تناسلی در مردان بیشتر بر روی آلت تناسلی و در نواحی مقعد به وجود می آیند و بر روی کیسه بیضه به ندرت اتفاق می افتند. ویروس عامل بسیار مسری بوده و از طریق هرگونه شکاف پوستی در نواحی تناسلی وارد بدن می ‌شود. زگیل های روی کیسه بیضه نیز در صورت هرگونه شکاف و زخم می ‌توانند به وجود بیایند.

زگیل بر روی بیضه

زگیل های موجود بر روی کیسه بیضه چه شکلی هستند؟

در عکس ها و تصاویر موجود زگیل ها معمولاً به صورت زائده پوستی صاف بر روی کیسه بیضه تشکیل شده اند. زگیل های روی کیسه بیضه بیشتر به صورت خوشه و گل کلم هستند. زگیل ها چنانچه آلوده نباشند و در مراحل پایانی درمان قرار نداشته باشند، به رنگ پوست هستند. به طور کلی تمام گونه های زگیل درد ندارند اما ممکن است همراه با خارش باشند. درد نیز یکی از علائم آلوده بودن زگیل است. اگرچه دست زدن به زگیل ها هرگز توصیه نمی ‌شود اما برای تشخیص آن‌ ها می ‌توان از لمس کردن آن‌ ها استفاده کرد. زگیل ها به حالت گوشتی، صاف و گاهی برآمده هستند که این موضوع از طریق لمس کردن به طور کامل مشهود است.

آیا زگیل های روی کیسه بیضه موجب بروز سرطان میشوند؟

زگیل های روی کیسه بیضه باعث بروز سرطان بیضه یا دیگر انواع سرطان نمی ‌شوند و مانند جوش ساده به صورت خود به خود و بدون نیاز به درمان بهبود می یابند. سلول های سرطانی در داخل بیضه رشد می‌ کنند و باعث قلمبگی می ‌شوند که در ابتدا هیچ گونه دردی ندارد. به مرور زمان این قلمبگی بزرگ می ‌شود و با خود احساس درد به همراه دارد.

آیا زگیل ها می ‌تواند به دیگر قسمت های بدن منتشر شود؟

تمام گونه های زگیل مسری هستند و می ‌توانند به قسمت های دیگر مانند سر آلت تناسلی و مجرای ادرار سرایت کنند. یکی از عوامل اصلی سرایت به دیگر قسمت ها، دست زدن به آن‌ ها است. ویروس عامل زگیل تناسلی با ویروس عامل زگیل کف پا متفاوت است اما دست زدن به آن‌ ها به خصوص با دست زخمی می ‌تواند موجب سرایت ویروس به داخل بدن و بروز زگیل شود. مقاربت جنسی با فرد آلوده به این ویروس یکی از علل اصلی بروز زگیل تناسلی است. در واقع تماس پوستی برای انتقال ویروس حتی بدون انجام عمل جنسی کفایت می ‌کند.

ویروس عامل زگیل در بدن حدود 40 درصد از افراد زیر 40 سال وجود دارد. این ویروس می ‌تواند برای مدت ها بدون بروز هیچ گونه علائمی در بدن باقی بماند و در این دوره به افراد دیگر سرایت کند. این ویروس حتی از طریق درمان نیز از بدن خارج نمی ‌شود. به همین دلیل احتمال بروز مجدد زگیل پس از درمان بسیار وجود دارد.

زگیل تناسلی روی بدن

درمان زگیل های روی بیضه

زگیل های روی بیضه به راحتی و از طریق مالیدن روغن کرچک در منزل قابل درمان هستند. علاوه بر این پماد ها و کرم های دارای سالسیلیک اسید برای رهایی از شر زگیل ها مؤثر هستند. چنانچه در مورد زگیل های روی کیسه بیضه مطمئن نیستید، بهترین راه مراجعه و انجام بررسی فیزیکی توسط پزشک است.

اسکین تگ های روی کیسه بیضه

اسکین تگ ها همچون زگیل می ‌توانند بر روی کیسه بیضه تشکیل شوند اما معمولاً آن‌ ها در نواحی باسن و کشاله ران به وجود می آیند. به طور کلی اسکین تگ ها برآمدگی هایی هستند که از طریق ساقه نازکی به سطح پوست چسبیده اند. اسکین تگ های روی کیسه بیضه، هیچ گونه ضرری ندارند و به مرور زمان از پوست جدا می ‌شوند. در برخی موارد نیز ممکن است اسکین تگ ها رشد کنند و باعث بروز ناراحتی گردند.

روش از بین بردن اسکین تگ های روی کیسه بیضه

بهترین روش برای از بین بردن اسکین تگ های روی بیضه استفاده از روغن درخت چای است. همچنین می ‌توان از طریق بستن اسکین تگ با استفاده از تگ بند TagBand و نخ ، آن‌ ها را از بین برد. روش فریز کردن و استفاده از محصولات موضعی می ‌تواند مؤثر باشد اما به دلیل استفاده آن‌ها در ناحیه بیضه ممکن است باعث بروز ناراحتی گردد. برخی افراد ممکن است برای جزئی ترین مسائل مانند جوش های پوستی نیز به پزشک مراجعه کنند که بسیار کار درستی است، چرا که این کار در بیشتر مواقع باعث تشخیص به موقع مسائل جدی تری مانند سرطان می ‌شود.

حسین کرمی دکتر متخصص زگیل تناسلی در تهران

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی جمعه ۱۲ آذر ۰( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  با سلام

  این دو زائده روی پوست بیضه ام هست اش. اینا چی هستند؟

  لازم به ذکره که چندتا ازین اسکین تگ ها روی گردنم هم هست اش.

  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ آذر ۰( 2 روز پیش)
   اغلب حساسیت است با شامپو بچه بشورید پماد کالامین دی هر ۱۲ ساعت بمالید
 • تصویر کاربر مهسا جمعه ۱۲ آذر ۰( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من زگیل تناسلی نوع 16و4نوع دیگه که خوشخیم هستند دارم
  اما چند وقتی خارش دارم توی عکسی میبینید اینارودیدم. آیا ایناهم زگیل هستند؟ .کرایو هم انجام دادم دهانه رحم واکسن هم تازه یه نوبت زدم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ آذر ۰( 2 روز پیش)
   اینها صد در صد زگیلند وبهترین درمان زگیل تناسلی بر اساس منابع معتبر جهانی پزشکی کرایو درمانی است لیزر زدن وسوزاندن ‌تیغ زدن باعث پخش آنها میشود وبا کرایو درمانی زگیل ۸۰ در صد برای همیشه از بدن می‌رود جهت کرایو با شماره های ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰ ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ هر روز از ساعت 10 صبح الی ۱۲ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر مینا جمعه ۱۲ آذر ۰( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  سلام
  یک سالی هست دو نه های ریزی بالای مجرای ادرار زده شده آزمایش hpv هم انجام دادم دکترم بهم دارو نداد گفت خودش خوب میشه خطرناک نیست الان یه کم خارش دارم بدم میاد اذیتم میکنه درد ندارن وقتی با آب و سرکه سفید خودم میشورم جمع میشه کوچک میشه بعد دوباره به حالت قبلشه
  آیا پمادی هست بزنم خوب بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ آذر ۰( 2 روز پیش)
   بهترین درمان خانگی مالیدن سرکه سیب هر ۸ساعت است
 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۲ آذر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشیدخدمت شما من برروی آلت تناسلی ام یک زائده گوشتی هستش میخواستم بدونم جنس اسکین تگ هم‌ ازگوشت هستش یعنی گوشتی هستش؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ آذر ۰( 1 هفته پیش)
   این عفونت مزمن هست و اسکین تگ نیست
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ آذر ۰( 1 هفته پیش)
   پماد موپیروسین و قرص سفالکسین 500 هر 6 ساعت
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ح سه شنبه ۲ آذر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.
  بنده ۲۰ سالمه و چند سالی هست که برآمدگی هایی روی پوست بیضه ام بوجود آمده. (زگیل تناسلی است؟) چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ آذر ۰( 1 هفته پیش)
   عکسش را به شماره 09351142080 09389201212 واتساپ کنید
 • تصویر کاربر haydaf جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  مدت کوتاهی بین بیضه ومقتع یه برآمدگی سفت وزیرپوستی دراومده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 هفته پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر زمانی چهارشنبه ۱۹ آبان ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام زمانی هستم از تهران ۲۷ سالمه آقای دکتر بنده تقریبآ یک یا دو سالی میشه روی کلاهک و ناحیه زیر سر آلتم یجور دونه های خیلی کوچیک درآمده که نمیدونم اینا زگیل هستن یا چیز دیگری دکتر رفتم چند باری دو بار بهم پماد دادن استفاده کردم هیچ فایده نداشت و یبار دیگه پیش یه متخصص رفتم اون گفت این طبیعیه و اصلآ نگران نباش! اما من شدیدآ نگرانم چون خیلی وقت گذشت اما خوب نشد من نگرانم که یکی از انواع زگیل تناسلی نباشه حالا چیکار باید بکنم آقای دکتر؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ آبان ۰( 3 هفته پیش)
   ععکسش را به شماره 09351142080 09389201212 واتساپ کنید
 • تصویر کاربر مهرداد دوشنبه ۱۰ آبان ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر ... من نگرانم که این زگیل تناسلی hpv باشه. فقط همین یک ضایعه هستش و در ضمن همسر من hpv مثبت بودن و واکسن زدن .. نیاز هست من هم واکسن بزنم یا ازمایش بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۰ آبان ۰( 1 ماه پیش)
   اینها صد در صد زگیلند وبهترین درمان زگیل تناسلی بر اساس منابع معتبر جهانی پزشکی کرایو درمانی است لیزر زدن وسوزاندن ‌تیغ زدن باعث پخش آنها میشود وبا کرایو درمانی زگیل ۸۰ در صد برای همیشه از بدن می‌رود جهت کرایو با شماره های ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰ ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ هر روز از ساعت 10 صبح الی ۱۲ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۶ آبان ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و احترام جناب آقای دکتر کرمی عزیز
  بنده ۳۶ ساله متاهل هستم نزدیک به چند سالی هستش کشاله رانم و زیر بغلم و دور گردنم از این مدل منگوله های گوشتی هستش دو بار بیمارستان امام خمینی و بیمارستان پوست رازی نمودار برداری کردم خوشبختانه گفتن زگیل نیستش استین تک و ژنتیکی می باشد و چندین بار هم فریز کردم ولی متاسفانه باز هم در میاد میخواستم بپرسم ببینم راهی هست که اینها کلاً از بین برود برادرم خواهرم از این منگوله های گوشتی دور گردن دارند.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ آبان ۰( 1 ماه پیش)
   به متخصص جراحی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۹ آبان ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و احترام جناب آقای دکتر کرمی عزیز
  بنده ۳۶ ساله متاهل هستم نزدیک به چند سالی هستش کشاله رانم و زیر بغلم و دور گردنم از این مدل منگوله های گوشتی هستش دو بار بیمارستان امام خمینی و بیمارستان پوست رازی نمودار برداری کردم خوشبختانه گفتن زگیل نیستش استین تک و ژنتیکی می باشد و چندین بار هم فریز کردم ولی متاسفانه باز هم در میاد میخواستم بپرسم ببینم راهی هست که اینها کلاً از بین برود برادرم خواهرم از این منگوله های گوشتی دور گردن دارند
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ آبان ۰( 1 ماه پیش)
   ععکسش را به شماره 09351142080 09389201212 واتساپ کنید
  2. تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۶ آبان ۰( 1 ماه پیش)
   خدمتتون فرستادم اقا دکتر
   دوبار تا حال نمونه برداری کردم
   چندین بار هم فریزکردم متاسفانه بازهم در میاد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ آبان ۰( 1 ماه پیش)
   سلام ، وقتی ویروس وارد بدن میشه ، تو بعضی افراد بدن میتونه ویروس رو از بین ببره ، در بعضی ها هم در بدن برای همیشه میمونه. در مورد آقایون مشکلی نیست ، فقط ممکنه ضایعات پوستی ایجاد شه ، ولی در خانم ها علاوه بر ضایعات پوستی خطر سرطان دهانه رحم در آینده وجود داره و از این جهت خانم ها باید سالانه پاپ اسمیر بدن
  4. تصویر کاربر سعید شنبه ۸ آبان ۰( 1 ماه پیش)
   جناب اقای دکتر کرمی عزیز
   راهی هست که کلا از بین بره با لیزر
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ آبان ۰( 1 ماه پیش)
   خیر
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
× نوبت فوری
پرسش از دکتر