انتقال زگیل تناسلی در دختران مجرد ( باکره ) چگونه است؟

در حالی که اکثرا فکر می کنید انتقال زگیل تناسلی عمدتا از طریق مقاربت مقعد یا واژینال پخش می شود، مطالعات جدید نشان مى دهند برای انتقال زگیل تناسلی در مردان و زنان نیازی نیست که حتما رابطه جنسی داشته باشید.

زگیل تناسلی در دختر مجرد

ما در شرح انتقال زگیل تناسلی گفتیم که اینها بیماری های منتقل شونده از طریق تماس جنسی هستند. این رو خیلی باید دقت کنیم. یعنی تماس جنسی هم به این طریق است یعنی مخاط به مخاط. ما یه پوست داریم یه مخاط خب مثلا دهان ما مخاطه ، واژن خانم ها مخاطه، زبان ما مخازه ولی این چیزی که بیرون است پوست است. اگر مخاط به مخاط برخورد بکند این بیماری زگیل تناسلی منتقل میشود.

خب در اینجا سوالی که پیش می آید این است که آیا دختران باکره میتوانند زگیل تناسلی بگیرند؟ جوابشم هم میتواند مثبت باشد هم میتواند منفی باشد.

جواب منفی است! زمانی که دختر خانمی که اصلا تماس جنسی نداشته چه صورت تماسی چه به صورت سطحی چه به صورت دهانی. اصلا ارتباط جنسی آلوده نداشته؛ احتمال اینکه این دختر خانم باکره مبتلا به زگیل تناسلی شود، در حد صفر است یعنی امکان پذیر نیست که یه دختری که رابطه ی جنسی ولو اینکه به به صورت سطحی هم باشه نداشته باشد ولی مبتلا به زگیل تناسلی شود؛ مگر اینکه این دختر خانم از طریق اپیلاسیون آلوده از طریق تیغ آلوده اینها ممکن است باعث انتقال زگیل تناسلی به دختر باکره شود.

ولی دختر خانم هایی که باکره هستند و زگیل تناسلی دارند اینها شک نکنند که حتما یک تماس جنسی داشته اند؛ حالا ممکن است این تماس جنسی منجر به دخول نشده باشد ولی خب تماس بوده است این تماس ممکن است باعث انتقال زگیل تناسلی شود ولو اینکه سطحی بوده باشد و یا اینکه ممکن است ارتباط جنسی دهانی داشته باشد.

اون فردی که ناحیه ی تناسلی آلوده است و یا دهانش آلوده است چه مرد به زن چه زن به مرد این تماس مخاط به مخاط یا همان تماس زبان به نقاط آلوده میتواند باعث انتقال زگیل تناسلی شود و نتیجه ی کلام اینکه دختر خانم هایی که پرده دارند به شرطی میتوانند زگیل تناسلی بگیرند به شرطی که تماس آلوده داشته باشند.

حالا این تماس آلوده میتواند به صورت اورال یا دهانی یا به صورت سطحی باشد ولی اگر تماس نداشته باشند فقط به یک شرط میتوانند زگیال تناسلی بگیرند که تیغ آلوده ی فرد مبتلا را در آن ناحیه استفاده کردند و یا اپیلاسیون مناسبی انجام ندادند.

ویروس HPV یا پاپیلومای انسانی در همه جا است و نیاز نیست که یک پزشک آن را به شما بگوید. حدود 79 میلیون آمریکایی در حال حاضر مبتلا به HPV هستند و 14 میلیون نفر دیگر در هر سال آلوده می شوند.  این ارقام اهمیت استفاده از کاندوم را در طول رابطه جنسی نشان می دهد.

مطلب مرتبط: جوش واژن

با این حال، در حالی که اکثرا فکر می کنید HPV عمدتا از طریق مقاربت مقعد یا واژینال پخش می شود، مطالعات جدید چیز دیگری را نشان می دهد، شما می توانید به HPV مبتلا شوید حتی اگر هرگز رابطه جنسی نداشته باشید.

درمان خانگی زگیل تناسلی در دختر باکره

مردم درمان های خانگی بی شماری را برای زگیل تناسلی امتحان می کنند که البته بیشتر آنها، تاثیر درمانی ندارند. برخی افراد، سیر و یا خمیر درست شده از بکینگ پودر و روغن کرچک را روی زگیل ها می مالند. برخی دیگر، قرص های ویتامین C را به صورت پودر دراورده و روی زگیل قرار می دهند. گاهی نیز پنبه آغشته به آب آناناس را روی زگیل می گذارند.

استفاده طولانی مدت از نوار چسب نیز طرفداران خود را دارد، اگرچه شواهد استفاده از آن را تأیید نمی کند. اما ببینیم از نظر دکتر کرمی، استفاده از سرکه سیب و یا پماد آلدرا موثر است؟

تاثیر بکارت بر انتقال زگیل تناسلی

این مطالعه به بررسی داده های 51 مورد دیگر درگیری با HPV پرداخته و نشان داد که ویروس در 51 درصد زنان باکره وجود داشت.

آیا ممکن است زگیل تناسلی از راه دهان انتقال پیدا کند؟

بله همانطور که گفته شد بعضی از  زنان باکره ممکن است آن را از راه دهان _تناسلی گرفته باشند، بقیه افراد احتمالا آن را از تماس دست به ناحیه تناسلی گرفته اند. حتی اگر شما با شخص دیگری رابطه ی نامتعارف انجام دهید، علم می گوید شما می توانید ویروس را به راحتی انتقال دهید و دریافت کنید.

انتقال زگیل تناسلی در مکان های عمومی

اما جالب تر از آن این است که محققان معتقدند که زنان HPV را از تخت های معاینه پزشکی کثیف و دیگر مکان های نسبتا عمومی مانند باشگاه نیز می گیرند. دفعه ى بعد که روی نیمکت عمومی در اتاق رختکن با لباس زیر می نشینید در این مورد فکر کنید.

باور کنید یا نه، بیش از 100 نوع از HPV در سطوح خارجی می خزند، و واقعیت این است که درصد عظیمی از جهان این ویروس را دارد و این بدان معناست که می تواند از راه های دیگری هم در کنار تماس جنسی گسترش پیدا کند.

انواع زگیل تناسلی

با توجه به این دانش جدید شما می توانید HPV را فقط در تماس با سطوحی که تماس تناسلی آلوده داشته اند، بگیرید پس فقط در مکان های عمومی که با حفاظت کم یا بدون حفاظت از دستگاه تناسلی نشسته اید، مراقب باشید.

اگر تخت معاینه پزشک تمیز به نظر نمیرسد، از پرستار بخواهید روکش روی تخت را تعویض کند یا خودتان آن را انجام دهید.

آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق استخر واقعیت دارد؟

انتقال زگیل تناسلی در استخر

شنا کردن در آب استخر تاثیری در انتقال زگیل تناسلی ندارد ولی اگر می خواهید از اتاق بخار یا سونا در باشگاه استفاده کنید، این احتمال را در نظر بگیرید که اخیرا تمیز نشده و تا زمانیکه آنجا هستید، روی یک حوله بنشینید.

نکته مهم این است که فقط درصد کمی از این گونه های HPV می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود و اغلب به زگیل های تناسلی منجر می شود که، قطعا ناخوشایند است ولی به اندازه سرطان بد نیست. به این ترتیب، باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا HPV را از بین ببرید تا از عوارض جدی آن بعدا در زندگی جلوگیری کنید.

آیا زگیل تناسلی به جنین منتقل می شود؟

انتقال زگیل تناسلی و بارداری

خیر، بر اساس مطالعات  انتقال ویروس زگیل تناسلی به هیچ وجه از طریق جفت به بچه منتقل نمی شود و لذا شما با خیال راحت می توانید اقدام به بچه دار شدن نمایید.

مطلب مرتبط: درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

نقش واکسن گارداسیل 9واکسن HPV

 پسران و دخترانی که 11 یا 12 ساله هستند، باید واکسن های HPV را دریافت کنند. درست است که از تمام انواع عفونت HPV جلوگیری نمی کند ولی می تواند شما را در مقابل بسیاری از انواع جدی تر محافظت کند.

 زنان بالای 21 سال باید به طور منظم غربال گری سرطان گردن رحم را انجام دهند تا این که بدانند به ویروس مبتلا شده اند یا نه. تشخیص زود هنگام سلول های سرطانی تنها راه جلوگیری از گسترش کامل سرطان است.

مطلب مرتبط: واکسن گارداسیل

بله، این اطلاعات جدید تا حدودی دلهره آور است، اما فقط به این معنی است که شما باید کمی بیشتر آگاه باشید و ویزیت سالانه پزشك را در تقویم خود نگه دارید.
 
درخواست فوری نوبت زگیل تناسلی 09351142080

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سارا دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  اقای دکتر HPV تیپ ۱۱ و ۷۰ خطر ناک هست و ایا منجر به سرطان خواهد شد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش)
   فقط سالی یک بار تست پاپ اسمیر دهید کافی ااست نگران نباشید
 • تصویر کاربر Behnaz دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام دكتر
  طبق پرسش هاي قبلي شما گفته بودين كه از طريق دست به ناحيه تناسلي زگيل منتقل نميشه؟
  اماداخل اين مطلب جديد نوشته كه احتمال اينكه منتقل بشه وجود داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش)
   احتمتلش صفر است
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش)
   احتمالش
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سمیرا دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  سلام،اقای دکتر بنده hvpنوع ۶،۱۶ رو دارم واکسن اول رو هم زدم و پاپ اسمیرم منفی هست چون سکس اورال داشتم مشکوک ب زیگیل دهان نیز هستم اسمیر دهانی انجام دادم منتظر جوابم دختر ۸ساله دارم خیلی نگرانم ک اون هم از من بگیره میتونم بهش واکسن گارداسیل بزنم؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش)
   اصلا به دخترتان منتقل نمیشود بیخودی نگرانید یالی یک بار تست پاپ اسمیر دهید
 • تصویر کاربر پریسا دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  سلام، من دو هفته پیش با تب و لرز بیمارستان رفتم، منو بستری کردن، عفونت ادراری داشتم، البته ناحیه تناسلی من هم جوش ریز زیادی داشت، گفتن که هرپس تناسلی دارم، البته بدون اینکه آزمایشی انجام بشه، اسیکلووییر استفاده کردم، الان هم هنوز کمی قرمزی دارم،دکتر زنان منو معاینه کرد و گفت پماد رو قطع کن حالا با وجود کمی قرمزی دور ناحیه تناسلی نمیدونم پماد رو ادامه بدم یا نه، آیا واقعاً هرپس بوده یا نه، هم اینکه میترسم دوباره عود کنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش)
   علامت هرپس تاولهای درد ناک است
 • تصویر کاربر سین چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  من دوماه قبل رابطه ای داشتم(دهانی نبوده)که اون اقا دوسال پیش زگیل داشتن(تیپشو نمیدونم)و به گفته خودشون درمان کردن و ازمایش دادن و منفی بوده،ک فک میکنم بعد اون رابطه ک یکبارهم بیشتر نبوده من گلوم دونه های برجسته زده،ممکنه ک ایشون درمان نشده باشن و من ازشون گرفته باشم ک اینها هم علائمش باشن؟
  1. تصویر کاربر سین دوشنبه ۱۹ فروردین ۹۸( 2 سال پیش)
   این هم عکس گلوم و اینکه من سابقه ی الرژی هم دارم
  2. تصویر کاربر سین دوشنبه ۱۹ فروردین ۹۸( 2 سال پیش)
   این هم عکس گلوم و اینکه من سابقه ی الرژی هم دارم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 2 سال پیش)
   بهتر تست ازمایش دهید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حریر چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام من بک دختر ۲۳ساله هستم بدون هیچ گونه رابطه الان ۱سال هست که ۱زیگیل بین ران و واژن دارم من از کجا این ویروسو گرفتم؟خیلی نگران و افسرده هستم باید چبکارکنم که از خونم بیرون بره و میتونم ازدواج کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 2 سال پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر لاله شنبه ۱۵ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام.من یکماه پیش یه دونه گوشتی کنار واژنم زد ، رفتم دکتر گفت زگیل تناسلی هست .محلول پدوفین ۱۵درصد داد زدم از بین رفت.اما بعدش داخل واژنم پرزهای حوله ای زده.میخواستم ببینم اینا زگیل هستند؟؟ ممنون مبشم راهنماییم
  کنید.سپاس
  الانم به داخل واژنم از پدوفین زدم اما پرزا مجدد در میاد.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۵ دی ۹۷( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربر elham یکشنبه ۹ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر من دختره ۲۲ساله هستم که حدود ۴سال پیش این ضایعه ها روی کشاله رانم ظاهر شدند و رابطه جنسی هم نداشتم و هر از چند گاهیم خارش دارند
  ایا زگیل هستند؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ دی ۹۷( 2 سال پیش)
   اینها زگیلند بهترین درمان کرایو است
 • تصویر کاربر elham یکشنبه ۹ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام
  دكتر اگر كسي زگيل تناسلي داشته باشد،آيا انجام ليزر موهاي زائد مشكل ساز خواهد شد برايش؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ دی ۹۷( 2 سال پیش)
   ليزر توصيه نميشود تحريك ميكند
 • تصویر کاربر Shirin جمعه ۷ دی ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام وعرض ادب،اقای دکتر از کجا باید متوجه بشیم که این ویروس hpv نداریم یا بهتره بگم چه نوع آزمایشی بدیم ،و چند سالگی مجاز هستیم واکسنش بزنیم ،یا اینکه محدودیتی نداره .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ دی ۹۷( 2 سال پیش)
   باید زگیل برجسته داشته باشید
درحال دریافت اطلاعات
× درخواست نوبت فوری
پرسش از دکتر