هزینه فریز کردن زگیل تناسلی چقدر است؟

از سوالات شایع بیماران زگیل تناسلی این است که درمان زگیل با کرایوتراپی چیست و هزینه فریز کردن زگیل چقدر است. در این مقاله سعی خواهم کرد به آنها جواب بدهیم. در ادامه سعی میکنیم انواع رایج زگیل تناسلی و همچنین راه های پیشگیری از ابتلا به این بیماری شایع پوستی در میان مردم را توضیح دهیم.

کرایو تراپی چیست؟

علت زگیل تناسلی ویروس HPV می باشد و ماهیت آن به گونه ایست که چند عامل باعث پخش آن می شود.

1- اولین عامل بریدن، تیغ زدن و خون راه انداختن می باشد.

2- دومین مسئله حرارت درمانی است.

حرارت درمانی معمولا در لیزر و کوتر است. برخلاف اینکه لیزر در کشور ما خودش را خیلی درمان موثر جا انداخته است، در درمان زگیل سمی است. چرا؟ به خاطر اینکه هنگامی که لیزر، زگیل ها را سوراخ می کند باعث ایجاد بخار می شود و این بخار متصاعد می شود و می تواند نواحی اطراف زگیل و حتی نوک بینی و دهان فرد را آلوده کند. و معمولا مراکزی که از لیزر استفاده می کنند، از یک هواکش در کنار دستگاه استفاده می کنند که این خود در تایید حرف من است. پس استفاده از لیزر و کوتر ممنوع می باشد.

متاسفانه خیلی از مریض ها را من مشاهده می کنم که رفتند از لیزر استفاده کردند و بعد چند ماه زگیل ها عود کرده و چند برابر شده است. یا تیغ زدند که درنتیجه یک عدد زگیل تبدیل به چندتا شده است. فلذا بهترین درمان همان سرما درمانی یا کرایو تراپی است.

در این روش ما گاز نیتروژن منجمد شده را بر روی زگیل متمرکز می کنیم و دیگر زگیل بدون آنکه درجای دیگر منتشر بشود، فریز می شود. بعد از دو سه روز این زگیل ها سیاه می شوند و خود به خود می افتند. از دیگر مزایای کرایو تراپی این است که هزینه فریز کردن زگیل خیلی کمتر از لیزر می باشد و سریعتر عمل می کند.

اگر شما منابع علمی دنیا مانند آکادمی پوست آمریکا را دنبال کنید نتیجه خواهیم گرفت بهترین درمان همان کرایوتراپی یا فریز کردن زگیل است.

فریز کردن زگیل

هزینه فریز کردن زگیل یا کرایو درمانی چقدر است؟

البته این میزان به تعداد زگیل و حجم و مسائل دیگر مرتبط است. اما هزینه تقریبی آن را می توان از 300,000 هزار تومان به بالا  دانست.که در مقایسه با خیلی از روش های دیگر ارزانتر است.

انواع رایج زگیل های تناسلی

ابتلا به HPV بسیار شایع است. اغلب افراد مبتلا به HPV از ابتلای خود اطلاع نداشته و هیچ گونه علائمی را تجربه نمی کنند. در صورتی که خانمی به HPV دچار باشد به این معنا نیست که الزاما به سرطان دهانه رحم مبتلا می شود.

با این حال، مطلع بودن از ابتلا به یک نوع پر خطر از HPV به فرد و پزشک او کمک می کند تا برنامه ای را برای کاهش خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم تهیه کنند. در صورتی که بیمار یک زن می باشد، او می تواند به وسیله انجام غربالگری سرطان دهانه رحم و دریافت واکسن ها بیشترین تلاش خود را برای پیشگیری از HPV انجام دهد.

شناسایی نوعی از HPV که فرد به آن مبتلا شده است به پزشک کمک می کند تا اقدامات بعدی را تعیین کند. برخی انواع HPV بدون مداخله از بدن بیرون می روند. دیگر انواع HPV می توانند به سرطان منجر شوند. پزشک وضعیت بیمار را بررسی کرده و در صورتی که سلول های سرطانی به وجود آمده باشند، زود هنگام تشخیص داده می شوند.

انواع زگیل تناسلی

HPV-6  و HPV-11

این انواع از HPV انواعی کم خطر بوده و تقریبا به 90 درصد زگیل های تناسلی مرتبط می شوند. HPV-11 می تواند سبب به وجود آمدن تغییراتی در دهانه رحم شود. زگیل های تناسلی مانند برآمدگی هایی به شکل گل کلم بر روی ناحیه تناسلی دیده می شوند. این زگیل ها معمولا چند هفته یا چند ماه پس از قرار گرفتن در معرض یک شریک جنسی آلوده پدیدار می شوند.

دریافت واکسن HPV می تواند به پیشگیری از HPV-6  کمک کند. همچنین، این واکسن مقداری مصونیت نیز در برابر HPV-11 به فرد ارائه می کند. آزمایشات بالینی نشان داده اند که واکسن گارداسیل 9 تاثیری 89 تا 99 درصدی در ایجاد مصونیت در برابر انواع 6 و 11 HPV داشته است. این میزان کاهش قابل توجه در ابتلا به این انواع از HPV در افراد 9 تا 26 ساله گزارش شده است.

از آنجایی که پس از ابتلای فرد به یک نوع از HPV واکسن نمی تواند در برابر آن مصونیت ایجاد کند، توصیه می شود قبل از فعال شدن از نظر جنسی این واکسن دریافت شود. در صورت ابتلای فرد به انواع 6 و 11 از HPV، پزشک می تواند دارو هایی را مانند ایمی کیمود (آلدارا، زیکلارا) یا پودوفیلوکس (کوندیلوکس) تجویز کند. این موارد دارو هایی موضعی هستند که به تخریب بافت زگیل های تناسلی کمک می کنند. این تخریب موضعی در بافت زگیل ها به تقویت توانایی سیستم ایمنی در مقابله با ویروس های منتقله از راه جنسی کمک می کند. فرد می تواند این دارو ها را مستقیما بر روی زگیل های تناسلی خود اعمال کند.

 HPV 16 و HPV 18

HPV 16 شایع ترین نوع پر خطر از انواع HPV است و با اینکه می تواند سبب تغییراتی در دهانه رحم شود اما معمولا هیچ گونه علائم قابل توجهی را ایجاد نمی کند. این نوع از HPV سبب ایجاد 50 درصد از سرطان های دهانه رحم در سرتاسر دنیا می شود. HPV 18 نوعی دیگری از انواع پر خطر HPV است.

همانند HPV 16 این نوع نیز به طور معمول علائمی ایجاد نمی کند اما می تواند به ایجاد سرطان دهانه رحم منجر شود. انواع 16 و 18 از HPV در مجموع تقریبا 70 درصد از تمامی سرطان های دهانه رحم را در سرتاسر دنیا ایجاد می کنند. واکسن گارداسیل 9 می تواند در برابر تعدادی از انواع HPV از جمله 16 و 18 مصونیت ایجاد کند.

برای پیشگیری از زگیل تناسلی چه اقداماتی باید انجام داد؟

پیشگیری از زگیل تناسلی

رعایت کردن نکات زیر به پیشگیری از ابتلا به HPV کمک می کنند:

1- دریافت واکسن HPV. واکسن HPV شامل سه مرتبه تزریق در مدت 6 ماه بوده و فقط برای افرادی پیشنهاد می شود که زیر 26 سال سن دارند.

2- پرسیدن سوال از پزشک در ارتباط با نوع واکسن دریافتی

3- واکسن دو گانه HPV (سرواریکس) تنها در برابر انواع 16 و 18 مصونیت ایجاد می کند.

4- واکسن چهار گانه HPV (گارداسیل) در برابر انواع 6، 11، 16 و 18 مصونیت ایجاد می کند.

5- واکسن نه گانه HPV یا همان نوع نو ترکیب گارداسیل 9 می تواند در برابر انواع 6، 11، 16، 18، 31، 33، 45، 52 و 58 مصونیت ایجاد کند. واکسن گارداسیل 9 مصونیت بیشتری را در برابر HPV ارائه می کند. زیرا بدون اینکه تا به حال گزارشی از آن مبنی بر افزایش عوارض جانبی و واکنش های نامطلوب ثبت شود، در برابر طیف بسیار گسترده تری از انواع HPV مصونیت ایجاد می کند.

6- عارضه جانبی واکسن گارداسیل 9 تحریک در محل تزریق است که شامل درد، تورم و قرمزی می شود. احتمال دارد برخی بیماران پس از تزریق به سردرد دچار شوند.

7- در صورت وجود داشتن زگیل های تناسلی باید از برقراری ارتباط جنسی با شریک خود اجتناب شود.

8- هر دفعه ای که فرد تمایل به برقراری ارتباط جنسی دارد باید از یک کاندوم از جنس لاتکس استفاده کند. با این حال لازم به ذکر است کهHPV از طریق تماس پوست به پوست و نه تبادل مایعات بدنی منتقل می شود. این به این معنی است که کاندوم همواره از انتشار HPV جلوگیری نمی کند اما با این حال می تواند خطر آن را کاهش دهد.

9- زنان باید جهت انجام غربالگری سرطان دهانه رحم با پزشک متخصص زنان خود ملاقات کنند. زنان باید این غربالگری را از سن 21 سالگی شروع کرده و تا 65 سالگی ادامه دهند.

حرف آخر

بیماران توجه کنند که روش کرایو دارای تکنیک هایی است که باید رعایت شود .در این فیلم می توانید نحوه کرایو تراپی را که توسط اینجانب انجام شده است را ملاحظه فرمایید.

.

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی ،مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

هزینه فریز کردن زگیل تناسلی چقدر است؟
5 (100%) 4 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند. 

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرمعاز جمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام، آقای دکتر من زگیل تناسلی داشتم مدتها پیش که خانمم هم گرفته بود و با درمان ایشون کاملا درمان شدن و ازمایششان منفی شد، حالا خودم دونه های خیلی ریز دارم که چندبار هم لیزر کردم و داروهای تقویت سیستم ایمنی میخورم ولی دوباره متوجه دوتا دونه خیلی ریز شدم، حالا واقعا گیج شدم که اینها زگیل هست یا چیزی شبیه مولوسکوم، اگه زگیل هست چرا درمان نمی‌شوم؟؟
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیجمعه ۱۱ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)
 • تصویر کاربرسیما دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من یکی دو ماهی هست که هر وقت ناحیه تناسلی رو شیو میکنم متوجه یه سری خال های قهوه ای مثل کک م مک کنار واژن و لبه های ناخیه تناسلی میشم و هی بیشتر میشن دو سه تاش بزرگ تر از بقیه هس و یکیش با لمس حساس میشه و کمی می سوزه امکان دسترسی به پزشک ندارم لطفا کمکم کنید خیلی میترسم فقط ۱۹ سال دارم
  من قبلا حتی یه دونه خال یا لک در اون ناحیه نداشتم چه دارویی با استفاده کنم تا از ببن برن..
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیدوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)

   با سلام لطفا تصویر را دوباره ارسال کنید 

 • تصویر کاربرمهدی دوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر. من تقریبا یکساله زاءده هایی درومده ناحیه پایین آلت تناسلیم. نمیدونم زگیله یا نه چیکار کنم
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیدوشنبه ۷ مرداد ۹۸( 2 هفته پیش)

   با سلام لطفا تصویر را دوباره ارسال کنید 

 • تصویر کاربرعلی یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید میخواستم بپرسم ایا این عکس ها زگیل تناسلیست؟ و ایا زگیل تناسلی در زیر بغل هم بوجود میاید؟ با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمییکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش)
   اگر رابطه پر خطر داشتهاید ازمایش دهید
 • تصویر کاربرمهدی دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید. دکتر جان من نزدیکه به 4 سال میشه که چند تا از این زگیل ها توی آلت تناسلی من پدیدار شد. من نمیدونستم چی هست و فکر میکردم عادیه. بعد از دو سال فهمیدم جریان این زیگیل ها چی هست. دکتر من یکبار ازدواج کردم و طلاق گرفتیم متاسفانه. از اون به بعد این موضوع برام پیش اومد. حالا بعد از 4 سال این زگیل ها هیچ تغیری نکردن ولی چند تا فکر میکنم بیشتر شدن.
  1. تصویر کاربرمهدیشنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش)
   دکتر جان کمکم کنین خیلی افسرده شدم. الان هم نزدیک به 1 سال هست که نامزد کردم. رابطه خیل کم دارم باهاش. خیلی میترسم. دکتر من شهرستانم. کمکم کنین. وقت بدین بیام پیشتون. من اردبیل هستم دکتر جان
  2. تصویر کاربرمهدیشنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش)
   دکتر جان من 24 سالمه. میتونم واکسن گارداسیل 9 بزنم؟ این واکسن قیمتش چنده دکتر ؟ چجوری میشه خرید کرد. دکت مرکزی هست که از این بیماران حمایت کنه. بخدا هزینه ها خیلی بالاست. من طراح وب سایت هستم برنامه نویسی انجام میدم با این وضعیت کشورمون الان هیچ مشتری هم دیگه نمیاد سراغمون
  3. تصویر کاربرمهدیشنبه ۲۴ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش)
   دکتر ازتون خواهش میکنم کمکم کنین
  4. تصویر کاربردکتر حسین کرمیدوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 3 ماه پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربرمهناز دوشنبه ۱۹ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید من 27 سالمه ازعفونت شدید رفتم دکتر پاپ اسمیر کلوسکوپی تشخیص دادن زگیل دارم تورحمم که برداشتن خداروشکر خوب شدم ولی بعد چند مدت زدازبیرون زگیل دراوردم دور واژن رفتم بالیزر برداشتن ولی خوب نشدن که هیج زیاد هم شدن وبه لیزر اکتفا نکردم دارو گیاهی هم مصرف کردم ولی خوب نشدم دور مقعدمم دراومده چیکا کنم کمکم کنید خیلی دلهره واسترس دارررم
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیدوشنبه ۱۹ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش)
 • تصویر کاربرSss دوشنبه ۱۹ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام آقای دکتر من به تازگی متوجه زگیل شدم دکترم در اصفهان لیزر مونالیزا را پیشنهاد کرده به نظر شما خوبه ؟؟
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیدوشنبه ۱۹ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش)
 • تصویر کاربریاسر یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من دو سه ماه است که یه چیز های روی الت تناسلیم اومده میخوام بدونم زگیل یا نه
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمییکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش)
 • تصویر کاربرعلی چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من تاریخ ۲۸ اسفند کرایو کردم پیش متخصص پوست. Hpv ۱۶ هستم. ترشحات شفافی دارم ولی سوزش و درد ندارم. ولی بوی بد دارن .دکتر بهم پماد آلدرا و یک کرم ترمیمی داده ولی طبق دستور شما از روز ۲ بعد با صابون انتی باکتریال شستم. به نظرتون آلدرا رو استفاده کنم یا خیر؟ هنوز استفاده نکردم و اگر خوبه از چه روزی مناسبه چون گفتن ولی خوب متوجه نشدم آیا بعد خشک شدن تاول ها باشه یا از الان میشه؟
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیچهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش)
   اگر رفته پماد نمیخواهد
 • تصویر کاربردهقان چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  هزینه منجمد کردن زیگیل تناسلی
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیچهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر