۶ عکس زگیل تناسلی کم خطر و خفیف در مردان

برای خیلی ها این سوال وجود دارد که عکس زگیل تناسلی کم خطر در مردان و زنان به چه صورت است و زگیل تناسلی خفیف را چگونه باید درمان کرد؟ در این مقاله سعی شده است در رابطه با این موضوع پاسخ های مناسبی توسط دکتر حسین کرمی به مردم داده شود.

زگیل تناسلی بعد از چند وقت نمایان میشود؟

زگیل تناسلی قابل مشاهده فقط در طول عفونت فعال ظاهر می شود. با این حال علائم ممکن است ظرف چند روز تا چند هفته ظاهر شوند، گاهی اوقات نیز تا چند ماه یا حتی چند سال بعد هم ظاهر نمی شوند.

عکس زگیل تناسلی کم خطر

-زگیل آلت تناسلی مردان

زگیل تناسلی آلت
زگیل مردان

-زگیل مقعدی

عکس زگیل مقعد
عکس زگیل مقعدی

-زگیل دهانی

زگیل تناسلی داخل دهان
زگیل دهانی

علت زگیل تناسلی چیست؟

اصطلاحا علت زگیل تناسلی ویروسی است به نام اچ پی وی. در طبیعت بیش از 100 نوع اچ پی وی وجود دارد که باعث خال های گوشتی یا زائده های گوشتی تحت عنوان زگیل تناسلی، در بدن افراد می شوند. اگر این ویروس از نوع تناسلی باشد با تماس جنسی از فرد آلوده به فرد سالم و به شرط مالیده شدن پوست به مخاط (نه پوست به پوست) به دلیل مرطوب بودن مخاط، مانند دهان یا ارتباط جنسی، از فرد آلوده به فرد سالم منتقل میشود. آیا ما زگیل تناسلی خفیف و زگیل تناسلی شدید داریم؟

این مطلب به این دلیل است که خیلی از زگیل های تناسلی ممکن است دو حالت داشته باشند:

 • اولا ممکن است فرد آلوده شود ولی در ظاهر کاملا سالم باشد.
 • دوم اینکه ممکن است بیماری به صورت خال های گوشتی ریز ریز به وجود آید و فقط با دید میکروسکوپی دیده شود و خود به خود هم برود و دلیل خفیف بودنش این است که یک دوره ای به وجود می آید و یک دوره ای هم از بین می رود.

علت اصلی زگیل تناسلی در اکثر موارد تماس جنسی آلوده است. یعنی فردی که به نوعی از زگیل آلوده است، از طریق جنسی این بیماری را به شخص دیگری منتقل می کند.

راه های درمان زگیل تناسلی خفیف

چگونه زگیل تناسلی خفیف در مردان و زنان درمان می شود؟ زگیل تناسلی خفیف یا مواردی که اصلا علائمی ندارند و یا به صورت خال های ریز ریزی هستند، در بیشتر موارد خودشان از بین می روند (در واقع از بین رفتن خود به خود زگیل تناسلی اتفاق می افتد)؛ این موارد خود به خود محو می شوند و نیازی به درمان ندارند. اسپری کرایو راه درمانی است برای این موارد، که اگر خیلی سطحی زده شود زگیل ها بلافاصله از بین می روند.

نکته ای که وجود دارد این است که تیغ زدن، لیزر و کوتر، این زگیل های تناسلی را کاملا پخش می کند و به مناطق سالم می برد و باعث آلوده شدن مناطق بیشتر می شود.

مطلب مرتبط: درمان زگیل تناسلی با کرایو

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by پروفسور حسين کرمی Dr karami (@drkarami)

 

آیا زگیل تناسلی خفیف با پماد از بین میرود؟

زگیل تناسلی خفیف، در اغلب موارد خود به خود از بین می رود این نوع زگیل را می توانید به کمک سرکه سیب و یا دوز خفیف اسید سالیسیلیک درمان کنید با این حال چنین مواردی اغلب به هیچ گونه درمانی نیاز ندارند. زگیل تناسلی خفیف بیشتر در ناحیه تناسلی  دیده می شود که می تواند روی آلت تناسلی مرد،  روی بیضه ها و در ناحیه ی شرمگاهی که مو رشد میکند قرار گیرد.

مطلب مرتبط: پماد زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی خفیف چه مدت طول میکشد؟

اینکه چه مدت طول می کشد تا  زگیل تناسلی خفیف درمان شود، اصلا قابل پیشگویی نیست. 

تا چه مدت بعد از درمان نباید رابطه ی جنسی داشت؟

تا زمانی که زگیل به صورت خال های گوشتی ریز وجود داشته باشد، آلوده کننده است ولی اگر وجود نداشته باشد آلوده کننده نیست. زمانی که درمان کامل انجام شد و این زگیل ها از بین رفتند، فرد می تواند تماس جنسی خودش را داشته باشد و هیچ محدودیتی ندارد.

آیا بعد از درمان زگیل تناسلی می توان رابطه جنسی داشت؟

تشخیص زگیل تناسلی چگونه است؟

تشخیص زگیل تناسلی خفیف با معاینه است و اگر بخواهیم تشخیص 100 درصد انجام دهیم و نوع آن را مشخص کنیم؛ راه حل برداشتن نمونه از آن زائده های گوشتی است، که به آزمایشگاه فرستاده می شود و نوع آن مشخص می شود.

رنگ و شکل زگیل تناسلی خفیف

زگیل های تناسلی خفیف به رنگ پوست هستند و در ناحیه تناسلی و اطراف مقعد ایجاد مى شوند. اکثر زگیلهای تناسلی بدون درد بوده و تمایل دارند به شکل خوشه ای ظاهر شوند. اگر چنین زگیل هایی دارید، قبل از رابطه جنسی باید تحت درمان قرار بگیرید، زیرا بسیار مسری هستند.

انواع مختلف زگیل

البته بین بیماران تفاوت وجود دارد و برخی افراد تنها یک یا دو عدد دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است تعداد زیادی زگیل تکی داشته باشند. اگر نسبت به این بیماری بی توجه باشیم، رشد می کنند و خوشه های کوچکی به شکل گل کلم را تشکیل می دهند که گوشتی رنگ هستند. بیش از یکصد گونه مختلف ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) وجود دارد که فقط تعدادی از آنها مسئول اکثر زگیلهای تناسلی (و همچنین زگیل های مقعدی) هستند. اکثر زگیل های تناسلی با انواع HPV 6 و 11 ایجاد می شوند.

این زگیل ها 6 ماه رشد خواهند کرد و پس از آن رشدشان متوقف مى شود. سویه های دیگر HPV می توانند زگیلهای دست و پا را ایجاد کنند که سرایت کمتری نسبت به زگیل های تناسلی دارند. چندین گونه از HPV که منجر به سرطان هاى خاص مى شوند در دسته ى پر خطر طبقه بندی می شوند.

مطلب مرتبط: زگیل تناسلی آقایان

یک نوع زگیل تناسلی

زخم های خارش دار یا خونریزی دهنده

ممکن است در جایی بخوانید که زگیل تناسلی موجب درد خفیف و خارش یا خونریزی می شود. در واقع، فقط در موارد نادر زمانی که زگیل ها به اندازه قابل توجهی برسند و یا اگر آنها را بخراشید، این اتفاق رخ خواهد داد. اگر مبتلا به این بیماری شده اید، از هر گونه خراشیدگی (برای جلوگیری از خونریزی) خودداری کنید، و به جای آن با پزشک خود مشورت کنید.

سفید شدن زگیل تناسلی نشانه چیست؟

اگر فکر می کنید زگیل تناسلی دارید و یا در معرض HPV قرار گرفته اید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پزشک می تواند با دقت بیشتری پوست شما را معاینه کرده و زگیل تناسلی را تشخیص دهد. راه های مختلفی برای تشخیص زگیل تناسلی توسط پزشک وجود دارد. اگر پزشک شما نمی تواند به وضوح زائده های پوستی را مشاهده کند، ممکن است مقدار کمی استیک اسید به ناحیه مشکوک پوست بمالد.

استیک اسید باعث سفید شدن زگیل تناسلی می شود، در نتیجه مشاهده و تشخیص آن توسط پزشک آسان تر خواهد بود. به عبارت دیگر پزشک می تواند با مشاهده ی زگیل های شما، وجود عفونت HPV را تأیید کند. اگر زگیل های تناسلی قابل مشاهده نباشند، پزشک به چند آزمایش زیر نیاز دارد:

✔️ تست محلول سرکه (استیک اسید): محلول استیک اسید در نواحیه تناسلی، آلوده به HPV استفاده می شود. با آغشته کردن استیک اسید به تمام نواحی تناسلی، زگیل های غیر قابل مشاهده سفید خواهند شد. بنابراین، در شناسایی ضایعات بسیار مؤثر است.

✔️ تست پاپ اسمیر

✔️ آزمایش DNA

زگیل تناسلی بعد از چند وقت نمایان میشود؟

عامل به وجود آورنده ی زگیل تناسلی، ویروس HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) است. بیشتر افراد آلوده به ویروس HPV علائمی ندارند. حتی در صورت بروز علائم، ممکن است آنقدر خفیف باشند که فرد نفهمد که آلوده به این ویروس است. این علائم می تواند شامل درد، خارش، خونریزی یا حتی زگیل های تناسلی قابل مشاهده باشد. معمولاً 2 تا 3 هفته بعد از آلوده شدن به ویروس HPV، علائم آن بروز پیدا می کند. اما شما می توانید از 3 هفته بعد از آلودگی به این ویروس، تا سال ها بعد علائم داشته باشید. زگیل های تناسلی قابل مشاهده، تنها در هنگام فعال بودن عفونت ظاهر می شوند. اما حتی اگر زگیل ها قابل مشاهده نباشند، احتمال گسترش ویروس وجود دارد.

بعد از اینکه شما با شخصی که دارای زگیل تناسلی است، رابطه ی جنسی داشتید، ممکن است چندین هفته، چند ماه یا حتی سال ها طول بکشد تا این زگیل ها در بدن شما ظاهر شود. به همین دلیل، بسیار دشوار است بدانید چه زمانی به عفونت HPV مبتلا شده اید یا از چه کسی گرفته اید! شما می توانید به این ویروس آلوده شوید و هیچ زگیل تناسلی ای مشاهده نکنید. به عبارت دیگر، می توانید با وجود آلوده شدن علائمی نداشته باشید. بعضی از افراد فقط یک بار دچار زگیل تناسلی می شوند و برای همیشه از شر آن خلاص می شوند. اما برخی از افراد بیش از یک بار دچار زگیل شده اند.


پروفسور حسین کرمی فوق تخصص زگیل تناسلی در تهران

3.4/5 - (48 امتیاز)

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Am جمعه ۵ آبان ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید،آقای دکتر دقیقا دوماه قبل متوجه یک زگیل توی کشاله ران شدم رفتم دکتر فوق تخصص پوست گفت زگیل معمولی هست و سوزوندمش،الان بعد از هفتاد روز این زده نمیدونم احساس میکنم جوش نیست.قبلیشم فرستادم
  1. تصویر کاربر Am پنجشنبه ۴ آبان ۲( 5 ماه پیش)
   آقای دکتر بیزحمت جواب منو بدین صبح تا حالا چشم براهم،اون عکسی که نوشتم قبلی همونیه هست که با لیزر سوزونده شده
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ آبان ۲( 5 ماه پیش)
   سلام زگیل نیست
  3. تصویر کاربر Am جمعه ۵ آبان ۲( 5 ماه پیش)
   فدای شما ک نفستون گرم بود برام
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ آبان ۲( 5 ماه پیش)
   🌺
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر یسنا چهارشنبه ۳ آبان ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام وقتی بخیر اقای دکتر من متاهلم حدود س چهارماه هس قسمت ناحیه تناسلیم گوشت اضاف زده و اینکه من هشت ساعت تمام رو صندعلی میشینم ایاای گوشت اضافه ها ک زدمه زگیله
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۳ آبان ۲( 5 ماه پیش)
   با سلام و احترام لطفا عکس ضایعات رو در سایت با رعایت قوانین ارسال عکس از جمله سایز عکس و فرمت آن ارسال کنید
 • تصویر کاربر رسول دوشنبه ۱ آبان ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر پسر هستم در ناحیه مقعد دچار شقاق بودم و درد و خون ریزی داشتم بعد چند وقت بجای اون زخم بافت اسفنجی بزرگی شبیه به زگیل ایجاد شده. من اصلا رابطه جنسی نداشتم و حتی تو ناحیه آلت تناسلی هم چند تا زگیل خیلی کوچیک ایجاد شده
  درمان سریع و مطمین نیاز دارم
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ آبان ۲( 5 ماه پیش)
   سلام درمان قطعی با کرایو است شمارتون به همکاران مطب جهت هماهنگی های لازم ارجاع شد با شما تماس خواهند گرفت
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱ آبان ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر ؛ من سال گذشته واکسن گارداسیل ۴ ظرفیتی را تزریق کردم هر ۳ دوز را ، اما ضایعات کوچکی مشاهده کردم اخیرا لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ آبان ۲( 6 ماه پیش)
   با سلام زگیل تناسلی میباشد باید کرایو انجام شود
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱ آبان ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام چند وقت پیش ب پزشکی مراجعه کردم برای زگیل دکتر محلولی ب اطراف آلتم زد و بعدش ب یک نقطه حساس شد و یکم اسید بهش زد بعدش گفت زگیل نیست اگر زگیل بود باید سریع سفید میشد چون نشد پس نیست بعدشم سوخت میخواستم ببینم ب نظرتون ممکن زگیل بوده باشه و چون میدونست روحیم ضعیفه بهم نگفت یا واقعا همچین تستی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۰ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   به متخصص پوست مراجعه کردین؟
  2. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۳۰ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   ن آزمایشگاه کیوان رفتم و دکتر حسی کیوانی این کار را برام انجام داد
  3. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۳۰ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   آزمایشگاه کیوان رفتم و دکتر حسین کیوانی این کار را برام انجام داد
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱ آبان ۲( 6 ماه پیش)
   الان ضایعات فعال که ندارید؟
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ناشناس پنجشنبه ۲۷ مهر ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر یه ضایعه ای در ناحیه بیرونی واژن مشاهده کردم خیلی نگرانم کرده در ضمن بنده متاهل هستم آیا hpv هست
  و اینکه چند روز بود دچار ترشحات سفید و غلیظ از واژنم بودم و اینکه دو هفته پیش خارش بسیار شدید در ناحیه تناسلی داشتم که کل ناحیه قرمز و متورم شده بود پماد کلوتریمازول و قرص مترونیدازول مصرف کردم ترشحات خوب شد
  خواهش میکنم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   مشکوک به زگیل است تست پاپ اسمیر بدهید
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۲ مهر ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر این زائده چیه،من قبلا متوجه ش نشده بودم،و اون یکی نمیدونم خال هست یا زگیل احساس میکنم خیلی سال هست ک دارمش ولی صد در صدم مطمعن نیستم اصلا یادم نمیاد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   سلام‌ زگیل نیست
 • تصویر کاربر عامر پنجشنبه ۲۰ مهر ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  سلام تقریبا یک ماه پیش رابطه جنسی واژینال و دهانی داشتم بعد از دو روز سوزش ادرار داشتم به دکتر مراجعه کردم قرص داد سوزش برطرف شد ولی زیر آلتم سه دونه ریز زده میخواستم بدونم زگیل هست یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   سلام زگیل نمیباشد
  2. تصویر کاربر عامر پنجشنبه ۲۰ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   آقای دکتر اینا چیه زده
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۰ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   عفونت پوستی باکتریایی محدود میباشد که به مرور از بین خواهند رفت
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر رویا یکشنبه ۱۶ مهر ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر چندروزی هست که متوجه این جوش هاشدم و امشب ب مطب دکترمراجعه کردم گفتن که HPVهستش و برامـ پاپ اسمیر و ازمایش تشخیص HPVنوشتن بی زحمت این عکس رو چک کنید ببینید ک ازنوع کم خطر هست اصلاچجوریه و واقعا دارم دیوانه میشم چندساعته که دارمـگریه میکنم خیلی سلامت جنسی برام مهم بود
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۶ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   سلام خدمت شما همراه عزیز ضایعات مشکوک هستند تا وقتی جواب پاپ اسمیر و hpv نیومده به صورت قطعی نمیشه گفت که زگیله در حد رویت عکس میتونه زگیل نباشه جواب آزمایشات که اومد اطلاع بدین
  2. تصویر کاربر رویا یکشنبه ۱۶ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   تشکراز از شما اقای دکتر چشم اطلاع میدم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۶ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   🌺
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر نوراالهی پنجشنبه ۱۳ مهر ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  دکتر اینجا فرستادم میخواستم ببینم زگیل اگه زگیل چرا من تاالان درگیر نشدم
  1. تصویر کاربر نوراالهی پنجشنبه ۱۳ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   هرکاری میکنم عکس نمیشه میشه شماره واتساپ بفرستید اونجا بفرستم
  2. تصویر کاربر نوراالهی پنجشنبه ۱۳ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   میشه شماره واتساپ بفرستید اونجا بفرستم نمیشه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ مهر ۲( 6 ماه پیش)
   عکسای ارسالیتون رو دیدم اینا زگیل نیستند غددچربی مویی هستند که بزرگ شدند اقدام خاصی لازم ندارد در صورت افزایش سایز بیش از حد مراجعه کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر