هزینه فریز کردن زگیل تناسلی چقدر است؟

از سوالات شایع بیماران زگیل تناسلی این است که درمان زگیل با کرایوتراپی چیست و هزینه فریز کردن زگیل چقدر است. در این مقاله سعی خواهم کرد به آنها جواب بدهیم. در ادامه سعی میکنیم انواع رایج زگیل تناسلی و همچنین راه های پیشگیری از ابتلا به این بیماری شایع پوستی در میان مردم را توضیح دهیم.

کرایو تراپی چیست؟

علت زگیل تناسلی ویروس HPV می باشد و ماهیت آن به گونه ایست که چند عامل باعث پخش آن می شود.

1- اولین عامل بریدن، تیغ زدن و خون راه انداختن می باشد.

2- دومین مسئله حرارت درمانی است.

حرارت درمانی معمولا در لیزر و کوتر است. برخلاف اینکه لیزر در کشور ما خودش را خیلی درمان موثر جا انداخته است، در درمان زگیل سمی است. چرا؟ به خاطر اینکه هنگامی که لیزر، زگیل ها را سوراخ می کند باعث ایجاد بخار می شود و این بخار متصاعد می شود و می تواند نواحی اطراف زگیل و حتی نوک بینی و دهان فرد را آلوده کند. و معمولا مراکزی که از لیزر استفاده می کنند، از یک هواکش در کنار دستگاه استفاده می کنند که این خود در تایید حرف من است. پس استفاده از لیزر و کوتر ممنوع می باشد.

متاسفانه خیلی از مریض ها را من مشاهده می کنم که رفتند از لیزر استفاده کردند و بعد چند ماه زگیل ها عود کرده و چند برابر شده است. یا تیغ زدند که درنتیجه یک عدد زگیل تبدیل به چندتا شده است. فلذا بهترین درمان همان سرما درمانی یا کرایو تراپی است.

در این روش ما گاز نیتروژن منجمد شده را بر روی زگیل متمرکز می کنیم و دیگر زگیل بدون آنکه درجای دیگر منتشر بشود، فریز می شود. بعد از دو سه روز این زگیل ها سیاه می شوند و خود به خود می افتند. از دیگر مزایای کرایو تراپی این است که هزینه فریز کردن زگیل خیلی کمتر از لیزر می باشد و سریعتر عمل می کند.

اگر شما منابع علمی دنیا مانند آکادمی پوست آمریکا را دنبال کنید نتیجه خواهیم گرفت بهترین درمان همان کرایوتراپی یا فریز کردن زگیل است.

فریز کردن زگیل

هزینه فریز کردن زگیل یا کرایو درمانی چقدر است؟

البته این میزان به تعداد زگیل و حجم و مسائل دیگر مرتبط است. اما هزینه تقریبی آن را می توان از 300,000 هزار تومان به بالا  دانست.که در مقایسه با خیلی از روش های دیگر ارزانتر است.

انواع رایج زگیل های تناسلی

ابتلا به HPV بسیار شایع است. اغلب افراد مبتلا به HPV از ابتلای خود اطلاع نداشته و هیچ گونه علائمی را تجربه نمی کنند. در صورتی که خانمی به HPV دچار باشد به این معنا نیست که الزاما به سرطان دهانه رحم مبتلا می شود.

با این حال، مطلع بودن از ابتلا به یک نوع پر خطر از HPV به فرد و پزشک او کمک می کند تا برنامه ای را برای کاهش خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم تهیه کنند. در صورتی که بیمار یک زن می باشد، او می تواند به وسیله انجام غربالگری سرطان دهانه رحم و دریافت واکسن ها بیشترین تلاش خود را برای پیشگیری از HPV انجام دهد.

شناسایی نوعی از HPV که فرد به آن مبتلا شده است به پزشک کمک می کند تا اقدامات بعدی را تعیین کند. برخی انواع HPV بدون مداخله از بدن بیرون می روند. دیگر انواع HPV می توانند به سرطان منجر شوند. پزشک وضعیت بیمار را بررسی کرده و در صورتی که سلول های سرطانی به وجود آمده باشند، زود هنگام تشخیص داده می شوند.

انواع زگیل تناسلی

HPV-6  و HPV-11

این انواع از HPV انواعی کم خطر بوده و تقریبا به 90 درصد زگیل های تناسلی مرتبط می شوند. HPV-11 می تواند سبب به وجود آمدن تغییراتی در دهانه رحم شود. زگیل های تناسلی مانند برآمدگی هایی به شکل گل کلم بر روی ناحیه تناسلی دیده می شوند. این زگیل ها معمولا چند هفته یا چند ماه پس از قرار گرفتن در معرض یک شریک جنسی آلوده پدیدار می شوند.

دریافت واکسن HPV می تواند به پیشگیری از HPV-6  کمک کند. همچنین، این واکسن مقداری مصونیت نیز در برابر HPV-11 به فرد ارائه می کند. آزمایشات بالینی نشان داده اند که واکسن گارداسیل 9 تاثیری 89 تا 99 درصدی در ایجاد مصونیت در برابر انواع 6 و 11 HPV داشته است. این میزان کاهش قابل توجه در ابتلا به این انواع از HPV در افراد 9 تا 26 ساله گزارش شده است.

از آنجایی که پس از ابتلای فرد به یک نوع از HPV واکسن نمی تواند در برابر آن مصونیت ایجاد کند، توصیه می شود قبل از فعال شدن از نظر جنسی این واکسن دریافت شود. در صورت ابتلای فرد به انواع 6 و 11 از HPV، پزشک می تواند دارو هایی را مانند ایمی کیمود (آلدارا، زیکلارا) یا پودوفیلوکس (کوندیلوکس) تجویز کند. این موارد دارو هایی موضعی هستند که به تخریب بافت زگیل های تناسلی کمک می کنند. این تخریب موضعی در بافت زگیل ها به تقویت توانایی سیستم ایمنی در مقابله با ویروس های منتقله از راه جنسی کمک می کند. فرد می تواند این دارو ها را مستقیما بر روی زگیل های تناسلی خود اعمال کند.

 HPV 16 و HPV 18

HPV 16 شایع ترین نوع پر خطر از انواع HPV است و با اینکه می تواند سبب تغییراتی در دهانه رحم شود اما معمولا هیچ گونه علائم قابل توجهی را ایجاد نمی کند. این نوع از HPV سبب ایجاد 50 درصد از سرطان های دهانه رحم در سرتاسر دنیا می شود. HPV 18 نوعی دیگری از انواع پر خطر HPV است.

همانند HPV 16 این نوع نیز به طور معمول علائمی ایجاد نمی کند اما می تواند به ایجاد سرطان دهانه رحم منجر شود. انواع 16 و 18 از HPV در مجموع تقریبا 70 درصد از تمامی سرطان های دهانه رحم را در سرتاسر دنیا ایجاد می کنند. واکسن گارداسیل 9 می تواند در برابر تعدادی از انواع HPV از جمله 16 و 18 مصونیت ایجاد کند.

برای پیشگیری از زگیل تناسلی چه اقداماتی باید انجام داد؟

پیشگیری از زگیل تناسلی

رعایت کردن نکات زیر به پیشگیری از ابتلا به HPV کمک می کنند:

1- دریافت واکسن HPV. واکسن HPV شامل سه مرتبه تزریق در مدت 6 ماه بوده و فقط برای افرادی پیشنهاد می شود که زیر 26 سال سن دارند.

2- پرسیدن سوال از پزشک در ارتباط با نوع واکسن دریافتی

3- واکسن دو گانه HPV (سرواریکس) تنها در برابر انواع 16 و 18 مصونیت ایجاد می کند.

4- واکسن چهار گانه HPV (گارداسیل) در برابر انواع 6، 11، 16 و 18 مصونیت ایجاد می کند.

5- واکسن نه گانه HPV یا همان نوع نو ترکیب گارداسیل 9 می تواند در برابر انواع 6، 11، 16، 18، 31، 33، 45، 52 و 58 مصونیت ایجاد کند. واکسن گارداسیل 9 مصونیت بیشتری را در برابر HPV ارائه می کند. زیرا بدون اینکه تا به حال گزارشی از آن مبنی بر افزایش عوارض جانبی و واکنش های نامطلوب ثبت شود، در برابر طیف بسیار گسترده تری از انواع HPV مصونیت ایجاد می کند.

6- عارضه جانبی واکسن گارداسیل 9 تحریک در محل تزریق است که شامل درد، تورم و قرمزی می شود. احتمال دارد برخی بیماران پس از تزریق به سردرد دچار شوند.

7- در صورت وجود داشتن زگیل های تناسلی باید از برقراری ارتباط جنسی با شریک خود اجتناب شود.

8- هر دفعه ای که فرد تمایل به برقراری ارتباط جنسی دارد باید از یک کاندوم از جنس لاتکس استفاده کند. با این حال لازم به ذکر است کهHPV از طریق تماس پوست به پوست و نه تبادل مایعات بدنی منتقل می شود. این به این معنی است که کاندوم همواره از انتشار HPV جلوگیری نمی کند اما با این حال می تواند خطر آن را کاهش دهد.

9- زنان باید جهت انجام غربالگری سرطان دهانه رحم با پزشک متخصص زنان خود ملاقات کنند. زنان باید این غربالگری را از سن 21 سالگی شروع کرده و تا 65 سالگی ادامه دهند.

حرف آخر

بیماران توجه کنند که روش کرایو دارای تکنیک هایی است که باید رعایت شود .در این فیلم می توانید نحوه کرایو تراپی را که توسط اینجانب انجام شده است را ملاحظه فرمایید.

.

دکتر حسین کرمی متخصص اورولوژی ،مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

شما می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

هزینه فریز کردن زگیل تناسلی چقدر است؟
5 (100%) 4 رای

شماره تماس مطب :۲۲۶۴۲۷۴۴ / ۲۲۶۴۷۴۰۴

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند. 

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرعلی جمعه ۱۹ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  اقای دکتز میخوام بیام تهران برای برداشتن زیگیل ولی چون مسافرم نمیتونم بمونم یری هست صبح بیام کارمو.انجام بم و.ظهر حرکت کنم برگردم ؟ ایا گلوهم برمیدارید ؟ ایا ممکنه سرطان گرفته باشم ؟
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیجمعه ۱۹ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش)
  2. تصویر کاربردکتر حسین کرمیجمعه ۱۹ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربرذاکری چهارشنبه ۱۷ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشد من زگیل مقعد داشتم رفتم دکتر گفت باید بسوزونی، سوزوند ولی هم پخش شد هم اینکه باز داره بزرگ میشه مثل اولش. الان باید چیکار کنم شما درمان میکنید؟
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیچهارشنبه ۱۷ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش)
   عکسش را بفرستید
  2. تصویر کاربردکتر حسین کرمیچهارشنبه ۱۷ بهمن ۹۷( 1 ماه پیش)
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربرمهدی چهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دیروز در مطب پزشکی کوتر زگیل تناسلی کردم که وکیوم نداشت خود دکتر هم خیلی راحت بود چقدر اختمال ابتدا به زگیل ریه هست؟ برای پیشگیری چکار کنم؟
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیچهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
 • تصویر کاربرS شنبه ۶ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من پیش دکترزنان رفتم و متوجه زگیل شدن که بصورت مخملی پخش شده باکرایودرمانی چقدرزمان می‌بره تاازبین بره
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیشنبه ۶ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
   باید عکسش را ببینم یا بیایید ببینم
 • تصویر کاربرM شنبه ۶ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.حدود دو هفته میشه که متوجه زگیل در دهانه مقعدم شدم خواستم بدونم ایا با روش های دیگر به غیر از کوتر وکرایو این زگیل ها از بین میرن یا خیر؟هزینه کرایو چقدر است ؟؟
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیشنبه ۶ بهمن ۹۷( 2 ماه پیش)
 • تصویر کاربرامیر شنبه ۲۹ دی ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر ،مدتی پیش کشاله رانم حالت عرق سوز پیدا کرد همراه با خارش و پوسته شدن پس از مدتی همان محل ضایعه هایی در اومد اسفنجی شکل که بعد کرم زینک اکسید دارای اسید سالیسیلیک استفاده کردم که تغییر رنگ دادن و سیاه شدن محل هن کنی درد داره دکتر اینها چی هستند . لطفا راهنمایی کنید خیلی استرس دارم
  درضمن اکر زگیل باشند بعد از درمان میتونم رابطه جنسی با همسرم داشته باشم و همسرم الوده نمیشه .
  سپاسگزارم
  1. تصویر کاربرامیرجمعه ۲۸ دی ۹۷( 2 ماه پیش)
   دکتر این هم عکس بعد از مصرف پماد زینک
  2. تصویر کاربردکتر حسین کرمیشنبه ۲۹ دی ۹۷( 2 ماه پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربرطاهر جمعه ۲۸ دی ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر بنده حدود 6 سال است که مبتلا به زیگیل تناسلی شدم حدود ده یا پانزده تا زیگیل ریز تر از ارزن و یکی هم اندازه عدس هستش دارو استفاده کردم. بی نتیجه بود الان میخوام هزینه کرایو رو بدونم . سپاس
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیجمعه ۲۸ دی ۹۷( 2 ماه پیش)
 • تصویر کاربرعباس سه شنبه ۴ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام خدمت دکتر من یک سال پیش روی بیضه ام یه دو نه زگیل زد اول نمیفهمیدم چیه وقتی تیغ میزدم خون میومد الان بالای ده تا شده دارن رشد میکنن بزرگ میشن الان باید چکار کنم که از شر این زگیلها خلاص بشم ؟
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیسه شنبه ۴ دی ۹۷( 3 ماه پیش)
 • تصویر کاربررضا یکشنبه ۲۷ آبان ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ..باتوجه به زدن نوعی دانه چرکی دراطراف مقعد که به دکتر زنان مراجعه نمودم ایشان پس از معاینه گفتند که زگیل است ولی هرچی از نظر شکلی باتوجه به مشاهده آن در سایت نمودم تفاوت ظاهری بسیار دارد و دستور انجام ازمایش پاپ اسمیر دادند که انجام دادم..ولی منتظر نتیجه آزمایش هستم ..حال سوال بنده این است که باتوجه به عوارض آن هیچکدام از موارد ذکر شده در این نوع بیماری را نداشته و...ایاامکان تشخیص نادرست دراین معاینه وجود دارد ..یا خیر..ممنون
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمییکشنبه ۲۷ آبان ۹۷( 4 ماه پیش)
   عکس
 • تصویر کاربرحسین جمعه ۲۵ آبان ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر ی چند وقته در مجرای اداریم چند تا ضایعه مثل جوش سفید می بینم با کسی هم رابطه نداشتم اصلا درد نداره می خاستم ببینم زگیله
  1. تصویر کاربردکتر حسین کرمیجمعه ۲۵ آبان ۹۷( 4 ماه پیش)
   بیایید ببینم۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر