هزینه فریز کردن زگیل تناسلی ( کرایوتراپی ) چقدر است؟

از سوالات شایع بیماران زگیل تناسلی این است که درمان زگیل با کرایوتراپی چیست و هزینه فریز کردن زگیل چقدر است. در این مقاله سعی خواهم کرد به آنها جواب بدهیم. در ادامه سعی میکنیم انواع رایج زگیل تناسلی و همچنین راه های پیشگیری از ابتلا به این بیماری شایع پوستی در میان مردم را توضیح دهیم.

کرایو تراپی چیست؟

علت زگیل تناسلی ویروس HPV می باشد و ماهیت آن به گونه ایست که چند عامل باعث پخش آن می شود.

1- اولین عامل بریدن، تیغ زدن و خون راه انداختن می باشد.

2- دومین مسئله حرارت درمانی است.

حرارت درمانی معمولا در لیزر و کوتر است. برخلاف اینکه لیزر در کشور ما خودش را خیلی درمان موثر جا انداخته است، در درمان زگیل سمی است. چرا؟

به خاطر اینکه هنگامی که لیزر، زگیل ها را سوراخ می کند باعث ایجاد بخار می شود و این بخار متصاعد می شود و می تواند نواحی اطراف زگیل و حتی نوک بینی و دهان فرد را آلوده کند. و معمولا مراکزی که از لیزر استفاده می کنند، از یک هواکش در کنار دستگاه استفاده می کنند که این خود در تایید حرف من است. پس استفاده از لیزر و کوتر ممنوع می باشد.

متاسفانه خیلی از مریض ها را من مشاهده می کنم که رفتند از لیزر استفاده کردند و بعد چند ماه زگیل ها عود کرده و چند برابر شده است. یا تیغ زدند که درنتیجه یک عدد زگیل تبدیل به چندتا شده است. فلذا بهترین درمان همان سرما درمانی یا کرایو تراپی است.

در این روش ما گاز نیتروژن منجمد شده را بر روی زگیل متمرکز می کنیم و دیگر زگیل بدون آنکه درجای دیگر منتشر بشود، فریز می شود. بعد از دو سه روز این زگیل ها سیاه می شوند و خود به خود می افتند. از دیگر مزایای کرایو تراپی این است که هزینه فریز کردن زگیل خیلی کمتر از لیزر می باشد و سریعتر عمل می کند.

اگر شما منابع علمی دنیا مانند آکادمی پوست آمریکا را دنبال کنید نتیجه خواهیم گرفت بهترین درمان همان کرایوتراپی یا فریز کردن زگیل است.

فریز کردن زگیل

هزینه فریز کردن زگیل یا کرایو درمانی چقدر است؟

البته این میزان به تعداد زگیل و حجم و مسائل دیگر مرتبط است. اما به طور تقریبی هزینه فریز کردن زگیل را می توان از 300,000 هزار تومان به بالا  دانست.که در مقایسه با خیلی از روش های دیگر ارزانتر است.

انواع رایج زگیل های تناسلی

ابتلا به HPV بسیار شایع است. اغلب افراد مبتلا به HPV از ابتلای خود اطلاع نداشته و هیچ گونه علائمی را تجربه نمی کنند. در صورتی که خانمی به HPV دچار باشد به این معنا نیست که الزاما به سرطان دهانه رحم مبتلا می شود.

با این حال، مطلع بودن از ابتلا به یک نوع پر خطر از HPV به فرد و پزشک او کمک می کند تا برنامه ای را برای کاهش خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم تهیه کنند. در صورتی که بیمار یک زن می باشد، او می تواند به وسیله انجام غربالگری سرطان دهانه رحم و دریافت واکسن ها بیشترین تلاش خود را برای پیشگیری از HPV انجام دهد.

شناسایی نوعی از HPV که فرد به آن مبتلا شده است به پزشک کمک می کند تا اقدامات بعدی را تعیین کند. برخی انواع HPV بدون مداخله از بدن بیرون می روند. دیگر انواع HPV می توانند به سرطان منجر شوند. پزشک وضعیت بیمار را بررسی کرده و در صورتی که سلول های سرطانی به وجود آمده باشند، زود هنگام تشخیص داده می شوند.

انواع زگیل تناسلی

HPV-6  و HPV-11

این انواع از HPV انواعی کم خطر بوده و تقریبا به 90 درصد زگیل های تناسلی مرتبط می شوند. HPV-11 می تواند سبب به وجود آمدن تغییراتی در دهانه رحم شود. زگیل های تناسلی مانند برآمدگی هایی به شکل گل کلم بر روی ناحیه تناسلی دیده می شوند. این زگیل ها معمولا چند هفته یا چند ماه پس از قرار گرفتن در معرض یک شریک جنسی آلوده پدیدار می شوند.

دریافت واکسن HPV می تواند به پیشگیری از HPV-6  کمک کند. همچنین، این واکسن مقداری مصونیت نیز در برابر HPV-11 به فرد ارائه می کند. آزمایشات بالینی نشان داده اند که واکسن گارداسیل 9 تاثیری 89 تا 99 درصدی در ایجاد مصونیت در برابر انواع 6 و 11 HPV داشته است. این میزان کاهش قابل توجه در ابتلا به این انواع از HPV در افراد 9 تا 26 ساله گزارش شده است.

از آنجایی که پس از ابتلای فرد به یک نوع از HPV واکسن نمی تواند در برابر آن مصونیت ایجاد کند، توصیه می شود قبل از فعال شدن از نظر جنسی این واکسن دریافت شود.

در صورت ابتلای فرد به انواع 6 و 11 از HPV، پزشک می تواند دارو هایی را مانند ایمی کیمود (آلدارا، زیکلارا) یا پودوفیلوکس (کوندیلوکس) تجویز کند. این موارد دارو هایی موضعی هستند که به تخریب بافت زگیل های تناسلی کمک می کنند. این تخریب موضعی در بافت زگیل ها به تقویت توانایی سیستم ایمنی در مقابله با ویروس های منتقله از راه جنسی کمک می کند. فرد می تواند این دارو ها را مستقیما بر روی زگیل های تناسلی خود اعمال کند.

 HPV 16 و HPV 18

HPV 16 شایع ترین نوع پر خطر از انواع HPV است و با اینکه می تواند سبب تغییراتی در دهانه رحم شود اما معمولا هیچ گونه علائم قابل توجهی را ایجاد نمی کند. این نوع از HPV سبب ایجاد 50 درصد از سرطان های دهانه رحم در سرتاسر دنیا می شود. HPV 18 نوعی دیگری از انواع پر خطر HPV است.

همانند HPV 16 این نوع نیز به طور معمول علائمی ایجاد نمی کند اما می تواند به ایجاد سرطان دهانه رحم منجر شود. انواع 16 و 18 از HPV در مجموع تقریبا 70 درصد از تمامی سرطان های دهانه رحم را در سرتاسر دنیا ایجاد می کنند. واکسن گارداسیل 9 می تواند در برابر تعدادی از انواع HPV از جمله 16 و 18 مصونیت ایجاد کند.

برای پیشگیری از زگیل تناسلی چه اقداماتی باید انجام داد؟

پیشگیری از زگیل تناسلی

رعایت کردن نکات زیر به پیشگیری از ابتلا به HPV کمک می کنند:

1- دریافت واکسن HPV. واکسن HPV شامل سه مرتبه تزریق در مدت 6 ماه بوده و فقط برای افرادی پیشنهاد می شود که زیر 26 سال سن دارند.

2- پرسیدن سوال از پزشک در ارتباط با نوع واکسن دریافتی

3- واکسن دو گانه HPV (سرواریکس) تنها در برابر انواع 16 و 18 مصونیت ایجاد می کند.

4- واکسن چهار گانه HPV (گارداسیل) در برابر انواع 6، 11، 16 و 18 مصونیت ایجاد می کند.

5- واکسن نه گانه HPV یا همان نوع نو ترکیب گارداسیل 9 می تواند در برابر انواع 6، 11، 16، 18، 31، 33، 45، 52 و 58 مصونیت ایجاد کند. واکسن گارداسیل 9 مصونیت بیشتری را در برابر HPV ارائه می کند. زیرا بدون اینکه تا به حال گزارشی از آن مبنی بر افزایش عوارض جانبی و واکنش های نامطلوب ثبت شود، در برابر طیف بسیار گسترده تری از انواع HPV مصونیت ایجاد می کند.

6- عارضه جانبی واکسن گارداسیل 9 تحریک در محل تزریق است که شامل درد، تورم و قرمزی می شود. احتمال دارد برخی بیماران پس از تزریق به سردرد دچار شوند.

7- در صورت وجود داشتن زگیل های تناسلی باید از برقراری ارتباط جنسی با شریک خود اجتناب شود.

8- هر دفعه ای که فرد تمایل به برقراری ارتباط جنسی دارد باید از یک کاندوم از جنس لاتکس استفاده کند. با این حال لازم به ذکر است کهHPV از طریق تماس پوست به پوست و نه تبادل مایعات بدنی منتقل می شود. این به این معنی است که کاندوم همواره از انتشار HPV جلوگیری نمی کند اما با این حال می تواند خطر آن را کاهش دهد.

9- زنان باید جهت انجام غربالگری سرطان دهانه رحم با پزشک متخصص زنان خود ملاقات کنند. زنان باید این غربالگری را از سن 21 سالگی شروع کرده و تا 65 سالگی ادامه دهند.

حرف آخر

بیماران توجه کنند که روش کرایو دارای تکنیک هایی است که باید رعایت شود .در این فیلم می توانید نحوه کرایو تراپی را که توسط اینجانب انجام شده است را ملاحظه فرمایید.

.

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی ،مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

هزینه فریز کردن زگیل تناسلی ( کرایوتراپی ) چقدر است؟
5 (100%) 4 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند. 

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرAaaa شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر چن وقتیه متوجه ی برامدگیای اطراف ناحیه تناسلیم شدم و وقتی میخاروندم خون ریزی داشت
  من ب دکتر مراجعه کردم گفتن زیگیل و ی جلسه با اسید برای من کار کردن خوب ک نشده فقط سفید شده روشون
  الان ب نظر شما من چیکار کنم
  و هزینشم به من بگید لطفا
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیشنبه ۳۰ آذر ۹۸( 2 ماه پیش)

   با سلام و احترام، جهت معاینه و احتمالا کرایو مراجعه کنید

 • تصویر کاربرمریم شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من رفتم دکتر گفتن زگیل مقعدی دارم و با لیزر ی هفته ای هست سوزوندنش الان نمیدونم خوب شدم یا نه و چون من دخترم ازمایش ندادم اما طرف مقابلم که رفت ازمایش جوابش منفی بود تو رو خدا ج بدید چندبار سوال پرسیدم
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیدوشنبه ۲۵ آذر ۹۸( 2 ماه پیش)

   با سلام و احترام، الان ضایعه ای داری؟

  2. تصویر کاربرمریمسه شنبه ۲۶ آذر ۹۸( 2 ماه پیش)
   دیروز دکتر باز لیزر انجام دادن ولی واقعا نمیدونم زگیل هست واقعا زندگیم در خطر چون طرف مقابلم فکر میکنه بهش خیانت کردم من چه جوری ازمایش بدم که مشخص بشه زگیل هست یا نه
  3. تصویر کاربرمریمسه شنبه ۲۶ آذر ۹۸( 2 ماه پیش)
   اینجا امکانش نیست عکس بفرستم هر کاری میکنم نمیشه
  4. تصویر کاربردکتر حسین کرمیشنبه ۳۰ آذر ۹۸( 2 ماه پیش)

   با سلام و احترام، ضایعات باید رویت بشه

    

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربرآرش شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  مدتی ست دچار عارضه در ناحیه ازت تناسلی شده ام
  باید چکار کنم؟
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیشنبه ۳۰ آذر ۹۸( 2 ماه پیش)

   با سلام و احترام، لطفا جهت معاینه و درمان مراجعه کنید، شبیه زگیل هست

 • تصویر کاربریونس شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  پسری جوان هستم که حدودا از ۲ ماه پیش دور کلاهک التم حساس به لمس شده و قرمز و ملتهبه. خارش، خونریزی و ترشح و یا بوی بد نداره اما بعد برخورد با لباس زیر احساس ناخوشایندی دارم. موقع نعوظ هم که پوست سر آلت کش میاد احساس ناخوشایند دور آلت بیشتر میشه. نسخه ی دو پزشک متخصص پوست و اورولوژیست شامل هیدروکورتیزون، پمادبینافین، صابون مدیپین،کپسول فلوکونازول۱۰۰ و محلول کانازول رو دارم استفاده میکنم.بعد ۷ روز تاثیری ندیدم. چه کنم؟
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیشنبه ۳۰ آذر ۹۸( 2 ماه پیش)

   با سلام و احترام، جهت معاینه مراجعه کنید

 • تصویر کاربرSadeghi چهارشنبه ۱۵ آبان ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. اینا زگیل تناسلی هستن؟ممنون میشم جواب بدین
  و یه سوال دیگه داشتم. من ۱ سال پیش زیر انگشت شصت پام زگیل زد که مثل میخچه بود متخصص پوست با کرایو فریزش کرد امکان داره بخاطر اون زگیل مشکلی پیش بیاد؟
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیچهارشنبه ۱۵ آبان ۹۸( 3 ماه پیش)

   با سلام و احترام، لطفا جهت معاینه تشریف بیاورید

 • تصویر کاربرمرجان جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما آقای دکتر، من در کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفتم، چند مدت بعدش کناره های لوب ماژور آلت من یکسری ضایعات مثل قارچ میزد، بعد از یه مدت پوست اون ناحیه خشک شد، و یکسری دونه های کوچیک درومد که من نمیدونستم چی هستن، بعد از چند سال اون دونه ها بزرگتر شدن و الان حالت زگیل دارن، چند تا در سمت راست لوب ماژور و چندتا در نزدیکی مقعد، من خیلی میترسم، اونقدر که حتی جرات نمیکنم آزمایش بدم،، لطفا منو راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربرمرجانسه شنبه ۷ آبان ۹۸( 3 ماه پیش)
   و بیشتر حالت سوزش و خارش داره، الان حدود چند. سال هست که اینا وجود داره ولی خوب تعدادشون خیلی نبود، این اواخر بیشتر شد، بیشتر در زمان پریودی و نزدیکای پریودی اذیت میکنه و خارشش بیشتر میشه
  2. تصویر کاربردکتر حسین کرمیجمعه ۱۰ آبان ۹۸( 3 ماه پیش)

   با سلام و احترام، لطفا عکس ضایعات رو بفرستید

  3. تصویر کاربرمرجانجمعه ۱۰ آبان ۹۸( 3 ماه پیش)
   چشم
  4. تصویر کاربرمرجانجمعه ۱۰ آبان ۹۸( 3 ماه پیش)
   چشم
  5. تصویر کاربردکتر حسین کرمیجمعه ۱۰ آبان ۹۸( 3 ماه پیش)

   لطفا جهت معاینه و درمان به مطب مراجعه کنید

  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربربابک شنبه ۶ مهر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام ، چند ماهی است که درگیر این مسئله شدم آیا این زگیل تنسلی است ؟
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیشنبه ۶ مهر ۹۸( 4 ماه پیش)

   با سلام،بله هست،لطفا جهت کرایو با مطب تماس بگیرید

  2. تصویر کاربردکتر حسین کرمیشنبه ۶ مهر ۹۸( 4 ماه پیش)

   با سلام،بله هست،لطفا جهت کرایو با مطب تماس بگیرید

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربرعلی یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام آقای دکتر ممنون از راهنمایتان
  بیزحمت برای درمانش پماد و یا قرصی ویا شاپوریی برای برطرف کردن آن موجود هستش
  و همچنین برای مراجعه به پزشک به شما رجوع کنم یا متخصص پوست
  تشکر فراوان از محبت جنابعالی
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمییکشنبه ۷ مهر ۹۸( 4 ماه پیش)

   با سلام،زگیل نیست،خطری ندارد،احتمالا حساسیت پوستی هست

    

 • تصویر کاربرمحمد یکشنبه ۷ مهر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام . هزینه سیصد هزار تومان برای برداشتن یک زگیل هست یا برای درمان کامل . الت تناسلی پسرم حدود ده زگیل خیلی کوچک زده که بیشتر شبیه برامدگی و جوش خیلی کوچک هستن ولی مطمئنا زگیل هستن . هزینه درمان کامل حدود چقدر میشه ؟ جای زگیلها باقی میمونه ؟ ایا با دارو یا پماد خاصی میشه از رشتشون جلوگیری کرد ؟ پسرم بیست و هشت سالشه . ممنون میشم جواب سوالهامو بدید . با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیجمعه ۵ مهر ۹۸( 4 ماه پیش)

   با سلام،اگر وارت باشه فقط کرایو پاسخ میده

  2. تصویر کاربرمحمدشنبه ۶ مهر ۹۸( 4 ماه پیش)
   ممنون از پاسخ مفید و موثری که دادی ولی جناب دکتر عزیز من دارم هزینه میکنم که جواب سوالمو از شما که متخصص هستید بگیرم . اگر یک بار دیگه سوالمو بخونید میبینید که جوابی که دادید اصلا ربطی به سوال من نداشت .
  3. تصویر کاربردکتر حسین کرمییکشنبه ۷ مهر ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام،دارو هیچ تاثیری ندارد،فقط کرایو برای  زگیل موثر است،

  4. تصویر کاربردکتر حسین کرمییکشنبه ۷ مهر ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام،دارو هیچ تاثیری ندارد،فقط کرایو برای  زگیل موثر است،

  5. تصویر کاربرمحمدیکشنبه ۷ مهر ۹۸( 4 ماه پیش)
   هزینه درمان چقدر میشه و ایا جای زگیلها باقی میمونه ؟
  6. تصویر کاربردکتر حسین کرمییکشنبه ۷ مهر ۹۸( 4 ماه پیش)

   جاشون با کرایو باقی نمیمونه،واسه هزینه عرض کردم از مطب بپرسید

  7. تصویر کاربرمحمدیکشنبه ۷ مهر ۹۸( 4 ماه پیش)
   با تشکر . به زودی مزاحمتون میشیم
  8. تصویر کاربردکتر حسین کرمییکشنبه ۷ مهر ۹۸( 4 ماه پیش)
   در خدمتم
  9. نمایش سایر 7 پاسخ
 • تصویر کاربرعلی جمعه ۵ مهر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام . من 2 تا زیگیل بسیار ریز داشتم که کرایو کردم حالا شک داشتم که ایا زیگیل تناسلی باشه یا نه در هر صورت بعد از 4 روز که کرایو کردم دوست دخترم برام ساک زد . ایا انتقال ویروس بعد از 4 روز کرایو انجام میشه ؟
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیجمعه ۵ مهر ۹۸( 4 ماه پیش)

   با سلام،با کرایو برطرف میشه

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر