انتقال زگیل تناسلی در دختران مجرد ( باکره ) چگونه است؟

در حالی که اکثرا فکر می کنید انتقال زگیل تناسلی عمدتا از طریق مقاربت مقعد یا واژینال پخش می شود، مطالعات جدید نشان مى دهند برای انتقال زگیل تناسلی در مردان و زنان نیازی نیست که حتما رابطه جنسی داشته باشید.

زگیل تناسلی در دختر مجرد

ما در شرح انتقال زگیل تناسلی گفتیم که اینها بیماری های منتقل شونده از طریق تماس جنسی هستند. این رو خیلی باید دقت کنیم. یعنی تماس جنسی هم به این طریق است یعنی مخاط به مخاط. ما یه پوست داریم یه مخاط خب مثلا دهان ما مخاطه ، واژن خانم ها مخاطه، زبان ما مخازه ولی این چیزی که بیرون است پوست است. اگر مخاط به مخاط برخورد بکند این بیماری زگیل تناسلی منتقل میشود.

خب در اینجا سوالی که پیش می آید این است که آیا دختران باکره میتوانند زگیل تناسلی بگیرند؟ جوابشم هم میتواند مثبت باشد هم میتواند منفی باشد.

جواب منفی است! زمانی که دختر خانمی که اصلا تماس جنسی نداشته چه صورت تماسی چه به صورت سطحی چه به صورت دهانی. اصلا ارتباط جنسی آلوده نداشته؛ احتمال اینکه این دختر خانم باکره مبتلا به زگیل تناسلی شود، در حد صفر است یعنی امکان پذیر نیست که یه دختری که رابطه ی جنسی ولو اینکه به به صورت سطحی هم باشه نداشته باشد ولی مبتلا به زگیل تناسلی شود؛ مگر اینکه این دختر خانم از طریق اپیلاسیون آلوده از طریق تیغ آلوده اینها ممکن است باعث انتقال زگیل تناسلی به دختر باکره شود.

ولی دختر خانم هایی که باکره هستند و زگیل تناسلی دارند اینها شک نکنند که حتما یک تماس جنسی داشته اند؛ حالا ممکن است این تماس جنسی منجر به دخول نشده باشد ولی خب تماس بوده است این تماس ممکن است باعث انتقال زگیل تناسلی شود ولو اینکه سطحی بوده باشد و یا اینکه ممکن است ارتباط جنسی دهانی داشته باشد.

اون فردی که ناحیه ی تناسلی آلوده است و یا دهانش آلوده است چه مرد به زن چه زن به مرد این تماس مخاط به مخاط یا همان تماس زبان به نقاط آلوده میتواند باعث انتقال زگیل تناسلی شود و نتیجه ی کلام اینکه دختر خانم هایی که پرده دارند به شرطی میتوانند زگیل تناسلی بگیرند به شرطی که تماس آلوده داشته باشند.

حالا این تماس آلوده میتواند به صورت اورال یا دهانی یا به صورت سطحی باشد ولی اگر تماس نداشته باشند فقط به یک شرط میتوانند زگیال تناسلی بگیرند که تیغ آلوده ی فرد مبتلا را در آن ناحیه استفاده کردند و یا اپیلاسیون مناسبی انجام ندادند.

ویروس HPV یا پاپیلومای انسانی در همه جا است و نیاز نیست که یک پزشک آن را به شما بگوید. حدود 79 میلیون آمریکایی در حال حاضر مبتلا به HPV هستند و 14 میلیون نفر دیگر در هر سال آلوده می شوند.  این ارقام اهمیت استفاده از کاندوم را در طول رابطه جنسی نشان می دهد.

مطلب مرتبط: جوش واژن

با این حال، در حالی که اکثرا فکر می کنید HPV عمدتا از طریق مقاربت مقعد یا واژینال پخش می شود، مطالعات جدید چیز دیگری را نشان می دهد، شما می توانید به HPV مبتلا شوید حتی اگر هرگز رابطه جنسی نداشته باشید.

درمان خانگی زگیل تناسلی در دختر باکره

مردم درمان های خانگی بی شماری را برای زگیل تناسلی امتحان می کنند که البته بیشتر آنها، تاثیر درمانی ندارند. برخی افراد، سیر و یا خمیر درست شده از بکینگ پودر و روغن کرچک را روی زگیل ها می مالند. برخی دیگر، قرص های ویتامین C را به صورت پودر دراورده و روی زگیل قرار می دهند. گاهی نیز پنبه آغشته به آب آناناس را روی زگیل می گذارند.

استفاده طولانی مدت از نوار چسب نیز طرفداران خود را دارد، اگرچه شواهد استفاده از آن را تأیید نمی کند. اما ببینیم از نظر دکتر کرمی، استفاده از سرکه سیب و یا پماد آلدرا موثر است؟

تاثیر بکارت بر انتقال زگیل تناسلی

این مطالعه به بررسی داده های 51 مورد دیگر درگیری با HPV پرداخته و نشان داد که ویروس در 51 درصد زنان باکره وجود داشت.

آیا ممکن است زگیل تناسلی از راه دهان انتقال پیدا کند؟

بله همانطور که گفته شد بعضی از  زنان باکره ممکن است آن را از راه دهان _تناسلی گرفته باشند، بقیه افراد احتمالا آن را از تماس دست به ناحیه تناسلی گرفته اند. حتی اگر شما با شخص دیگری رابطه ی نامتعارف انجام دهید، علم می گوید شما می توانید ویروس را به راحتی انتقال دهید و دریافت کنید.

انتقال زگیل تناسلی در مکان های عمومی

اما جالب تر از آن این است که محققان معتقدند که زنان HPV را از تخت های معاینه پزشکی کثیف و دیگر مکان های نسبتا عمومی مانند باشگاه نیز می گیرند. دفعه ى بعد که روی نیمکت عمومی در اتاق رختکن با لباس زیر می نشینید در این مورد فکر کنید.

باور کنید یا نه، بیش از 100 نوع از HPV در سطوح خارجی می خزند، و واقعیت این است که درصد عظیمی از جهان این ویروس را دارد و این بدان معناست که می تواند از راه های دیگری هم در کنار تماس جنسی گسترش پیدا کند.

انواع زگیل تناسلی

با توجه به این دانش جدید شما می توانید HPV را فقط در تماس با سطوحی که تماس تناسلی آلوده داشته اند، بگیرید پس فقط در مکان های عمومی که با حفاظت کم یا بدون حفاظت از دستگاه تناسلی نشسته اید، مراقب باشید.

اگر تخت معاینه پزشک تمیز به نظر نمیرسد، از پرستار بخواهید روکش روی تخت را تعویض کند یا خودتان آن را انجام دهید.

آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق استخر واقعیت دارد؟

انتقال زگیل تناسلی در استخر

شنا کردن در آب استخر تاثیری در انتقال زگیل تناسلی ندارد ولی اگر می خواهید از اتاق بخار یا سونا در باشگاه استفاده کنید، این احتمال را در نظر بگیرید که اخیرا تمیز نشده و تا زمانیکه آنجا هستید، روی یک حوله بنشینید.

نکته مهم این است که فقط درصد کمی از این گونه های HPV می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود و اغلب به زگیل های تناسلی منجر می شود که، قطعا ناخوشایند است ولی به اندازه سرطان بد نیست. به این ترتیب، باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا HPV را از بین ببرید تا از عوارض جدی آن بعدا در زندگی جلوگیری کنید.

آیا زگیل تناسلی به جنین منتقل می شود؟

انتقال زگیل تناسلی و بارداری

خیر، بر اساس مطالعات  انتقال ویروس زگیل تناسلی به هیچ وجه از طریق جفت به بچه منتقل نمی شود و لذا شما با خیال راحت می توانید اقدام به بچه دار شدن نمایید.

مطلب مرتبط: درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

نقش واکسن گارداسیل 9واکسن HPV

 پسران و دخترانی که 11 یا 12 ساله هستند، باید واکسن های HPV را دریافت کنند. درست است که از تمام انواع عفونت HPV جلوگیری نمی کند ولی می تواند شما را در مقابل بسیاری از انواع جدی تر محافظت کند.

 زنان بالای 21 سال باید به طور منظم غربال گری سرطان گردن رحم را انجام دهند تا این که بدانند به ویروس مبتلا شده اند یا نه. تشخیص زود هنگام سلول های سرطانی تنها راه جلوگیری از گسترش کامل سرطان است.

مطلب مرتبط: واکسن گارداسیل

بله، این اطلاعات جدید تا حدودی دلهره آور است، اما فقط به این معنی است که شما باید کمی بیشتر آگاه باشید و ویزیت سالانه پزشك را در تقویم خود نگه دارید.
 
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ناشناس جمعه ۷ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  سلام دكتر خسته نباشيد
  دكتر من ٣ساله متوجه زيگيل شدم و فريز ميكنم هر سري امد خدمت خودتون باري ويزيت شما ديدن و گفتي فعل زيگيل نيست من مي تونم ازداوج كنم وحتما خانم سرطان دهانه رحم ميگيره چون من زيگيل تناسلي داشتم و امكان خوب شدنم هست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ دی ۹۷( 2 سال پیش)
   شک دارید خانم واکسن بزنند
 • تصویر کاربر Eli جمعه ۷ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  دكتر ممكنه ويروس hpvدفع بشه ١٨سالم هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ دی ۹۷( 2 سال پیش)
   بله
 • تصویر کاربر رضا سه شنبه ۴ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید اینا زگیل هستن؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۴ دی ۹۷( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر Bita دوشنبه ۷ آبان ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام دکتر ببخشید من ۲۶سالمه من ۵ماه پیش متوجه شدم اطراف مقعدم زگیل داره و با لیزر رفع شد و فهمیدم نوع ۶و ۸۲ اچ پی وی دارم من با نامزدم فقط رابطه انال داشتم و بعد واکسن زدم و همون ۴ماه پیش که حساس شده بودم با زبانم تمام نقاط دهنم رو لمس میکردم متوجه یه دونه خیلللی ریز توی گودی سقف دهنم شدم که طی این ۴ماه نه بزرگ میشه نه پخش میشه همونطوریه خیلی استرس دارم چون ما رابطه اورال و دهانی هم داشتیم ،،حالا به نظر شما چیکار کنم!؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ آبان ۹۷( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر فردین چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت جناب دکتر کرمی
  من یه تعداد ریزی از زگیل تناسلی دارم که همگی تقریبا در یک نواحی نزدیک هم هستن , هزینه کرایوتراپی برای این قسمت چقدره؟ عکس هم فرستادم خدمتتون
  ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷( 2 سال پیش)
   بیایید ببینم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷( 2 سال پیش)
   ۰۲۱۷۱۰۶۲۳۰۰
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  چگونه میتوانیم از آلوده بودن یا نبودن به HPV مطمئن بشیم ?
  اگر هیچ علایم ظاهری وجود نداشته باشد میتوانیم با آزمایش مطمئن بشیم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷( 2 سال پیش)
   اگر ظاهرا نباشد بیخیال شوید
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۳ مرداد ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  سلام
  رابطه من از 4 سال پیش شروع شد هر دومون اولین رابطه مون رو با هم شروع کردیم و هیچ رابطه ای با فرد دیگه نداشتیم از این موضوع مطمئن هستم.چند بار اول بدون کاندوم بود ولی بعد همش محافظت شده بوده.حدود 1 سالی میشه که یک نقطه تقریبا زرد روی پوست بیضه هام ظاهر شده نه درد داره نه خارش نه هیچی .میتونید بهم بگید خطری مارو تهدید میکنه یا نه؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ مرداد ۹۷( 2 سال پیش)
   این زگیل نیست
 • تصویر کاربر ندا یکشنبه ۱۰ تیر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  3سال پیش اولین زایمانم رو انجام دادم و در حین زایمان دکتر متوجه چند دانه زگیل مانند روی اندام تناسلی من شد وبه اون توجهی نکردیم و بعد از مدتی رفع شد، پاپ اسمیر هم دادم که خوب بود.الان که اطلاعات بیشتری نسبت به ویروس hpv پیدا کردم، نگران شدم، و شک کردم که شاید اون دونه ها زگیل تناسلی بوده،الان باید چه کار کنم و چه ازمایش هایی باید انجام بدم.من و شوهرم آدم های مقیدی هستیم. دانه های روی پوستم تقریبا به شکل عکسی بود که ارسال میکنم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۰ تیر ۹۷( 3 سال پیش)
   کرایو کنید حل میشود۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
 • تصویر کاربر ناشناس یکشنبه ۱۰ تیر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من خانم هستم و چند وقته یه زائده کوچیک کنار وردی مقعدم هست رابطه نداشتم و گاهی یبوست دارم که باعث خراش و زخم میشه. نگران شدم نکنه زگیل باشه. یه دونه اس زیادم نشده. نمیدونم چیکار کنم ممکنه زگیل باشه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۰ تیر ۹۷( 3 سال پیش)
   اگر رابطه نداشتید زگیل نیست
 • تصویر کاربر بی یکشنبه ۱۰ تیر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام من روی بیضه ام یه چندتا کنار هم همین نشانها رو دارم ولی نمیدونم صد در صد همین هس یا نه.
  الان چندسال هس که اینجوریه اما نمیدونستم زگیل تناسلی هس یا نه زه مدتیه متوجه شدم.
  بهترین روش برای درمانش چیه؟
  درمان خانگی سرکه سیب تا چقدر جواب میده؟
  آیا برای رابطه جنسی کاندوم استفاده کنیم بازم احتمال انتقالش هس یا نه؟
  عکس رو میخواستم ارسال کنم اما ارسال نمیشد.
  ممنون از سایت خوبتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۰ تیر ۹۷( 3 سال پیش)
   عکس؟
درحال دریافت اطلاعات
× درخواست نوبت فوری
پرسش از دکتر